MetallicGR

8ΤΒ HDD δοκιμάζει η Seagate

Recommended Posts

[NEWS_IMG=8ΤΒ HDD δοκιμάζει η Seagate]http://www.hwbox.gr/images/news_images/seagate.jpg[/NEWS_IMG] H γνωστή Seagate ετοιμάζει τους νέους σκληρούς δίσκους της για την enteprise αγορά με συνολική χωρητικότητα 8TB.

Φτάνοντας την πυκνότητα στα όριά της, η Seagate ετοιμάζει τους νέους σκληρούς δίσκους της για την enteprise αγορά οι οποίοι μπαίνουν σε φάση "δοκιμής". Ο κύριος προορισμός είναι οι hosting και cloud πελάτες οι οποίοι διαθέτουν ήδη ένα δείγμα των 8TB δίσκων για δοκιμές και feedback. Ακόμη δε γνωρίζουμε την ακριβή ημερομηνία διάθεσής τους στην αγορά, καθώς η εταιρεία αναμένει το feedback των εταιρειών.

[img_alt=8ΤΒ HDD δοκιμάζει η Seagate]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture30928.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Τι enterprise και παπάντζες. Τον θέλει ο @AMDnord στο PC του εδώ και τώρα!

φτωχε μου κορκο. Εγω ανηκω στους hosting και cloud πελάτες οι οποίοι διαθέτουν ήδη ένα δείγμα των 8TB δίσκων για δοκιμές και feedback

Link to comment
Share on other sites

φτωχε μου κορκο. Εγω ανηκω στους hosting και cloud πελάτες οι οποίοι διαθέτουν ήδη ένα δείγμα των 8TB δίσκων για δοκιμές και feedback

Βάλε γρήγορα στην υπογραφή σου Thanks to σε όλα τα άτομα από τις εταιρείες που σε σπονσοράρουν. Ήξερα ότι θα φτάσει αυτή η μεγάλη στιγμή κάποια στιγμή, είμαι πολλάν συγκινημένος! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μην αγοράζεται δίσκους χαμηλότερους απο 7200..είναι απελπιστικά αργοί για μεταφορές μεγάλων αρχείων..με τον green μετέφερα απο τους ssd με 70mb με τον black με 200mb..δεν υπάρχει επαφή ..ακόμα κ με έναν blue!!

Link to comment
Share on other sites

αν δεν έχεις απαίτηση για 7200rpm, soon :P
Μην αγοράζεται δίσκους χαμηλότερους απο 7200..είναι απελπιστικά αργοί για μεταφορές μεγάλων αρχείων..με τον green μετέφερα απο τους ssd με 70mb με τον black με 200mb..δεν υπάρχει επαφή ..ακόμα κ με έναν blue!!
για NAS μια χαρά είναι και κάτω από 7200rpm, έτσι κι αλλιώς μας κόβει το 1gbe (no comments για link aggregation)

Εγώ για nas έλεγα και ισχύει αυτό με το 1gbe οπότε με 2 seagate που έχω και έναν samsung τελικιάζει 115-120mB/s. Μέχρι να αυξηθεί αυτό το μόνο που με νοιάζει είναι η αξιοπιστία.. Στο εξωτερικό παίζουν εκεί γύρω οι τιμές. Μόλις μπορέσω να βρω 4tb στα 120 τελική τιμή μάλλον θα τους αλλάξω

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now