MetallicGR

Τα invites για την αποκάλυψη του Galaxy Note 4 ξεκίνησαν

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Τα invites για την αποκάλυψη του Galaxy Note 4 ξεκίνησαν]http://www.hwbox.gr/images/news_images/samsung4.jpg[/NEWS_IMG] Σύμφωνα με πληροφορίες του SamMobile, το UNPACKED event της Samsung αναμένεται να πραγματοποιηθεί στις 3 Σεπτεμβρίου.

Με τις προσκλήσεις να έχουν ήδη αποσταλεί σε αρκετούς δημοσιογράφους ανά τον κόσμο. Οι φήμες αυτή τη στιγμή μιλούν για μια συσκευή με οθόνη 5.7 ιντσών Quad HD με ανάλυση 2560x1440 Super AMOLED, επεξεργαστή Exynos 5 Octa/Snapdragon 805 ανάλογα με την περιοχή αλλά και 3GB RAM με κάμερα 16 MP.

[img_alt=Τα invites για την αποκάλυψη του Galaxy Note 4 ξεκίνησαν]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums464-picture31499.jpg[/img_alt]

[img_alt=Τα invites για την αποκάλυψη του Galaxy Note 4 ξεκίνησαν]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums464-picture31498.jpg[/img_alt]

Edited by MetallicGR
Link to comment
Share on other sites

Το s4 δυο φορές μου έπεσε κάτω ( δεν χρησιμοποιώ πότε θήκη) και εχει γεμίσει λακούβες το frame. Απο την αλλη ομως και σε ενα αλουμινένιο το ίδιο θα γινόταν πιστεύω εχω δει περιπτώσεις φίλων. Το θεμα με τα samsung ειναι αμα τα αφίξεις λιγο στα χερια σου τρίζουν τα παντα όλα.

Link to comment
Share on other sites

το αλουμινιο (925 φιλου) επειδη ειναι βερνικωμενο ή βαμμενο (δεν ξερω), με τον καιρο και ξεβαφει, και γρατζουνιεται για πλακα. Μπορει η οθονη και το πισω μερος να μην καταλαβαινουν τπτ αλλα το πλαισιο θελει προσοχη.

Το S4 του Τασου μια φορα του επεσε πριν κατι μερες απο υψος φαση 50-60cm σε παρκε και εκανε μια λακουβα στο frame, τζαμι :D

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να αναφέρω την οθόνη.

Όσοι λένε πως οι οθόνες S4/S5 και Galaxy Note 2/3 είναι καλές, ας έρθουν όποτε θέλουν για δοκιμή σε κάποια παραλία με φουλ ήλιο, κάτω από την ομπρέλα. Στραβώθηκα 14 μέρες στην Ελλάδα με το Note 3. Στη θάλασσα δεν μπορούσα να δω εύκολα στην οθόνη.

Τι να το κάνω αν το λευκό είναι κατάλευκο και αν το μαύρο είναι πίσσα αν δεν μπορώ να τα δω σωστά...

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να αναφέρω την οθόνη.

Όσοι λένε πως οι οθόνες S4/S5 και Galaxy Note 2/3 είναι καλές, ας έρθουν όποτε θέλουν για δοκιμή σε κάποια παραλία με φουλ ήλιο, κάτω από την ομπρέλα. Στραβώθηκα 14 μέρες στην Ελλάδα με το Note 3. Στη θάλασσα δεν μπορούσα να δω εύκολα στην οθόνη.

Τι να το κάνω αν το λευκό είναι κατάλευκο και αν το μαύρο είναι πίσσα αν δεν μπορώ να τα δω σωστά...

Διακοπες σε χωρα της Βορειας Ευρωπης που δεν εχει τοσο ηλιο? :P

/thread

Link to comment
Share on other sites

Εδώ (Νορβηγία) την οθόνη την έχω μόνιμα ρυθμισμένη στο 80%.

Ναι αλλα βλεπεις :P

ή παρε νοκια με το clearblack φιλτρο θα βλεπεις πενα :D

Link to comment
Share on other sites

Τα κινητά αυτά δεν είναι για να πέφτουν κάτω αν αισθάνεστε μανταλάκια στα χέρια σας να αγοράζεται κινητά αντίστοιχης αντοχής π.χ. 3310 :)

Ζάχο πάρε htc μπορεί να μην έχουν κάμερα αλλά από οθόνη και ποιότητα κατασκευής δεν παίζει σύγκριση..πάρε κ μια φωτογραφική τσέπης και τελείωσες με αυτό το θέμα.. αν τα θέλεις όλα απλά θα γκρινιάζεις για πάντα :)

Link to comment
Share on other sites

Τα κινητά αυτά δεν είναι για να πέφτουν κάτω αν αισθάνεστε μανταλάκια στα χέρια σας να αγοράζεται κινητά αντίστοιχης αντοχής π.χ. 3310 :)

Ζάχο πάρε htc μπορεί να μην έχουν κάμερα αλλά από οθόνη και ποιότητα κατασκευής δεν παίζει σύγκριση..πάρε κ μια φωτογραφική τσέπης και τελείωσες με αυτό το θέμα.. αν τα θέλεις όλα απλά θα γκρινιάζεις για πάντα :)

Όταν η HTC αφήσει τις παπ@ριές με τα Ultrapixels και βάλει φωτογραφική της προκοπής, ίσως να είναι η πρώτη μου επιλογή.

Έχω απογοητευτεί τόσο πολύ με το Android (όχι σαν πλατφόρμα) που ειλικρινά σκέφτομαι να γυρίσω στην Apple αν το iPhone 6 αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Η απόκριση του κινητού είναι κάτι εντελώς διαφορετικό, πρέπει να συμβιβαστείς με κάτι για να έχεις το άλλο δεν γίνεται να τα έχεις όλα απλά αποδέξου το ακόμα και την βλακεία της apple να πάρεις θα χάσεις όλη την ελευθερία που έχεις στο android αν αυτό για σένα δεν είναι θέμα ok.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1118]venisk[/MENTION], επειδή iOS δεν είχα ποτέ. Ναι, ξέρω ότι δεν μπορείς να αλλάξεις τα γραφικά όπως το Android. Επίσης, δεν έχεις αυτό το multitasking που χωρίζεις την οθόνη στη μέση και δεν έχεις και τόσα δωρεάν apps. Πέρα από αυτά τι άλλο σημαντικό;

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω για να βλέπω τα emails, να μπαίνω ίντερνετ, να μιλάω με τους δικούς μου skype, viber, whatsapp. Επίσης, δουλεύω αρκετά το google translate και facebook messenger γιατί έχω την επιμέλεια του Nord και πρέπει να τον προσέχω. Τι από όλα αυτά δεν θα μπορώ να κάνω στο iphone 6; Ναι, θα πληρώσω παραπάνω για να κάνω τα ίδια πράγματα αλλά τι θα κάνω καλύτερα και τι χειρότερα;

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω για να βλέπω τα emails, να μπαίνω ίντερνετ, να μιλάω με τους δικούς μου skype, viber, whatsapp. Επίσης, δουλεύω αρκετά το google translate και facebook messenger γιατί έχω την επιμέλεια του Nord και πρέπει να τον προσέχω. Τι από όλα αυτά δεν θα μπορώ να κάνω στο iphone 6; Ναι, θα πληρώσω παραπάνω για να κάνω τα ίδια πράγματα αλλά τι θα κάνω καλύτερα και τι χειρότερα;

Όλα αυτά που θες τα κάνεις με όλες τις ναυαρχίδες το ίδιο ακριβώς. Οπότε το μόνο κριτήριο σου είναι το budget και το αισθητικό κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ότι είπε ο Νικηφόρος! Όλες οι ναυαρχίδες και πιο απλά κινητά στα προσφέρουν όλα αυτά όπως το lg ii l9 605 που κάνει 140 ευρώ..το θέμα είναι βολεύεσαι με το να κάνεις απλά την δουλειά σου? Το καινούριο iphone θα έχει μια οθόνη της προκοπής οπότε θα ειναι τέλειο για όλα αυτά το 5s δεν είναι ας πούμε..με την μικρή αστεία non hd οθονούλα της πλάκας του.. [MENTION=5]GoriLLakoS[/MENTION] :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Όταν η HTC αφήσει τις παπ@ριές με τα Ultrapixels και βάλει φωτογραφική της προκοπής, ίσως να είναι η πρώτη μου επιλογή.

Έχω απογοητευτεί τόσο πολύ με το Android (όχι σαν πλατφόρμα) που ειλικρινά σκέφτομαι να γυρίσω στην Apple αν το iPhone 6 αξίζει.

Όταν λέω πως έχω απογοητευτεί με το android (όχι σαν πλατφόρμα) εννοώ πως δεν έχω θέμα με το λειτουργικό αλλά με τις εταιρείες.

Λες και οι εταιρείες παλεύουν μεταξύ τους για το ποια θα κάνει τη μεγαλύτερη πατάτα στο επόμενο flagship της.

1) Samsung Galaxy S5

Αν η Samsung μπορούσε να βάλει μυγοχεσμένο πλαστικό που βρήκε στον τελευταίο σκουπιδότοπο των νησιών Sandwich στο νότιο Ατλαντικό, θα το έκανε. Επίσης το ΚΝΟΧ είναι ένας ακόμα τρόπος για να διώξει τους γνώστες

2) HTC One M8

H βλακεία της HTC δεν έχει όρια. Εκεί που όλες οι εταιρείες παρουσιάζουν κινητά με πολλά MP, αυτοί λες και έκαναν σύμβαση με τις εταιρείες φωτογραφικών μηχανών, μας εμφάνισαν το UltraPixel την υπερμέγιστη μπούρδα που βγάζει χειρότερες φωτογραφίες από το Desire HD μου, που είναι 4ετίας.

3) LG G3

H LG σε μια προσπάθεια να γίνει η υπερμέγιστη επιλογή, αύξησε χωρίς λόγω τις ίντσες του τηλεφώνου με QHD ανάλυση (ΟΥΑΟΥ, λες και στις 5.5 ίντσες θα καταλάβει κανείς τη διαφορά), με ίδια κάμερα και σχεδόν ίδιο επεξεργαστή με το G2, ζητάει περισσότερα λεφτά. Certification IP58/IP67 ούτε για δείγμα, USB3.0 ούτε για δείγμα και τον Snapdragon 805 γαργάρα. Πλαστικούρα και αυτοί αλλά με ζαρτιέρες (βλέπε, σαν αλουμίνιο και όχι κανονικό αλουμίνιο).

Για τη Sony δε θα μιλήσω γιατί την εταιρεία τη σιχαίνομαι σε ΟΛΑ της τα προϊόντα και έχω ορκιστεί πως για μένα δεν θα πάρω τίποτα από τη SONY ξανά.

Δεν φτάνουν όλα τα παραπάνω, όλες οι εταιρείες λες και προσπαθούν μεταξύ τους να αναδείξουν την χειρότερη αυτονομία EVER, που έχουμε φτάσει σε σημείο να ρωτάμε ο ένας τον άλλο "Ρε εσύ, πόσες ώρες σου βγάζει το κινητό; σου βγάζει μέρα...; ναι, ε? και με πόσες ώρες οθόνη".

Λες και όλοι οι κ@ργιόληδες μαζί δεν μπορούν να κάνουν κάτι ώστε να εκτοξευθεί η αυτονομία στο θεό και να μην πρέπει να φορτίζεις κάθε μέρα ή παρά μέρα.

Έχουν καταντήσει τα κινητά ένα απέραντο και ατελείωτο άρμεγμα...

Link to comment
Share on other sites

αν εκτοξευθει η αυτονομια των κινητων, αμεσως μπαινει στην κουβεντα η μπαταρια του αυτοκινητου και εκει δεν χωρανε πολλα πολλα. Πολλα λεφτα στα λαδια για να τα παρατησουν και να αποδεχτουν ετσι απλα τις μπαταριες με αυτονομια να κανεις την Ελλαδα βολτα 2 φορες :P

Αλλα ναι ειναι τραγικο και ντροπη να εχουμε τοση εξελιξη στα κινητα σε μια 10ετια και οι μπαταριες να ειναι τοοοοοσο στασιμες.

Edited by AMDnord
Link to comment
Share on other sites

Ζάχο μιας και δεν ειμαι γνωστής του knox πες μου σύντομα τι διαολο ειναι τι κάνει και που χρησιμεύει γιατί προφανώς δεν μπορείς να το σβήσεις όπως πολλες άλλες άχρηστες εφαρμογές. Το αστειο τις htc δεν είναι τα ultrapixel αλλα οι δυο κάμερες!

Link to comment
Share on other sites

( To knox είναι ένα pointerάκι της Samsung, που αν flashάρεις κάτι custom γυρνάει σε μία τιμή που σου ακυρώνει την εγγύηση, αν τα έχω καταλάβει καλά από το S4... )

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλουν topspecs, αν και για την οθόνη έχω αμφιβολίες, το ηχείο να φτιάξουν λίγο και τις βλακώδες αλλαγές (όπως τα settings) που κάναν στο tw του s5... Για lag δεν λέω τίποτα για να μην τα έχουν φτιάξει μετά από τόσο καιρό και τόσες συσκευές δεν θα τα βλέπουν καν...

Οθόνη κάτω από ήλιο έφτιαξε με το s5 από αυτά που έχω δει στο net, πιο πριν δύσκολα τα πράγματα. Παραλία το mi2s την πάλεψε μια χαρά, στο s4 που είχαμε στην παρέα δεν έβλεπαν να κάνουν κλίση, πολύ τραγική η οθόνη κάτω από ήλιο...

Btw η HTC είχε 5αρι με 3200 μπαταρία,με sd slot, με stereo front facing speakers, με κουμπιά κάτω από την οθόνη και αντί να κάνει ένα upgrade να του βάλει ένα μεταλλικό σώμα, ένα s801 και μια κάμερα με περισσότερα mp (καλή η ultrapixel αλλά λίγη) πήγε και έβγαλε το m8 με την 2800 μπαταρία, μια άκυρη μαύρη μπάρα κάτω από την οθόνη χωρίς λόγο ύπαρξης πάρα μόνο να έχει το logo πάνω και τα κουμπιά μέσα στην οθόνη...

Sent from my MI 2S using Tapatalk

Edited by FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now