MetallicGR

Διαθέσιμο για παραγγελία το Razer BlackWidow Ultimate Chroma

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Διαθέσιμο για παραγγελία το Razer BlackWidow Ultimate Chroma]http://www.hwbox.gr/images/news_images/razer.jpg[/NEWS_IMG] Η Razer ακολουθεί τα trends της εποχής και λανσάρει το BlackWidow Ultimate Chroma gaming πληκτρολόγιο με τους δικούς της RGB διακόπτες.

Το νέο πληκτρολόγιο της Razer απευθύνεται στους gamers με τα RGB switches της ίδιας να προβάλλουν διάφορα χρώματα, τα οποία μπορούν να προγραμματιστούν με το Chroma SDK που θα διαθέτει για κατέβασμα. Η Razer αποφεύγει να συγκρίνει τους διακόπτες της με αυτούς της Cherry ενώ το πληκτρολόγιο θα συνοδεύεται και από gaming mouse και gaming headset σύμφωνα με τα σχέδια της Razer.

Το Razer BlackWidow Ultimate Chroma είναι διαθέσιμο για προπαραγγελία και θα ξεκινήσει να αποστέλλεται από τον Σεπτέμβριο στην αγορά με την προτεινόμενη τιμή του να είναι 179.99?.

[img_alt=Διαθέσιμο για παραγγελία το Razer BlackWidow Ultimate Chroma]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture31900.jpg[/img_alt]

Edited by MetallicGR
Link to comment
Share on other sites

μπορει να το ξεκινησε η razer αλλα σιγα σιγα θα την μυριστουν και οι αλλοι και στα entry-basic-normal μηχανικα πιθανων να γινει η νορμα τα ψευτο cherry aka kaihl

εκτος και αν τις τσινησει της cherrys και ριξει τιμες !!!

μακαρι :D

btw rgb mech ! nicee niceee

Link to comment
Share on other sites

179? μόνο το keyboard ή μαζί με ποντίκι και headset?

[MENTION=5228]alphastorm[/MENTION] για την ώρα δεν υπάρχουν entry level mechs αλλά προβλέπω στο κοντινό μέλλον

μηχανικά με κλώνους στα 29-39-49?

Τα entry level είναι μεμβράνης και η Razer φαίνεται πως ενισχύει αυτό το segment λόγω του

αγοραστικού της κοινού aka i like the blink blibk effect.

Link to comment
Share on other sites

χαχα 179,99$,κάνει σχεδόν το ίδιο με το πολύ ανώτερο κ95 rgb το οποίο έχει προτεινόμενη 190$.

H ποιότητα της Razer δεν αναποκρινεται στην τιμή.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα επειδη η εποχη "εχω μηχανικο ειμαι γαμαουα" εχει αρχισει και θα συνεχισει να ενισχυεται , σιγουρα θα θελησουν καποιες εταιριες να βγαλουν entry level μηχανικα . εκει το πηγαινα οτι σε λιγο καιρο αυτα τα μπλιμπλικια και τα γουτσουγουτσου πληκτρολογια θα πουλιουνται ως "mechanical" με ψευτοcherry

τουλαχιστον αυτοι λενε οτι εχουν kaihl - οι περισσοτεροι δηλαδη

κατι καημενες razer τα παρουσιαζουν σαν υπερswitches

και ενα προσφατο που ειδα η cyborg rat θα βγαλει ενα με kaihl το οποιο παρουσιασε σαν super duper μηχανικο του μελλοντος :D

i 'll pass

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, οι Kaihl είναι πιο φτηνοί από τους Cherry και είναι ανταγωνιστική εταιρία.

Δεν νομίζω πως το πρόβλημα είναι οι Kaihl, ούτε νομίζω πως υπάρχει πρόβλημα με εταιρίες

που τους χρησιμοποιούν, αλλά εσύ σπάζεσαι που δεν το λένε.

Εγώ κοιτάω αυτή την στιγμή μπροστά μου κάτι μηχανικά με OMRON διακόπτες που πραγματικά

οι τιμές τους είναι σαν μεμβράνης. Βέβαια δεν έχουν φωτάκια, ledάκιa, @@το wrist rest, braided

καλώδια και άλλα τέτοια φουρφούρια...αλλά για entry level μηχανικά μάλλον τα σπάνε..

Link to comment
Share on other sites

ισχυει gor το γεγονος οτι πανε πλαγιος να το πασαρουν ειναι που ενοχλει , εξαλλου λιγοι αναφερουν ουσιαστικες διαφορες kaihl/cherry - εγω προσωπικα εχω δοκιμασει μπλε κοκκικα καφε και νομιζω μαυρα και ενα kailh thermaltake αν θυμαμαι καλα σε ενα λαν και διαφορες δεν καταλαβα στην ποιοτητα !

anywayz ducky shine 3 ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΑΑΙΙΙ ΚΑΑΑΛΛΑΑΑ

και rapid i ερωτας

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now