khetzal

Fastpath και pings

Recommended Posts

κοιτα με cyta που εκανα fastpath ειχα κατι μινι dces αλλα μονο στο skype in game δεν ετυχε(?), οποτε θα τους παρω και στον οτε να μου κανουν ενα fastpath και βλεπουμε.

Παντως εκανα και ping στους 2 servers στο luxemburg και ειχα απο 45-55ms ping για την dota2, στο csgo ακομη δεν εκανα τεστ να δω τι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχεις fast path σιγουρα θα πεσουν και αλλο τα pings , να υπολογιζεις γυρω στο 60-70 σε γερμανικους .

αν ομως δεν αντεχουν τα καλωδια θα πρεπει να σε ριξουν προφιλ ...

εμενα κραταει σταθερο το fast path χωρις αποσυνδεσεις μονο με 4αρι προφιλ , με 6αρι αρχιζουν τα ζορια , με δωδεκαρι που ουσιαστικα μπορει να πιασει στο μαξ , πεφτω ανα 10λεπτο ...

χαρακτηριστικο παραδειγμα τους παιρνω , παιδια εχει θεμα η γραμμη εχω αποσυνδεσεις ....

κανει μετρηση ο τεχνικος ..-> μμμμμμ 22 αποσυνδεσεις απο το πρωι μεσα σε 8 ωρες ... καποιο θεμα εχει η γραμμη μαλλον ..

ΟΧΙ ΡΕ ΨΗΛΕ ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΕΙΔΕ ΑΣΑΝΣΕΡ @##@$#@ ...

αντε να μπει vdsl να αλλαξουν καμπινες να σωθουμε.

χμμ σε ερωτηση που εκανα σε τεχνικο του OTE που ηρθε σπιτι μου για αλλη βλαβη μου ειπε οτι δεν μπορω να μπω σε fast path γιατι ειμαι κλειδωμενος στα 6MB/s αν ημουν λεει στα 10 τοτε θα γινοταν :S

αλλα αρχιζω να μην τους εμπιστευουμαι μιας και δεν μπορουσαν να καταλαβουν πως συνδεσα 3 access points 1 router και 1 gbit switch μαζι :P

Link to comment
Share on other sites

μια χαρουλα γινεται , ισως να εχεις πολυ προβληματικη γραμμη και εσυ αλλα δεν αφορα το που κλειδωνεις ... αφορα το καφαο σου το χαλκο ποσο παλια ειναι τα καλωδια κτλπ ... με την εννοια οτι ουσιαστικα μεσω fast path ειναι πολυ πιο ευκολο να dropαρεις connection ...

Link to comment
Share on other sites

χμμ σε ερωτηση που εκανα σε τεχνικο του OTE που ηρθε σπιτι μου για αλλη βλαβη μου ειπε οτι δεν μπορω να μπω σε fast path γιατι ειμαι κλειδωμενος στα 6MB/s αν ημουν λεει στα 10 τοτε θα γινοταν :S

αλλα αρχιζω να μην τους εμπιστευουμαι μιας και δεν μπορουσαν να καταλαβουν πως συνδεσα 3 access points 1 router και 1 gbit switch μαζι :P

αφου δεν σου ειπε οτι φταιει η σπανακοτυροπιτα που του εφτιαξε η πεθερα του.... καλα ειναι

δλδ [MENTION=4793]khetzal[/MENTION] επεσες απο τα 90-100 στα 45-55? και χωρις αιτηση fast path?

Link to comment
Share on other sites

οχι - επεσε στα 90 100 που ειναι μειωση περιπου 40ms απο αυτο που ειχε , αν καταλαβα καλα

αν χωρις fast path ειχε 45-50 , ειχε ηδη βρει νεο συγκατοικο -εμενα- και απλα δεν του το ειχα ανακοινωσει

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now