MetallicGR

Μην αναβαθμίσετε τα iPhone 4S σας στο iOS 8

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Μην αναβαθμίσετε τα iPhone 4S σας στο iOS 8]http://www.hwbox.gr/images/news_images/apple.jpg[/NEWS_IMG] Ο τίτλος μπορεί να δείχνει "προστακτικό ύφος" όμως έχει περισσότερο προτρεπτικό χαρακτήρα και αφορά την εγκατάσταση του iOS 8 στο iPhone 4S.

Το παλιότερο iPhone που υποστηρίζει το νέο λειτουργικό σύστημα της Apple είναι το 4S και σύμφωνα με τις δοκιμές που πραγματοποίησε το arsTechica αντιμετωπίζει μερικά προβλήματα ταχύτητας. Συγκεκριμένα το site δεν προτείνει την εγκατάσταση του νέου λειτουργικού στο 4S καθώς αυτό δεν διαθέτει ορισμένα από τα νέα χαρακτηριστικά που έχουν τα 5S και 6, 6 Plus όπως τα Touch ID και AirDrop, το Handoff και η υποστήριξη για OpenGL ES 3.0 περιεχόμενο. Μαζί το arsTechica πόσταρε και τον παρακάτω πίνακα με τις επιδόσεις σε καθημερινές εφαρμογές.

[img_alt=Μην αναβαθμίσετε τα iPhone 4S σας στο iOS 8]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture33698.jpg[/img_alt]

[img_alt=Μην αναβαθμίσετε τα iPhone 4S σας στο iOS 8]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture33707.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα το βάλω στο 3gs :hehe:

ωχ τι εννοείς οτι μπαίνει μόνο σε 4s και πάνω . γμτ σταμάτησε να υποστηρίζετε το κινητό μου ? το οποίο απο το 2009 μέχρι πριν κάτι μήνες έκανε update? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τι σας φαίνεται περίεργο....; Παντού συμβαίνει αυτό. Δηλαδή αν βάλετε Windows 9 σε έναν υπολογιστή 5ετίας, θα πηγαίνει καλύτερα από ότι με ΧΡ/7 ;

Λογικό είναι, αφού είναι σχεδιασμένο για ταχύτερους επεξεργαστές και περισσότερη μνήμη, να ζορίζει τα παλιά. Το κάθε καινούριο λειτουργικό δεν κάνει απλά πιό γρήγορα τις παλιές λειτουργίες, αλλά προσθέτει και καινούριες.

Link to comment
Share on other sites

Οκτώβριο του 11 κυκλοφόρησε...

Αν θέλετε να είστε αντικειμενικοί, για δείτε πόσα android από τότε έχουν πάρει 4.4.4 στο release πριν κράξετε.

Αν το πας έτσι δες κ πόσα κάναν αυτά τα Android σε συγκρίσει με iphone.

Μην συγκρινεις ανομια πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ το iOS τώρα πιάνει χώρο όσο το Android. Θυμάμαι την εποχή που οι iphone κάτοχοι "δούλευαν" τους Androidάκηδες για τα 5GB OS.

Εγώ θα πάρω το 64άρι οπότε μην με κοιτάτε στραβά :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Οκ το iOS τώρα πιάνει χώρο όσο το Android. Θυμάμαι την εποχή που οι iphone κάτοχοι "δούλευαν" τους Androidάκηδες για τα 5GB OS.

Εγώ θα πάρω το 64άρι οπότε μην με κοιτάτε στραβά :hehe:

το παραγγειλες χοντρε?

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς το iOS8?

Μετονόμασαν το iCloud σε iCloud Drive?

Με το που το κατέβασα, σε μερικούς φίλους πήγε και τους κάρφωσε στην επαφή μου στα κινητά τους

στο profile το google plus profile μου και δεν ξέρω γιατί συμβαίνει.

Οπότε τώρα όταν τους πάει imsg με λέει unnamed :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Έμεινα στο 7.1.2,14159. Το 4άρι μου είναι επίσημα κωλόγρια. Η φάση μου είναι EOL :hehe:

Και τώρα θα δω την γλύκα του να σκάνε τα updates από τα apps και να μου λέει βάλε 8 ντε και καλά και να μην μπορώ :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now