MetallicGR

ASRock X99 OC Formula με την υπογραφή του Nick Shih

Recommended Posts

[NEWS_IMG=ASRock X99 OC Formula με την υπογραφή του Nick Shih]http://www.hwbox.gr/images/news_images/asrock2.jpg[/NEWS_IMG] Το AnandΤech έχει στην κατοχή του φωτογραφίες της επερχόμενης Overclocking μητρικής για το X99 Chipset, φυσικά από την ASRock.

Η επερχόμενη μητρική της ASRock έρχεται με την υπογραφή του γνωστού overclocker Nick Shih και προορίζεται για extreme overclocking χρήση. Διαθέτει σύστημα τροφοδοσίας 12 φάσεων, ικανό για να οδηγήσει κάθε Haswell-E επεξεργαστή στα όριά του, ενώ η ASRock προτείνει την εν λόγω μητρική ακόμα και σε χρήστες οι οποίοι θα τρέχουν ένα 24/7 overclocked σύστημα.

Η μητρική διαθέτει 8x DDR4 DIMM slots και 10 θύρες SATA 6 Gbps, αλλά και δύο M.2 θύρες με την μια να φέρει το διακριτικό Ultra M.2 και επικοινωνεί με μια x4 PCIe 3.0 για ταχύτητες μεταφοράς δεδομένων που αγγίζουν τα 32 Gbps! Φυσικά, επάνω στο PCB υπάρχουν όλα τα switches, τα πλήκτρα για την εκκίνηση και τον έλεγχο του OC και η LED οθόνη για διαγνωστικό έλεγχο, χαρακτηριστικά που θα αγαπήσουν οι overclockers. Επίσης στο I/O υπάρχει ClearCMOS κουμπί, 2x USB 2.0, 6x USB 3.0, dual gigabit LAN, 7.1 Purity Sound 2 audio jacks, PS/2 mouse keyboard combo port. Επιπλέον υπάρχει και ένας Thunderbolt header ο οποίος απαιτεί μια PCIe κάρτα για να λειτουργήσει. Αναμένουμε περισσότερα σύντομα!

[img_alt=ASRock X99 OC Formula με την υπογραφή του Nick Shih]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture32252.jpg[/img_alt]

[img_alt=ASRock X99 OC Formula με την υπογραφή του Nick Shih]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture32253.jpg[/img_alt]

[img_alt=ASRock X99 OC Formula με την υπογραφή του Nick Shih]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture32254.jpg[/img_alt]

[img_alt=ASRock X99 OC Formula με την υπογραφή του Nick Shih]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture32255.jpg[/img_alt]

Edited by MetallicGR
Link to comment
Share on other sites

Ε αφού έβαλε την υπογραφή του ο Nick πρέπει να την αγοράσουμε να στηρίξουμε την ASRock. Μην ξεχνάμε [MENTION=5]GoriLLakoS[/MENTION] της έκοψε το funding η Intel που έσπασε τα NDA και θέλει βοήθεια τώρα :hehe: Παράγγειλε 2 σε παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Ε αφού έβαλε την υπογραφή του ο Nick πρέπει να την αγοράσουμε να στηρίξουμε την ASRock. Μην ξεχνάμε @GoriLLakoS της έκοψε το funding η Intel που έσπασε τα NDA και θέλει βοήθεια τώρα :hehe: Παράγγειλε 2 σε παρακαλώ.

@George_o/c

τι εγινε ? πως το εσπασε δλδ?

Edited by X4K4
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πει και τι να καταλαβεις. Τοσο ασχημα τα πραματα που παει για κλεισιμο η asrock.

Πες και συ που τα ξερεις καλα [MENTION=461]George_o/c[/MENTION]

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα....

και οι κυρωσεις ? ( περαν απο τα φουντς?)

[MENTION=230]AMDnord[/MENTION] γιατι κλεισιμο? εγω ειχα την εντυπωση οτι καλα πηγαινε καλα τελευταια....

Link to comment
Share on other sites

Η ASRock καλά πήγαινε πριν έναν χρόνο. Από τότε οι πωλήσεις της δεν πάνε καλά. Η μετοχή της στο εδώ χρηματιστήριο έχει πέσει αρκετά. Αυτά έχω ακούσει.

Link to comment
Share on other sites

Η ASRock καλά πήγαινε πριν έναν χρόνο. Από τότε οι πωλήσεις της δεν πάνε καλά. Η μετοχή της στο εδώ χρηματιστήριο έχει πέσει αρκετά. Αυτά έχω ακούσει.

Γι'αυτό είναι στο ++10.47% από πέρυσι? 3515:Taiwan Stock Quote - ASROCK Inc - Bloomberg

Άμα πατήσεις στο News & Releases και μετά δείς και της Gigabyte

είναι σχεδόν ίδια η πορεία καθώς η τιμή των μετοχών ανεβαίνει

όταν υπάρχουν νέα προϊόντα να πουλάνε και πέφτουν όταν δεν υπάρχει

τίποτα και περιμένουν νέα προϊόντα.

Εγώ αναμένω να δώ τον Ιανουάριο πρώτη σε πωλήσεις την Gigabyte, δευτερη οριακά την ASUS

για πρώτη φορά μετά απο χρόνια (ίσως και απο πάντα) και τρίτη την ASRock.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η τιμή της έχει πέσει σε περσινά επίπεδα ενώ όλες οι άλλες την έχουν κρατήσει αισθητά παραπάνω και από πέρυσι έχει την μικρότερη άνοδο από όλες τις άλλες.

Δεν με νοιάζει κιόλας, δεν θα αγοράσω μετοχές αλλά να έχουμε κάτι να συζητάμε :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ούφ. Με κοψοχόλιασε ο Σοφός.

:hehe:

Ο Σοφος εμαθε οτι η ινα να γυρισει ταινια ερωτικου περιεχομενου και εχει ξεκινησει το ζεσταμα.

εχεις τπτ ινφο [MENTION=1144]Spirosssss[/MENTION]

εδιτ, ποση ωρα το χα ανοικτο, wtf.

Edited by AMDnord
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η τιμή της έχει πέσει σε περσινά επίπεδα ενώ όλες οι άλλες την έχουν κρατήσει αισθητά παραπάνω και από πέρυσι έχει την μικρότερη άνοδο από όλες τις άλλες.

Δεν με νοιάζει κιόλας, δεν θα αγοράσω μετοχές αλλά να έχουμε κάτι να συζητάμε :hehe:

Ναι ρει! Λογικό είναι! Γιατί όλες οι άλλες έχουν και VGA και διάφορα άλλα πράγματα!

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την πλάκα είχα ακούσει ότι είναι καλή φάση. Το mango βέβαια πάει και με το χρώμα της μητρικής lol

Ωραία μητρική πάντως. Ίδιο σχεδιασμό στα PCI με την R5E έχει.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=230]AMDnord[/MENTION] πριν κανα χρόνο ο Οικονόμου υποστήριζε μόνο ASUS no matter what εάν θυμάμαι καλά και ξαφνικά βρέθηκε

σε ανταγωνιστική εταιρία...και τσουπ τώρα νομίζω πως προσπαθεί να μειώσει την ASRock...ρε φίλε τι λές εσύ γι άυτη την συμπεριφορά?

Μήπως...λέω μήπως...η Intel δεν έκοψε τα funds στην ASRock και φοβάται?

Link to comment
Share on other sites

@AMDnord πριν κανα χρόνο ο Οικονόμου υποστήριζε μόνο ASUS no matter what εάν θυμάμαι καλά και ξαφνικά βρέθηκε

σε ανταγωνιστική εταιρία...και τσουπ τώρα νομίζω πως προσπαθεί να μειώσει την ASRock...ρε φίλε τι λές εσύ γι άυτη την συμπεριφορά?

Μήπως...λέω μήπως...η Intel δεν έκοψε τα funds στην ASRock και φοβάται?

ΕΓΩ ΤΟΥ ΕΧΩ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΛΟΓΩ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΚΥΡΙΩΣ. ΙΣΩΣ ΕΚΕΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ Η ΛΥΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ.

edit: caps.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα δεν έχει νόημα να προσπαθώ να πω κάτι κακό για την ASRock lol

Δεν έχει νόημα να λέμε τα ίδια για την Αsus, νομίζω έχω πει την άποψή μου σε άλλο post.

Αδιάφορη μου είναι η ASRock απλά βλέπω τι κάνει και δεν μπορώ να μην το σχολιάσω. Άντε να πω και ένα καλό αφού τόσο πολύ το θες. Έχει το καλύτερο board για τα 5G. Στα 5100 λίγο τα χαλάει αλλά στα 5G είναι πρώτη :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Σας διαβάζω με ενδιαφέρον, keep going.

3898489-3293647812-popco.gif

Να πω κι εγώ την άποψή μου. Νομίζω ότι παίζονται συμφέροντα κάτω από τα τραπέζια και κάποια από τα χρήματα των funds θα φτάσουν πλαγίως στη τσέπη του Σόφου, για αυτό μας αποτρέπει από την ASRock :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now