xristoskativn

Αγορά/Αναβαθμηση υπολογιστη, για φοιτητες.

Recommended Posts

Είδα το Crazy Sundays.. Εννοείς να βγαλει σε έκπτωση κάποιο hardware από αυτά που θέλω; και να το αγοράσω μεμονωμένα; ίσως και οθόνη υπολογιστή; αυτό δεν εννοείς; η μπορεί να βγάλει και pc ολόκληρο; αύριο θα βγούνε λογικά της βδομάδας οπότε θα ρίξω μια ματιά!

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για το 700άρι CM είναι αρκετό για οποιοδήποτε single gpu σύστημα. Ο Fury καλή τιμή έχει, αλλά δεν είναι και τίποτα ιδιαίτερο. Skroutzαρε ότι σου είπε ο Ζάχος στην πρώτη σελίδα καλύτερα ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για το 700άρι CM είναι αρκετό για οποιοδήποτε single gpu σύστημα. Ο Fury καλή τιμή έχει, αλλά δεν είναι και τίποτα ιδιαίτερο. Skroutzαρε ότι σου είπε ο Ζάχος στην πρώτη σελίδα καλύτερα ;)

Ναι για τον δίσκο συμφωνώ... Προτείνεις να προχωρήσω στη αγορά του τροφοδοτικού; η προτείνεις κάτι άλλο;; για την 970gtx και τον i5 4690k φτάνουν 700w;; δεν ξέρω από αυτά!! :D

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά φτάνουν - περισσεύουν κιόλας καμιά 300άρα :hehe: Σε αυτή την τιμή είναι σίγουρα καλή αγορά.

Αν θέλεις κάτι ναι μεν πιο αποδοτικό και με πιο όμορφα και αποσπώμενα καλώδια αλλά και πιο αδύναμο και ακριβό πας εδώ COOLERMASTER G550M GM SERIES 550W MODULAR PSU – 80+ BRONZE (RS550-AMAAB1-EU) - ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ -

Προσωπικά αν σκόπευα να πάω σε εντυπωσιακό κουτί με παράθυρο κτλ, θα έπαιρνα το G550M - αν απλά τα κούμπωνα το έκλεινα και δεν το έβλεπε κανένα, το μεγάλο!

Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά φτάνουν - περισσεύουν κιόλας καμιά 300άρα :hehe: Σε αυτή την τιμή είναι σίγουρα καλή αγορά.

Αν θέλεις κάτι ναι μεν πιο αποδοτικό και με πιο όμορφα και αποσπώμενα καλώδια αλλά και πιο αδύναμο και ακριβό πας εδώ COOLERMASTER G550M GM SERIES 550W MODULAR PSU – 80+ BRONZE (RS550-AMAAB1-EU) - ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ -

Προσωπικά αν σκόπευα να πάω σε εντυπωσιακό κουτί με παράθυρο κτλ, θα έπαιρνα το G550M - αν απλά τα κούμπωνα το έκλεινα και δεν το έβλεπε κανένα, το μεγάλο!

Όταν λες τζάμι εννοείς κάτι τέτοιο;;

ZALMAN Z9 PLUS BLACK - ΚΟΥΤΙΑ - CASES -

SHARKOON T28 RED EDITION - ΚΟΥΤΙΑ - CASES -

Το σκέφτομαι η αλήθεια να λέγεται... Είναι όμως αρκετά 550 ή θα έχω πρόβλημα;; :/

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό εννοώ παράθυρο. Αν σε ενδιαφέρουν τα looks το G550M θα κάτσει πιο όμορφα και αν τον έχεις ώρες ανοιχτό θα σώζει και κάτι από την ΔΕΗ με το καλύτερο efficiency του.

Τα 550w μην σε προβληματίζουν ΚΑΘΟΛΟΥ - είναι ζήτημα αν δεις 350w στον τοίχο. Άνετος.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια...Απο ανεμιστηρακια;;; Θελω ενα κουτι να εχει πολλες θεσεις γυρω-γυρω (πανω,κατω,κτλ)..Ειναι αναγκη αυτο; Τι προτινεις;; Σε ποιες θεσεις , ποσα, και αμα παιζουν ρολο να ειναι συγκεκριμενου κατασκευαστη ή κοστους , ποια;; Ευχαριστω :D

Link to comment
Share on other sites

Να ξαναγράψεις το μήνυμα χωρίς greeklish σε παρακαλώ; :)

Επίσης για να μην γίνεται πανικός στο thread με δύο θέματα, άνοιξε νέο για το laptop.

( 850 PRO ναι - γιατί όχι ;) )

Link to comment
Share on other sites

Να ξαναγράψεις το μήνυμα χωρίς greeklish σε παρακαλώ; :)

Επίσης για να μην γίνεται πανικός στο thread με δύο θέματα, άνοιξε νέο για το laptop.

( 850 PRO ναι - γιατί όχι ;) )

Ρε φίλε για τα ανεμιστηρακια που είπα δεν με απάντησες.... Για απαντα και λίγο γρήγορα.. xD

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε για τα ανεμιστηρακια που είπα δεν με απάντησες.... Για απαντα και λίγο γρήγορα.. xD

Fair & square και δεν πρόκειται να βιαστώ για κάποια απάντηση και το θέμα σου θα διαγραφεί αν δεν εξαφανιστεί κάθε ίχνος greeklish όπως επιβάλουν οι κανονισμοί, σαν την άμαξα της σταχτοπούτας, στις 12 :)

Link to comment
Share on other sites

Fair & square και δεν πρόκειται να βιαστώ για κάποια απάντηση και το θέμα σου θα διαγραφεί αν δεν εξαφανιστεί κάθε ίχνος greeklish όπως επιβάλουν οι κανονισμοί, σαν την άμαξα της σταχτοπούτας, στις 12 :)

Greeklish εννοείς το xD η τη μία φορά που έγραψα γιατί δεν το ήξερα;

Εννοείται πως το έγραψα για πλάκα γιατί από τα όσα σχόλια έχω διάβασα κατάλαβα ότι μιλάτε σοβαρά κάνοντας και χαβαλέ.. Από την άλλη άμα θίχτηκες και θες να μην απαντήσεις επιλογή σου.. Απλά θα το εκτιμούσα μιας και δεν ξέρω αν αξίζει αντί για 2 να βάλω 5,6,7..ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Greeklish εννοείς το xD η τη μία φορά που έγραψα γιατί δεν το ήξερα;

Εννοείται πως το έγραψα για πλάκα γιατί από τα όσα σχόλια έχω διάβασα κατάλαβα ότι μιλάτε σοβαρά κάνοντας και χαβαλέ.. Από την άλλη άμα θίχτηκες και θες να μην απαντήσεις επιλογή σου.. Απλά θα το εκτιμούσα μιας και δεν ξέρω αν αξίζει αντί για 2 να βάλω 5,6,7..ευχαριστώ

Greeklish είναι το post #35 σου (ελληνικές λέξεις με αγγλικούς χαρακτήρες), που σου ξαναείπα ευγενικά να διορθώσεις στο #36.

Σαφώς και δεν θίχτηκα, απλά πρέπει να τηρούμε τους κανονισμούς λειτουργίας ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα σύστημα με μία κάρτα γραφικών, αν έχεις ένα fan να βάζει αέρα από μπροστά (μπροστά από τους σκληρούς δίσκους) και ένα πίσω να βγάζει (120mm/140mm πίσω από το cpu cooler) γενικά είσαι καλυμμένος από αέρα.

Αν παίζεις με δύο ή παραπάνω κάρτες γραφικών, εκεί αρχίζει να είναι λογικό να σκέφτεσαι για επιπλέον ανεμιστήρες ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now