caution

Swiftech H220-X Review: ΑΙΟ με ...προεκτάσεις!

Recommended Posts

Για μένα αλλά και τους περισσότερους χρήστες με ανησυχίες (βλέπε χρήστες του hwbox.gr) δεν είναι το θέμα πως αποδίδει αλλά επεκτείνεται κιόλας...

Το πιο σημαντικό κομμάτι νομίζω είναι αυτό.

@caution

Τάσε, ως συνήθως respect.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου φάνηκε πανέξυπνη σαν πρόταση: δίνεις σήμερα 30 ευρώ παραπάνω από ένα Η100i για πολύ καλύτερα parts και όταν σε ξαναπιάσει το μεράκι, κοστάρεις και 360άρι και waterblock για την gpu και δεν σου μένει η αίσθηση ότι έχεις φτιάξει κάτι "μέτριο" :D

Το συζητούσαμε και δίπλα, μακάρι να δούμε στην Ελλάδα ένα δύο retailers να τα φέρουν στη σωστή τιμή :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις διάβασα όλο το review! Τάσο γράφεις με φοβερή ροή :T: και H220-X φαίνεται πως είναι τόσο μελετημένο AIO

για να προσφέρει ότι σχεδόν κανένας άλλος ανταγωνιστής!

Οι επιδόσεις είναι must...αλλά με τις προεκτάσεις είναι must have!

Κρίμα που δεν το φέρνει κανείς στην Ελλάδα...και κατά προέκταση δεν φέρνει κανείς την συγκεκριμένη μάρκα!

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν εντυπωσιάστηκα από τις επιδόσεις, η επαφή που είχα κατά την διάρκεια της φωτογράφησης μου έδωσε πολύ καλά στοιχεία για την ποιότητα της συγκεκριμένης.

Στην ουσία η H220-X είναι σαν να σε παρακαλάει από την αρχή να την επεκτείνεις, ενώ ταυτόχρονα το όλο πακέτο είναι αρκετά συμφέρον σε τιμή για κάποιον που θέλει νερά αλλά δεν ψάχνεται πολύ με τις λεπτομέρειες.

Kudos [MENTION=1152]caution[/MENTION]!

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν εντυπωσιάστηκα από τις επιδόσεις, η επαφή που είχα κατά την διάρκεια της φωτογράφησης μου έδωσε πολύ καλά στοιχεία για την ποιότητα της συγκεκριμένης.

Στην ουσία η H220-X είναι σαν να σε παρακαλάει από την αρχή να την επεκτείνεις, ενώ ταυτόχρονα το όλο πακέτο είναι αρκετά συμφέρον σε τιμή για κάποιον που θέλει νερά αλλά δεν ψάχνεται πολύ με τις λεπτομέρειες.

Kudos [MENTION=1152]caution[/MENTION]!

Η απόδοση μάλλον είναι στα όρια του διπλού ψυγείου - δεν υπάρχει κάτι άλλο να κάνεις αν δεν θέλεις να βάλεις 3χίλιαρα fans πάνω. Από εκεί ναι, όπως το είπες, παρακαλάει για επεκτάσεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά αλλά θα έπρεπε να λένε τί μπορεί να αντέξει αυτό το σύστημα γιατί πχ, εγώ σκεφτομαι να βάλω δύο κάρτες γραφικών και έναν επεξεργαστή και 2 ψυγεία είναι το μέγιστο που μπορούμε να βάλουμε σε ένα κουτί!

Θέλω να πω πως τουλάχιστον θα επρεπε να λένε τί να παρει ως έξτρα όχι να λένε απλά οτι μπορούμε να βάλουμε και άλλα στο κύκλωμα, αυτό δεν με βοηθάει και πολύ γιατί πάω για λίγο μεγάλο setup!

Τέλειο το review μπράβο!

αλλά αυτό το μπλοκ που φτιαξανε χάνει λίγο με αυτό το μικρό ψυγείο! θα ήθελα ένα μεγαλύτερο, αλλά το αφήνουν για να το δοκιμάσουμε εμείς...

Link to comment
Share on other sites

Nice [MENTION=1152]caution[/MENTION], nice indeed !!!

Ωραιο και το ΑΙΟ και φαινεται πολλα υποσχομενο.

Θελω να δω τους πρωτους που θα το επεκτεινουν και τι ψαρια θα πιανει μετα.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά αλλά θα έπρεπε να λένε τί μπορεί να αντέξει αυτό το σύστημα γιατί πχ, εγώ σκεφτομαι να βάλω δύο κάρτες γραφικών και έναν επεξεργαστή και 2 ψυγεία είναι το μέγιστο που μπορούμε να βάλουμε σε ένα κουτί!

Θέλω να πω πως τουλάχιστον θα επρεπε να λένε τί να παρει ως έξτρα όχι να λένε απλά οτι μπορούμε να βάλουμε και άλλα στο κύκλωμα, αυτό δεν με βοηθάει και πολύ γιατί πάω για λίγο μεγάλο setup!

Τέλειο το review μπράβο!

αλλά αυτό το μπλοκ που φτιαξανε χάνει λίγο με αυτό το μικρό ψυγείο! θα ήθελα ένα μεγαλύτερο, αλλά το αφήνουν για να το δοκιμάσουμε εμείς...

Έχει δίκιο, θα έπρεπε να δίνουν έναν μπούσουλα και για το flow και για το wattage που αντιστοιχεί στο ψυγείο. Πάντως στην CES την είχαν δείξει με CPU/GPU/Μητρική σε φάση "demo & άνετα". ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, μια κάρτα και ακόμα ένα ψυγείο δεν θα είχα καθόλου επιφυλάξεις κρίνοντας από το wattage της αντλίας. Για δύο ή τρεις GPU θα έστελνα ένα email να μάθω l/h & πίεση πριν αρχίσω να ψωνίζω.

Για το 240mm ψυγείο είμαι σίγουρος ότι το επέλεξαν σαν "εύκολο" μέγεθος που υποστηρίζεται από τα περισσότερα cases εκεί έξω, οπότε και περισσότεροι υποψήφιοι αγοραστές :)

Nice [MENTION=1152]caution[/MENTION], nice indeed !!!

Ωραιο και το ΑΙΟ και φαινεται πολλα υποσχομενο.

Θελω να δω τους πρωτους που θα το επεκτεινουν και τι ψαρια θα πιανει μετα.

Μην με βάζεις σε τέτοιες σκέψεις και δεν έχω waterblock worthy gpu... :D

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο, θα έπρεπε να δίνουν έναν μπούσουλα και για το flow και για το wattage που αντιστοιχεί στο ψυγείο. Πάντως στην CES την είχαν δείξει με CPU/GPU/Μητρικη μια κάρτα και ακόμα ένα ψυγείο δεν θα είχα καθόλου επιφυλάξεις κρίνοντας από το wattag αντλίας. Για δύο ή τρεις GPU θα έστελνα ένα email να μάθω l/h & πίεση πριν αρχίσω να ψωνίζω.

Για το 240mm ψυγείο είμαι σίγουρος ότι το επέλεξαν σαν "εύκολο" μέγεθος που υποστηρίζεται από τα περισσότερα cases εκεί έξω, οπότε και περισσότεροι υποψήφιοι αγοραστές :)

Μην με βάζεις σε τέτοιες σκέψεις και δεν έχω waterblock worthy gpu... :D

Είναι λίγο κοροϊδία έτσι σου λέει αγοραστε το επεκτείνετε αλλά πόσο δεν λένε. Θα έπρεπε να προτείνουν ένα κύκλωμα και να το γράφουν επάνω στη συσκευασία θα ήταν και καλό για αυτούς άλλα θα μπορούσαν να έχουν Και δύο μοντέλακια ένα για cpu/gpu και ένα για πιο απαιτητικούς χρήστες με υποστήριξη επεξεργαστή,κάρτες,ψυγεια φυσικά ποιο ακριβό από κάθε άλλο.

Αυτή η ασάφεια που υπάρχει σε όλο αυτό το πακέτο που θα αγοράσει κάποιος δεν τους βοηθάει καθόλου γιατι απλά όλοι ρωτάνε αριστερά και δεξιά κάποιον που να ξέρει αν θα αντέξει αυτό και εκείνο, το χοντρό ψυγείο κτλ. περιμενουμε reviews και κάποιον να το δοκιμάσει για να το αγοράσουμε αν αντέχει τελικά!

Link to comment
Share on other sites

^ νομίζω ότι στο κομμάτι "κοροϊδία" θα διαφωνήσω. Ήδη για "ΑΙΟ" δίνουν ΑΠΕΙΡΑ specs και λεπτομέρειες.

Απλά η λογική τους είναι μάλλον "πάρ' το και έχε μια trouble free εμπειρία τώρα, και όταν θελήσεις να την ψάξεις, έλα στα forum μας αν κολλήσεις κάπου στο θέμα των parts...".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now