MetallicGR

Τον Νοέμβριο οι GTX 880/870

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Τον Νοέμβριο οι GTX 880/870]http://www.hwbox.gr/images/news_images/nvidia3.jpg[/NEWS_IMG] Έγκυρες πηγές θέλουν την nVidia να ανακοινώνει τις GTX 880 και GTX 870 κάρτες γραφικών τον Νοέμβριο.

Αρκετά έγκυρες πηγές επιβεβαιώνουν τα λεγόμενα του sweeclockers, πως η nVidia θα λανσάρει τις νέες Maxwell κάρτες γραφικών της σε τρεις μήνες από σήμερα. δηλαδή τον Νοέμβριο. Η νέα κάρτα της εταιρείας θα κατασκευάζεται στα 28nm αφού οι δυσκολίες της TSMC στην παραγωγή 20nm περιορίζουν την ανάπτυξη νέων GPUs στη μικρότερη αυτή κλίμακα. Οι κάρτες θα εξοπλίζονται με τον GM204 πυρήνα ο οποίος θα έχει εύρος διαύλου μνήμης 256-bit ενώ στην τελική έκδοση θα τροφοδοτείται από ένα 8pin και ένα 6pin βύσμα τροφοδοσίας. Τα RAM chips προέρχονται από την SK Hynix, πάντα αναφερόμενοι στο reference PCB, και θα φέρουν το μοντέλο H5GQ4H24MFR-R2C ενώ θα χρονίζονται στα 7000 MHz (effective).

[img_alt=Τον Νοέμβριο οι GTX 880/870]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums451-picture30847.jpg[/img_alt]

Διαβάστε περισσότερα εδώ...

Βρείτε μας και στα..2195-albums451-picture30465.png2195-albums451-picture30466.png2195-albums451-picture30467.png

Link to comment
Share on other sites

Πω πω πω μα τις χιλιες κολασμενες κολασεις!!! Είμαι διακοπές και δεν το κοίταξα!!!Έρχεται το πραγματικό κτήνος λίγο μετά την δευτέρα παρουσία της INTEL!!Μετανοείτε αμαρτωλοί happy medium Amdαδες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πω πω πω μα τις χιλιες κολασμενες κολασεις!!! Είμαι διακοπές και δεν το κοίταξα!!!Έρχεται το πραγματικό κτήνος λίγο μετά την δευτέρα παρουσία της INTEL!!Μετανοείτε αμαρτωλοί happy medium Amdαδες!!!!

χαχαχαχαχαχα

Πιο κτήνος; O GM204 δεν είναι ο μεσαίος πυρήνας; :hmmm:

Yeap!Ιδια ακριβως φαση με GTX 680....Εγω αραζω μεχρι την καλη εκδοση γιατι η 780 στα 1360mhz που την εχω τωρα βαραει κατι καλους κοφτες(70-90 frames) στο crysis 3 μουρλια.

Link to comment
Share on other sites

Μείνε στάσιμος με τα παλιά..μόλις πάρω το 880 σου στείλω pics θα μετράω ώρες μέχρι να την πάρεις κ εσύ! Βρομο ζηλιάρη..κάθε χρόνο τα ίδια λες!!!

Link to comment
Share on other sites

αφου μαλωσαν οι nvidiaδες με ολους τους amdαδες

τωρα μαλωνουν και μεταξυ τους :hehe: :hehe: :P

αμα δεν δω [MENTION=950]Sebastian[/MENTION] στο thread δεν...

Link to comment
Share on other sites

αφου μαλωσαν οι nvidiaδες με ολους τους amdαδες

τωρα μαλωνουν και μεταξυ τους :hehe: :hehe: :P

αμα δεν δω @Sebastian στο thread δεν...

εννοειτε, ειναι τελειως μουφα χωρις [MENTION=950]Sebastian[/MENTION]

Με το καλο να 'ρθουν , να μας πουνε τα νεα τους!

Link to comment
Share on other sites

Πω πω πω μα τις χιλιες κολασμενες κολασεις!!! Είμαι διακοπές και δεν το κοίταξα!!!Έρχεται το πραγματικό κτήνος λίγο μετά την δευτέρα παρουσία της INTEL!!Μετανοείτε αμαρτωλοί happy medium Amdαδες!!!!
χαχαχαχαχαχα

Yeap!Ιδια ακριβως φαση με GTX 680....Εγω αραζω μεχρι την καλη εκδοση γιατι η 780 στα 1360mhz που την εχω τωρα βαραει κατι καλους κοφτες(70-90 frames) στο crysis 3 μουρλια.

Θα παω για το μεγαλο απευθειας. Εχουμε συστημα για να μας βγαλει για ενα ακομα χρονο :P

Και το 'λεγα, σιγά που δεν θα έχουν ποστάρει και οι 3 τους στο thread για τις GTX 880 :hehe:

Thanks για το confirmation, the dream is real.

Link to comment
Share on other sites

στα καθημερινα μου ρολογακια ειμαι εδω με max temp μεσα στην ζεστη τους 78 βαθμους

με default απο τον driver

image.jpg

οποτε περιμενω το μεγαλο για μεγαλα κολπα!

Παρτε ματι το Watch Dogs σε 1440p+Ultra+SMAA με vsync που κλειδώνουν στο 60αρακι.

watch_dogs.jpg

Τρομακτικη δυναμη οι καρτουλες.

Edited by Sebastian
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now