MetallicGR

Το iPhone 6 είναι "επιρρεπές" σε bending

Recommended Posts

Τι να την κάνω την μέγγενη ρε? Έχω :hehe:

850 ευρώ?????

Smartphone Samsung Galaxy Note 4 32GB Μαύρο | Public

edit: βεβαια οπως ολοι ξερουμε σε λιγους μηνες θα ξεφτυλιστει η τιμη του+παραεισαγωγη θα το παρεις κανα ~600αρι :P

Edited by AMDnord
Link to comment
Share on other sites

Ναι? Για δώσε links και photos από ΠΟΛΛΟΥΣ χρήστες σε παρακαλώ?

9 εννεα(ολογραφως), εκαναν παραπονα. ετσι κι αλλιως, η πρωτη δουλεια που κανουμε ολοι oταν παρουμε smartphone ειναι να το στραβωνουμε με τα χερια. :hehe:

Apple claims only nine customers have complained about 'bending' iPhone 6 | Technology | theguardian.com

Link to comment
Share on other sites

9 εννεα(ολογραφως), εκαναν παραπονα. ετσι κι αλλιως, η πρωτη δουλεια που κανουμε ολοι oταν παρουμε smartphone ειναι να το στραβωνουμε με τα χερια. :hehe:

Apple claims only nine customers have complained about 'bending' iPhone 6 | Technology | theguardian.com

9 ειναι μονο τα βινεακια που κυκλοφορουν :hehe:

anyway αυτο το καρα-biased αρθρο, ξεχασε να αναφερει οτι τα 9 ηταν τις πρωτες 6 μερες

και αν εβλεπες εσυ ο ιδιος την απλ να λεει "“As with any Apple product, if you have questions please contact Apple"

θα εστελνες email? να ρωτησεις τι? τι μλ%α πηγα κ εκανα που το αγορασα? ποσα δις θα κοστισει η επισκευη?

γιατι δε μας προτεινει η καλη μας η απλ οποιανου του στραβωσε να παει να το φτιαξει free?

εκει να δεις που οι 9, θα γινουν 9 εκατομυρια

Link to comment
Share on other sites

^^ :hehe::hehe: ελιωσα με το video. μου ηρθαν στο μυαλο γκιλοτινες κ.α. τετοια.

[video=youtube;Cwgr31I3Wg8]

[MENTION=2145]Yoshi[/MENTION] εσυ ακομα πιστευεις οτι εχει γινει κατι τετοιο? μονο τα βιντεακια βλεπουμε και γελαμε. δεν ειναι αυτοκινητο να κανουμε crash test και να λεμε αυτο εχει 5 αστερια το αλλο 2 και μετα επιλεγω.

η apple νομιζω οτι εχει απο τα καλυτερα supp στην αμερικη και οπου ειναι επισημα. επισης η σαμ θα βγαλει τον δικο της πολυ νωριτερα απο οτι αναμενοταν στην αγορα, λογω της πιεσης του iphone αλλα και της αποτυχιας του προηγουμενου της μοντελου.

φυσικα καμια εταιρια δεν ειναι αγια, δεν ειναι φιλανθρωπικα ιδρυματα. απασχολει 100.000 κοσμο η apple και ολες αυτες οι εταιριες.

Edited by conroe
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2145]Yoshi[/MENTION] εσυ ακομα πιστευεις οτι εχει γινει κατι τετοιο? μονο τα βιντεακια βλεπουμε και γελαμε. δεν ειναι αυτοκινητο να κανουμε crash test και να λεμε αυτο εχει 5 αστερια το αλλο 2 και μετα επιλεγω.

πολυ καλη η ιδεα σου. θα επρεπε να γινει κατι τετοιο, να μην λεμε απλα μπεεε ποιοτητα κατασκευης αλλα αποδεδειγμενα.

Φανταζεσαι να εβγαινε καμια merc να ανοιγες την πορτα και να τσαλακωνε? :hehe: θα επεφτε πολυ γελιο.

η apple νομιζω οτι εχει απο τα καλυτερα supp στην αμερικη και οπου ειναι επισημα.

δλδ η απλ αν σου χαλασει το κινητο, θα ερθει σπιτι σου, θα στο παρει, θα στο φτιαξει και θα στο επιστρεψει στην πορτα σου?

Η μηπως θα στειλει τεχνικο σπιτι σου να σου επιστευασει εκει το κινητο αν επισκευαζεται επιτοπου?

ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΤΑΝΤΑΡ για dell/sony συσκευες. Πηγαινε τωρα στο απλ στορ, να πληρωσεις και κανα δις απο πανω, και πες οτι ειναι το καλυτερο. Βλεπουμε κ εδω ελλαδα τι τρελο σαπορτ εχει.

επισης η σαμ θα βγαλει τον δικο της πολυ νωριτερα απο οτι αναμενοταν στην αγορα, λογω της πιεσης του iphone αλλα και της αποτυχιας του προηγουμενου της μοντελου.

φυσικα καμια εταιρια δεν ειναι αγια, δεν ειναι φιλανθρωπικα ιδρυματα. απασχολει 100.000 κοσμο η apple και ολες αυτες οι εταιριες.

αν ψαρευεις να δεις αν ειμαι samsung fan θα σε απογοητευσω :)

δεν ειναι φιλαντρωπικα, αλλα δεν μπορεις να κανεις και οτι γουσταρεις, και να πλασαρεις την μουφα σου σαν το καλυτερο. Εχει και ορια η λογικη.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη η ιδεα σου. θα επρεπε να γινει κατι τετοιο, να μην λεμε απλα μπεεε ποιοτητα κατασκευης αλλα αποδεδειγμενα.

Φανταζεσαι να εβγαινε καμια merc να ανοιγες την πορτα και να τσαλακωνε? :hehe: θα επεφτε πολυ γελιο.

δλδ η απλ αν σου χαλασει το κινητο, θα ερθει σπιτι σου, θα στο παρει, θα στο φτιαξει και θα στο επιστρεψει στην πορτα σου?

Η μηπως θα στειλει τεχνικο σπιτι σου να σου επιστευασει εκει το κινητο αν επισκευαζεται επιτοπου?

ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΤΑΝΤΑΡ για dell/sony συσκευες. Πηγαινε τωρα στο απλ στορ, να πληρωσεις και κανα δις απο πανω, και πες οτι ειναι το καλυτερο. Βλεπουμε κ εδω ελλαδα τι τρελο σαπορτ εχει.

αν ψαρευεις να δεις αν ειμαι samsung fan θα σε απογοητευσω :)

δεν ειναι φιλαντρωπικα, αλλα δεν μπορεις να κανεις και οτι γουσταρεις, και να πλασαρεις την μουφα σου σαν το καλυτερο. Εχει και ορια η λογικη.

οχι, δεν εχω ακουσει ποτε κατι τετοιο αλλα αντιθετα εχω ακουσει γραναζια κομπρεσορ που κανει σαν χαλικι σε μπετονιερα. :hehe:

ποια εταιρεια ερχεται σπιτι για να σου φτιαξει το κινητο? η dell μπορει να ερθει, αν φυσικα εχεις κανα server ή workstation. sony? γελασαμε. πρεπει να εχω αλλαξει 4 κινητα και κανα δυο που ειχαν θεματακια επρεπε να πας το απς εσυ στο καταστημα που ηταν συμβεβλημενο.

αν βρεις κανα applestore εδω ελλαδα να μου πεις να παω και εγω.

οχι τι να ψαρεψω? απλα αυτη ειναι η μεγαλη ανταγωνιστρια της apple.

apple labs.

[video=youtube;mMJ4yZf8MoA]

Edited by conroe
Link to comment
Share on other sites

οχι, δεν εχω ακουσει ποτε κατι τετοιο αλλα αντιθετα εχω ακουσει γραναζια κομπρεσορ που κανει σαν χαλικι σε μπετονιερα. :hehe:

ποια εταιρεια ερχεται σπιτι για να σου φτιαξει το κινητο? η dell μπορει να ερθει, αν φυσικα εχεις κανα server ή workstation. sony? γελασαμε. πρεπει να εχω αλλαξει 4 κινητα και κανα δυο που ειχαν θεματακια επρεπε να πας το απς εσυ στο καταστημα που ηταν συμβεβλημενο.

αν βρεις κανα applestore εδω ελλαδα να μου πεις να παω και εγω.

οχι τι να ψαρεψω? απλα αυτη ειναι η μεγαλη ανταγωνιστρια της apple.

apple labs.

[video=youtube;mMJ4yZf8MoA]

μιλησες για us, για us σου μιλησα κ εγω

το κουδουνι μου χτυπησε ο τεχνικος της dell, και στον απο κατω ειχε ερθει τεχνικος της sony

και δεν γελουσε κανενας απο τους 2

δεν μου λεει κατι το διαφιμηστικο αυτο

Edited by Yoshi
Link to comment
Share on other sites

Για οσα ειναι εντος εγγυησης.

H Dell στελνει τεχνικο στο χωρο σου απο φορητο αξιας 350? χωρις καμια χρεωση.

Η Sony εστελνε τεχνικο στο χωρο σου για φορητους ακριβους, αλλα, για φθηνοτερους εστελνε το courier σπιτι σου,

πακεταριζε το laptop στο κουτι που εστελνε η ιδια και το παραλαμβανε - επεστρεφε χωρις καμια χρεωση !!

Ολες οι αλλες εταιρειες τα στελνεις στα εξουσιοδοτημενα κεντρα με courier μονος σου, αλλες σου χρεωνουν μεταφορικα

αλλες οχι.

Link to comment
Share on other sites

οι εγγυησεις παντα εξαρτωνται και απο τις νομοθεσιες των κρατων.

η dual εστελνε τεχνικο σπιτι για μια tv, εποχη '90ς, αλλα πληρωνοταν κανονικα αφου ηταν εκτος εγγυησης η tv. τι να το κανεις ομως, αφου ηταν σαπακι η τηλεοραση?

Link to comment
Share on other sites

Η Dell για laptop και οτιδήποτε με εγγύηση on site στέλνει τεχνικό σπίτι - γραφείο. Ελέγχει κ αν γίνεται επισκευάζει επιτόπου. Έχει έρθει τεχνικός στο γραφείο κ άλλαξε 2 οθόνες επί τόπου. Σε φίλη στην πατρα πήγε τεχνικός σπίτι της της άλλαξε την κάμερα.

Η Sony στέλνει courier και παραλαμβάνει με ειδική συσκευασία αλλά αργεί γενικά γιατί τις περισσότερες φορές πάει έξω.

Στην Toshiba το πας ή το στέλνεις εσύ με έξοδα δικά σου.

Για κινητά δεν ξέρω δεν έχει τύχει να ασχοληθώ. Μόνο μία φορά στην arvato που δεν το έφτιαξε κ στην βδομάδα πάνω το κινητό έκανε πάλι πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now