alphastorm

επιλογη ψυκτρας για ελαφρυ o/c

Recommended Posts

μεεερααααα!

λοιπον εκατσε ενα καλο χαρτζιλικι γιατι ειμαι καλο παιδι και ειπα να αλλαξω την εργοστασιακη της amd που φοραει ο phenom x4 975 ..

θελω να κλοκαρω ελαφρως απο 3.7 να πλησιασω προς 4 4.2 αρχικα ετσι για να εχω να λεω αλλα και επειδη θελω να αυξησω τα fps @ csgo

η πιο safe και worth επιλογη μοιαζει η 412s απο coolermaster που ειναι και σε καλη τιμη ...

θα αντεξει να κρατησει σε καλες θερμοκρασιες τον τιτανομεγιστοτεραστιοτατο επεξεργαστη μου ??

μηπως να κινηθω προς aio w/c τυπου seidon??

budget δεν θα ηθελα να ξεφυγω απο τα 50ε με μαξ τα 60 μονο αν προκειται για κατι πολυ καλο !

ερωτηση 2 . αν τελικα κινηθω προς 412σ - και παρω ενα σετακι για push pull - εχω low profile μνημες δεν νομιζω να εχω θεμα - αξιζει τον κοπο?

ντανκε και καλημερες

Link to comment
Share on other sites

1. Η 412s είναι η σοφότερη επιλογή για το setup. Μπορείς να πας και στην 212 που προείπαν τα παιδιά. Πολύ λίγες οι διαφορές.

2η ερώτηση: Θα δεις μια μικρή διαφορά ανάλογα με το airflow σου. Για το low profile των μνημών μπορώ να σου πω μόνο για την 212 που χωράνε οριακά οι full profile οπότε μια χαρά. :)

3. Ο Νόρντ θα σου κάνει προφανώς μια πρόταση που δεν θα μπορείς να αρνηθείς οπότε μάλλον εδώ τελειώνουν όλα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

ανοιχτος σε καθε προταση [MENTION=230]AMDnord[/MENTION]

αν κατι ειναι καλο γιατι οχι ?

αρα να μην προσανατολιστω για κατι διαφορετικο απο coolermaster ε?

ο πατερας εχει 412s και νταξει ειναι υπερκομπλε σε fx6300 αν και δεν με αφηνει να του το κλοκαρω :{

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κατι συγκεκριμενο στο νου μου αλλα με ενα 50αρικο, τσιμπας δυνατα aircoolers και ΟΚ AIO για την δουλεια που θες.

ΠΧ ο [MENTION=1152]caution[/MENTION] ειχε αγγελια για την cryorig οποτε αν τον προλαβαινες με κανα 50αρικο θα στην εδινε imo.

Link to comment
Share on other sites

εσεις με το μωβ χρωμα ειστε μεγαλες κουφαλιτσες ε??

:P :P

γαιδουρια!

Μας διαλέγει ο [MENTION=5]GoriLLakoS[/MENTION] μετά από αυστηρά τεστς και δοκιμασίες. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μας διαλέγει ο [MENTION=5]GoriLLakoS[/MENTION] μετά από αυστηρά τεστς και δοκιμασίες. :cool:

πες για το μαστίγωμα... και για τις κακές συνθήκες εργασίας που δεν σας αγοράζει μια μηχανή καφέ....

Link to comment
Share on other sites

πες για το μαστίγωμα... και για τις κακές συνθήκες εργασίας που δεν σας αγοράζει μια μηχανή καφέ....

Δεν ξέρω από αυτά εγώ είμαι εξωτερικός συνεργάτης, για τις συνθήκες εργασίας στα υπόγεια του HwBox.gr , :whip: και :coffeetime: , ο [MENTION=2195]MetallicGR[/MENTION] ξέρει ή δεν ξέρει :shifty: περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι 3.7 μαμα , λες να με ζορισει το 4.2? η mobo ειναι η asus m4a89gtd pro usb 3

και 4 στικακια των 2gb hyper x 1600 ... τωρα να βρω ακριβως το κιτακι με εκαψες οταν παρω την ψυκτρα worklog θα σας κανω να με βοηθησετε και εσεις με τον "υπερχρονισμο" :D

Link to comment
Share on other sites

Καλή μητρική είναι - "ζόρι" δεν θα υπάρχει. Αλλά και τις τάσεις του θα θέλει, και τις δροσιές του, για τα 4.2. Και καλό cpu να έχεις, 4.3-4.4GHz τερματίζουν αυτά σε ambient...

Link to comment
Share on other sites

κανω τραμπα με τα 2 του πατερα [4gb εκαστο hyperx 1600 ] - νυχτα - δεν θα το καταλαβει ... εδω σκεφτομαι να του κλεψω και την 412s τωρα που θα πανε διακοπες ....

:D

Link to comment
Share on other sites

κανω τραμπα με τα 2 του πατερα [4gb εκαστο hyperx 1600 ] - νυχτα - δεν θα το καταλαβει ... εδω σκεφτομαι να του κλεψω και την 412s τωρα που θα πανε διακοπες ....

:D

Θα καταλάβει κάτι (από άποψη επιδόσεων φυσικά) αν το πάρεις όλο το pc;

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

αχαχχαχαχαχα

κοιτα αν παει απο fx6300 + 7950 σε phenom x4 975 + gtx285 ... ε νομιζω πως κατι θα ψιλιαστει ... δυστυχως εχει προγραμματα μεσα απο δουλεια που δεν μπορω να τα κατεβασω κτλπ κτλπ ωστε να του κανω καμια φαρσα ...

πλακα θα ειχε παντως ... απλα ενα κουμπι παταει και μπαινει παιζει παιχνιδια ... αν δεν ειχε αυτα τα της δουλειας θα το σκεφτομουν .

τα κιτακια της μνημης παντως εχουν αλλαχτει νυχτα και ουτε που θα το παρει πρεφα ..

αν δε του πω οτι του πηρα 2 και του εβαλα 4 για καλο σκοπο γιναμε!!!!

:D

:highly_amused: :highly_amused:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now