MetallicGR

K|NGP|N & TiΝ σπάνε νέα ρεκόρ με την EVGA GeForce GTX 980

Recommended Posts

[NEWS_IMG=K|NGP|N & TiΝ σπάνε νέα ρεκόρ με την EVGA GeForce GTX 980]http://www.hwbox.gr/images/news_images/evga2.jpg[/NEWS_IMG] Οι γνωστοί overclockers K|NGP|N & TiΝ κατάφεραν δύο νέα ρεκόρ με την EVGA GeForce GTX 980 κάρτα γραφικών.

Οι δύο in-house overclockersτης EVGA κατάφεραν δύο νέα παγκόσμιο ρεκόρ στο 3DMark FireStrike και FireStrike Extreme και ξεπέρασαν τα 19000 και 9000 marks αντίστοιχα. Η κάρτα έτρεχε πάνω από τα 2GHz και συγκεκριμένα στα 2050MHz. O K|NGP|N μάλιστα δήλωσε: "Ο Maxwell πυρήνας της EVGA GeForce GTX 980 είναι ένα τέρας υπερχρονισμού".

"Υπάρχουν πολλά περιθώρια υπερχορινσμού της μνήμης και του πυρήνα καθώς και κλιμάκωση των επιδόσεων, από τις μεγαλύτερες που έχουμε δει. Είναι οι μεγαλύτεροι χρονισμοί που έχουν επιτευχθεί ποτέ σε κάρτα." Ο TiN" Tsemenko είπε: "Η αποδοτικότητα των νέων καρτών επιτρέπει υψηλότερο overclocking και χαμηλότερη κατανάλωση ακόμη και σε αερόψυξη."

[mag_full=K|NGP|N & TiΝ σπάνε νέα ρεκόρ με την EVGA GeForce GTX 980]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums464-picture33733.jpg[/mag_full]

[mag_full=K|NGP|N & TiΝ σπάνε νέα ρεκόρ με την EVGA GeForce GTX 980]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums464-picture33734.jpg[/mag_full]

Link to comment
Share on other sites

1500 αέρα βαράνε τα τέρατα ρε... :suspicion:

Για κάποιο λόγο μου έχει κολλήσει αν πάω ποτέ σε 970 να κοιτάξω για μια EVGA SC ACX. Δεν είχα ποτέ και όποτε βλέπω τέτοιες υλοποιήσεις στα rankings του bot, συνήθως παίζουν πιο ψηλά από τις υπόλοιπες, αεράτες.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο μου έχει κολλήσει αν πάω ποτέ σε 970 να κοιτάξω για μια EVGA SC ACX. Δεν είχα ποτέ και όποτε βλέπω τέτοιες υλοποιήσεις στα rankings του bot, συνήθως παίζουν πιο ψηλά από τις υπόλοιπες, αεράτες.

Δεν θυμάμαι τι έχεις τώρα Γιώργο, αλλά με κάτι 320άρια που την βλέπω στο mindfactory δεν παίζει να κάνεις λάθος...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι τι έχεις τώρα Γιώργο, αλλά με κάτι 320άρια που την βλέπω στο mindfactory δεν παίζει να κάνεις λάθος...

270Χ, αγορασμένη τον Σεπτέμβρη έναντι 169?. Sapphire Dual-X OC συγκεκριμένα. Θα το σκεφτώ γιατί τα χρήματα είναι κάμποσα :/

Link to comment
Share on other sites

270Χ, αγορασμένη τον Σεπτέμβρη έναντι 169?. Sapphire Dual-X OC συγκεκριμένα. Θα το σκεφτώ γιατί τα χρήματα είναι κάμποσα :/

στην αγοράζω 70? (άρα θα χρειαστεί να βάλεις μόνο 260? ακόμα φίλε μου για μια 970 :))

Link to comment
Share on other sites

Ανετα 115 ευρω με εγγυηση 2 χρονια που εχει...ακους εκει 70...

Ο [MENTION=1120]p_under[/MENTION] είναι φίλος μου και κάνουμε πλάκα :) Τι 70; Από το φίλο μου θα βγάλω; 50? και δικά μου τα μεταφορικά Πάνο!

Link to comment
Share on other sites

Ο [MENTION=1120]p_under[/MENTION] είναι φίλος μου και κάνουμε πλάκα :) Τι 70; Από το φίλο μου θα βγάλω; 50? και δικά μου τα μεταφορικά Πάνο!

οκ ρε έγινε. όμως βάλε μέσα και κανένα ανεμιστηράκι ή moysepad μην στείλεις μόνη της την κάρτα :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now