crio

Πρόβλημα με tp-link TL-WA750RE

Recommended Posts

Δεν μπορώ να το κάνω να συνδεθεί με το internet. Βρίσκει κανονικά το router πιάνει σήμα φουλ αλλά δεν μου δίνει internet access (συννημενο 1).

Δοκίμασα και με τα WPS buttons αλλά πάλι τζίφος...Τι μπορεί να παίζεται? Το router είναι το tp-link td-w8951nd. Κάποια στιγμή δουλεψε τέλεια αλλά η μάνα μου το έβγαλε από την πρίζα το extender και έχω πάλι τα ίδιο...

Untitled.jpg

Untitled.jpg

Untitled.jpg

Untitled.jpg.f1651aafebfa6bc891814c79a19

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει ήδη 6-7 φορές reset και setup από τη αρχή.Και με το WPS button και manual.

Έκλεισα και τον DHCP server αλλά πάλι τζίφος.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να το αποφύγω αυτό....Έβαλα το extender στο μαγαζί που έχω για router το LinkSys WAG120N και έπαιξε αμέσως.....Τραγικό, να μην δουλεύει με της ίδιας εταιρίας router.....Στο γκρεμοοοοοό.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από IPs, gateway ip και αντίστοιχα masks είναι όλα σωστά να υποθέσω; Firewalls κλειστά;

Αν μπορείς να τα εξηγήσεις λίγο πιο αναλυτικά , γιατι έχω το ίδιο πρόβλημα με τον φίλο αλλα δεν έχω καταφέρει ακομα να το διορθώσω . Πρέπει να αλλάξω ρυθμίσεις και στο router ( baudtec tw263r4 ) ή μονο στο extender ?

Link to comment
Share on other sites

^ αν μιλάμε για windows, εννοώ οπουδήποτε δεν έχουμε "obtain an IP address automatically" (στις ιδιότητες του TCP/IPv4, στις ιδιότητες της κάρτα δικτύου) να έχουμε τις σωστές διευθύνσεις στα πεδία καθώς και το windows firewall στο off, όσο ψάχνουμε να βρούμε τον ένοχο :)

Link to comment
Share on other sites

^ αν μιλάμε για windows, εννοώ οπουδήποτε δεν έχουμε "obtain an IP address automatically" (στις ιδιότητες του TCP/IPv4, στις ιδιότητες της κάρτα δικτύου) να έχουμε τις σωστές διευθύνσεις στα πεδία καθώς και το windows firewall στο off, όσο ψάχνουμε να βρούμε τον ένοχο :)

Μήπως μπορείς να μου πείς απο την αρχη τις κινήσεις για να δουλέψει γιατί είμαι ψιλοάσχετος ?? :livid:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now