Vangelislam

Nextbook 8 Quad Core NX785QC8G rom problem

Recommended Posts

Το βήμα 4 σου λέει πως να φλασαρεις το cwm recovery. Εσύ όμως το έχεις ήδη! Τώρα σου μένει να φλασαρεις custom rom

Sent from my Galaxy Mega 6.3

το βημα 4 α) λεει να ανοιξω μια εφαρμογη που εχει το ταμπλετ μεσα σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου λέει να κάνεις είναι να ανοίξεις μια εφαρμογή που θα σε βάλει σε bootloader Mode. Δοκίμασε να μπεις πατώντας power + το αντίθετο από αυτό που πατάς για να μπεις σε recovery. Αν πχ. πατάς power + volume up για cwm, πάτα power + volume down. Ή το αντίθετο. Αυτό συνήθως σε βάζει bootloader Mode.

Sent from my Galaxy Mega 6.3

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου λέει να κάνεις είναι να ανοίξεις μια εφαρμογή που θα σε βάλει σε bootloader Mode. Δοκίμασε να μπεις πατώντας power + το αντίθετο από αυτό που πατάς για να μπεις σε recovery. Αν πχ. πατάς power + volume up για cwm, πάτα power + volume down. Ή το αντίθετο. Αυτό συνήθως σε βάζει bootloader Mode.

Sent from my Galaxy Mega 6.3

θα το δοκιμασω και αυτο ..αλλα καποια στιγμη που ανοιξε το ταμπλετ για 2-3 λεπτα μπηκα στο μενου και υπαρχει εφαρμογη bootmenu και μεσα εχει επιλογες reboot bootloader αλλα κολλησε δεν προλαβα να πατησω ...!

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν είναι αυτό το αρχείο. Ψάξου σε κάποιο άλλο site να βρεις άλλη ρομ που θα δίνει και το zip της. Έτσι όπως πας θα το κάνεις αρκεί να βρεις το σωστό zip :)

εχω ψαξει .... αλλα δεν εχω βρει τιποτα μονο κατι ρομ του oma που μου δινει οδηγιες για τον ιδιο τροπο ....μηπως θα μπορουσατε να μου βρειτε καποια ρομ εσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now