MetallicGR

Τέλος εποχής για το iPod Classic

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Τέλος εποχής για το iPod Classic]http://www.hwbox.gr/images/news_images/apple.jpg[/NEWS_IMG] Μετά την ανακοίνωση των νέων συσκευών της στο πρόσφατο event, η Apple αποσύρει "ήσυχα" το iPod classic από τη συλλογή της.

Το original iPod ή αλλιώς το iPod Classic εξαφανίστηκε από την συλλογή προϊόντων της Apple από τον επίσημο ιστότοπό της. Το iPod των 160GB εξαφανίστηκε σύμφωνα με πηγές την ίδια ημέρα που ανακοινώθηκαν οι νέες συσκευές της εταιρείας iPhone 6 και iWatch στο σχετικό event. Το εν λόγω iPod ήταν ένα από τα πιο επιτυχημένα προϊόντα της Apple την περασμένη δεκαετία και βρέθηκε στα χέρια διάσημων ανθρώπων όπως το δημοφιλές μουσικό συγκρότημα U2.

[img_alt=Τέλος εποχής για το iPod Classic]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture33443.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Την εποχή που βγήκε το iPod οι υπόλοιποι δεν είχαν ιδέα από μουσική. Η Creative προσπάθησε να κάνει κάτι με το Zen και πήγε άπατη.

Πλέον, δεν έχει λόγο ύπαρξης και καλά κάνει και το αποσύρει. Μπορεί τα 160GB που προσέφερε να ήταν δελεαστικά, αλλά με μια κάρτα στο κινητό σου, έχεις πολύ περισσότερη μουσική από όση θα χρειαστείς ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

ειχα και έχω ακόμα ενα creative zen vision:M

ZenVisionM.png

το οποιο θα ελεγα οτι στεκοταν οκ διπλα στα ipods (ειχε καλυτερη οθονη :P και καλυτερη μπαταρια εκεινη την εποχη θυμαμαι) το 2006-7 το ειχα παρει νομιζω.

Το χω ακομα αλλα δεν ξερω που είναι το καλωδιο που φορτιζε :S

Ειχε πλακα το γουργουρισμα του δισκου οταν το ανοιγες η φορτωνες πολλα tracks στο queue :P

Link to comment
Share on other sites

Toν ηχο που ειχε το συγκεκριμενο iPod δεν τον ειχε κανενα mp3 Player της εποχης.-

Επισης [MENTION=1118]venisk[/MENTION] σταματα ρε φιλε εστω και μεσω πλακας να τα ισοπεδωνεις ολα... αν ειναι δυνατον δηλαδη!

Link to comment
Share on other sites

Έχω iPod nano 16gb 200 ευρώ με ακουστικά Apple in ear των 100 ευρώ και είναι γτπ..

Καμία πλάκα...Επίσης θα ισωπεδωνω ότι θέλω οπότε θέλω και δεν θα σου δώσω και αναφορά αγαπητέ.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται κι αυτό, από το να κρύβομαι πίσω από το δάχτυλο μου για να με αγαπάνε όλοι προτιμώ να λέω την άποψη μου κ ας κοροϊδεύω την αγαπημένη σου apple...:)

Και μίλα καλύτερα...ξεφτιλίσει/ισοπεδώνεις

Link to comment
Share on other sites

Ας πάει στο καλό το ipod - ποτέ μου δεν αγόρασα για δύο λόγος:

-δεν με έψηνε να έχω επιπλέον συσκευή.

-o καρκίνος που λέγεται itunes.

είχα για λίγο ένα ασπρόμαυρο δανεικό στο αυτοκίνητο, καλό dac πρέπει να 'χει tbh, αλλά κατά τα άλλα το itunes με ανατριχιάζει οπότε μακρυά και αγαπημένοι.

P.s. To zune ΤΩΡΑ ΔΙΚΑΙΩΝΕΤΑΙ! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι η αγαπημενη μου φιλτατε και οσοι με ξερουν εδω μεσα ξερουν παρα πολυ καλα την γνωμη μου πανω σε αυτα τα θεματα.

Δεν νομιζω να ειναι ειναι κακες λεξουλες αυτες οι δυο που προανεφερα!

Link to comment
Share on other sites

-o καρκίνος που λέγεται itunes.

Είδες κάτι περίεργα πράγματα; Εγώ ένα από τα πλεονεκτήματα του iPhone, θεωρώ το iTunes, γιατί με έχει βολέψει απίστευτα ο τρόπος που διαχειρίζεται τη μουσική, όπως πχ, οι δυναμικές λίστες τις οποίες συγχρονίζει με τη τηλέφωνό μου.

Link to comment
Share on other sites

Είδες κάτι περίεργα πράγματα; Εγώ ένα από τα πλεονεκτήματα του iPhone, θεωρώ το iTunes, γιατί με έχει βολέψει απίστευτα ο τρόπος που διαχειρίζεται τη μουσική, όπως πχ, οι δυναμικές λίστες τις οποίες συγχρονίζει με τη τηλέφωνό μου.

Yep - one man's meat is another man's poison I guess...

Το χρησιμοποιώ χροοοοοόνια και στις δύο πλατφόρμες, και ακόμα να το συμπαθήσω, πόσο μάλλον αγαπήσω :culpability:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now