MetallicGR

HTC: Ετοιμάζει νέα Windows Phone συσκευή

Recommended Posts

[NEWS_IMG=HTC: Ετοιμάζει νέα Windows Phone συσκευή]http://www.hwbox.gr/images/news_images/htc.jpg[/NEWS_IMG] Η HTC φημολογείται ότι δουλεύει πάνω σε ένα νέο Windows Phone 8.1 smartphone το οποίο θα έρθει στην αγορά μέσα στον επόμενο μήνα.

Και συγκεκριμένα αναφερόμαστε στο HTC One M8, μια έκδοση του οποίου θα έρχεται με εγκατεστημένα τα Windows Phone 8.1. Οι φήμες ξεκίνησαν από την ίδια την HTC όταν ξεκίνησε να στέλνει προσκλήσεις για κάποιο event στη Νέα Υόρκη για τις 19 Αυγούστου, χωρίς όμως να αναφέρονται περισσότερες πληροφορίες. Επίσης, διαφορετικές πηγές, υποστηρίζουν πως η νέα συσκευή θα φέρει την ονομασία HTC One "W8" και θα έρθει στο δίκτυο της Verizon στο Q3 του τρέχοντος έτους.

[img_alt=HTC: Ετοιμάζει νέα Windows Phone συσκευή]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture31409.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Πωωωωω

Εχω καιρο τωρα γραδαρει το glamour red M8 και το περιμενω να σκασει μυτη στην αγορα.

Και λεω, δε μ@μιεται, θα παρω το γαμοandroid αρκει να εχω αυτο το κοκκινο handset.

Τωρα, αν σκασει το W8 και μαλιστα σε glamour red, το πηρα!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω καν να φανταστώ τιμή ε, καμιά 450άρα; :/

Γιατι 450? ψιλικατζηδες ειναι? οσο εχουν και τα αλλα flagships 550 η νοκια +/-550 και αυτοι.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή το θέμα των android το έχω εξαντλήσει (βλ. πολυ παλιοτερα posts...), πιστεύω οτι αυτη τη στιγμη, τα 8.1 έιναι το πληρεστερο λειτουργικό.

Εξηγώ.

Πλήρης αξιολόγηση hw απο sw.

Το βασικότερο πρόβλημα στην λογική της αρχιτεκτονικής του android ειναι τα priorities στις εφαρμογές.

Για να γίνω ακομα πιο κατανοητός και όσο πιο απλά μπορώ, εφαρμογές που λειτουργουμε συχνα εγγραφονται σε μορφη index με high priority.

Εφαρμογές που δουλευουμε αραια και που, με χαμηλότερο.

Αυτο το indexing όμως ειναι μονιμο χαρακτηριστικό. Μην το σκεφτείτε κατι σαν την RAM, δεν χανεται ποτε η πληροφορία.

Έτσι όσο αυξάνονται οι εφαρμογές που δουλευουμε και επιπλέον οσο αυξάνονται οι απαιτήσεις αυτών, τοσο αυξάνονται και τα στοιχεια του hw στις android συσκευές για να υποστηρίξουν την παραπάνω λειτουργία. διαφορετικά εχουμε τα φαινόμενα, μετα απο λίγο καιρο χρήσης ενος android χαμηλής cpu, ram κλπ, να υπάρχουν τα γνωστά κολλήματα, lags, καθυστερηση ακομα και στον τερματισμό κλήσης κλπ κλπ κλπ.

Γιαυτό το λόγο μιλαμε για 4πύρηνα, 8πυρηνα, 4GB RAM κλπ κλπ κλπ σε mobile συσκευές android ενω τα αντιστοιχα WP λειτουργουν εξίσου, ίσως και καλύτερα με μισούς πόρους.

Σοβαρα επιπεδα security,

Τα WP είναι το μοναδικό -επι πληρωμή- mobile λειτουργικό με τοσο χαμηλά ποσοστά σε κενά ασφαλείας. την στιγμή που το αντιπαλο δεος ios το εχουν κανει σουρωτήρι...

Απο την αλλη, τα android, παιδική χαρα... διαβαζα προσφατα για καμια 80αρια χιλιαδες malwares στο market του...

+ το 3ετές support απο την ms.

και το τελευταίο.

Εάν η htc παρουσιάσει κορυφαίο handset -όπως ξέρει να κάνει- με W8.1 απλα θα μπει στην κορυφή της λίστας... ευκολα κιολας...

εδω το 930 και απλα δεν παιζεται σαν συσκευή (ποιοτητα κατασκευής, φακοί φωτογραφικής, RAW, εφαρμογές κλπ)

(μοναδικό αστεράκι το blackberry Z30, το οποίο εχω την τυχη να επεξεργαζομαι εδω και κανα τρίμηνο, που απο ποιότητα κατασκευής ειναι αψεγαδιαστο αλλα μονο αυτο.)

ΕΑΝ ΤΟ HTC ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΣΕ GLAMOUR RED????????

χααααααχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now