jax7480

Wireless Extender

Recommended Posts

Χαιρετώ όλη την παρέα.

Το πρόβλημα είναι απλό. Στο σπίτι της αδερφής μου υπάρχει θέμα με το σήμα του Wi-Fi από το router.

Οπότε ψάχνω ένα καλό, εύκολο στην εγκατάσταση (γιατί θα γίνει remotely) και απροβλημάτιστο Wireless Extender.

Θα προτιμούσα να είναι κάποιο που να κουμπώνει στην πρίζα, χωρίς καλώδια, εξωτερικές συσκευές κτλ.

Γνώμες, απόψεις, όλα ευπρόσδεκτα.

Link to comment
Share on other sites

Ζάχο, και εγώ είχα παρόμοια κατάσταση και είχα να κάνω με ανθρώπους που δεν έχουν σχέση με τεχνολογία.

Έβαλα αυτό, το σέταρα μέσω iphone, τους έγραψα και σε ένα χαρτάκι τι να κάνουν άμα κολλάει

και το έχω αφήσει και ήδη παίζει σωστά κανα 7μηνο!

Το καλό ήταν το εύκολο σετάρισμα μέσω iphone, γιατι όταν βλέπαν παράθυρο με settings στο PC τους έπιανε

τρέλα!

Όσον αφορά το range, το σπίτι ήταν σε σχήμα Π και ενδιάμεσα περνούσε ασανσέρ οπότε από την μια πλευρά δεν έπιανε,

τώρα πιάνει παντού και τρείς ορόφους κάτω στα καλά του :P

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα αυτό βάση εμπειρίας. Έχω δοκιμάσει πολλά κ διάφορα. Με διαφορά αυτό ήταν το καλύτερο. Επίσης αυτό αλλά ανεβαινεις σε κοστος κ ειναι σχετικα παλιο μοντελο. Μην παρεις για κανενα λογο καποιο πολυ φθηνό στυλ Tenda (Turbo-x) θα κατεβάσεις Ευαγγέλια!

Edited by babkon21
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω δοκιμασει αυτο

TP-LINK TL-WA801ND 300MBPS WIRELESS N ACCESS POINT - WIRELESS -

και δουλευει με τροφοδοσια απο ethernet (εαν το χρησιμοποιησεις ετσι), αλλιως με το τροφοδοτικο του

πολυ ευκολο setup και διαφορα modes λειτουργιας

απροβληματιστη λειτουργεια επισης

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, το Wi-Fi χρησιμοποιείται για Skype, youtube και facebook. Ούτε donwloading γίνεται, ούτε torrents, ούτε τίποτα. Η πιο απλή χρήση θα του γίνει.

Μάλλον πάω για του Βασίλη, ή ένα που είπαν στο thelab, φθηνότερο.

Thanks για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now