hwbot

HwBox Hellas O/C Team: SuperPi 32M Scores

Recommended Posts

Την ΒΕΤΑ την ειχα βρει αλλα οπως και να το κανουμε ειναι ΒΕΤΑ...

Κατι αλλο που θελω να σε ρωτησω...

Επειδη εχω απενεργοποιησει απιστευτες διεργασιες των Windows υπαρχει περιπτωση να φταιει αυτο που δεν ανηγει το SetFSB?

Και ξερεις αν γινεται να υποστηριξει καπως το Clockgen?

(πολλες ερωτησεις μαζι :P)

Link to comment
Share on other sites

[hwbot] George_13 - 11m 07s 828ms - Core 2 Duo E6700 @ 4600Mhz - P5K Deluxe - CellShock @ 575 4-4-4-4 - Phase by Esdee [/hwbot]

Καλά το phase τα σπάει... καίει όμως μετά από κάποια χρήση πάνω ο compressoras αλλα με έναν delta είναι ok... :dot:

Σκοπός μας τα 10m xxxsec

Στη μητρική τα έχω δώσει όλα σε vcore... (1,7) Πραγματικά κάπου στα ~1,65V

Για παραπάνω πρέπει να την μοντάρω

Βασικα, νομιζεις οτι καιει :gizmo:

και με 65C ειναι μια χαρα να λειτουργει οση ωρα θες και ειμαι σιγουρος οτι δεν πιανεις τοσους αλλα κοντα στους 55-60.αν βαλεις ενα θερμομετρακι (εστω και της πλακας επανω θα το δεις)

το επανω μερος του compressorα ειναι αυτο που αποβαλει την θερμοτητα απο την συμπιεση του αεριου οποτε απλα κανει την δουλεια του!

βοηθησεις τον compressorα βγαλε το πισω ανεμηστηρακι που αφησαμε stock και βαλε εναν delta, ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΠΛΑΙΝΑ ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ ΚΛΕΙΣΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΡΟΗ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΝΕΤΑΙ Η ΡΟΗ ΑΠΟ ΤΟ ΠΛΑΙ!;)

Link to comment
Share on other sites

Βασικα, νομιζεις οτι καιει :gizmo:

και με 65C ειναι μια χαρα να λειτουργει οση ωρα θες και ειμαι σιγουρος οτι δεν πιανεις τοσους αλλα κοντα στους 55-60.αν βαλεις ενα θερμομετρακι (εστω και της πλακας επανω θα το δεις)

το επανω μερος του compressorα ειναι αυτο που αποβαλει την θερμοτητα απο την συμπιεση του αεριου οποτε απλα κανει την δουλεια του!

βοηθησεις τον compressorα βγαλε το πισω ανεμηστηρακι που αφησαμε stock και βαλε εναν delta, ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΠΛΑΙΝΑ ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ ΚΛΕΙΣΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΡΟΗ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΝΕΤΑΙ Η ΡΟΗ ΑΠΟ ΤΟ ΠΛΑΙ!;)

Ρε Βαγγέλη ειναι φοβιτσιαρης....τον ακουμπαει μετα απο 45λεπτα χρησης σε P4(φαντασου) και επειδη ηταν στις θερμοκρασιες που λες το εκλεισε αμεσως και πηγαμε για φαγητο...μετα πηγε και εβαλε εναν Delta πανω για να κρυωσει και πλεον τον ανοιγει μονο ετσι.....Αφου εχει 15χρονια εγγυηση by esdee τι φοβαται?

Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι ο νέος 6700 που πήρε ο GP απο RMA? :D

Καλά πάει έ?

Το

Ευχαριστω τον gpr για το LN2 control!!!

Βάλε το στην υπογραφή σου για να μην το γράφεις συνέχεια + απο hosters γίνατε hoters..δεν σε ενημέρωσε το boss σου? :P

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ, είναι ένα δωράκι που είρθε από Japan (newbeetle....)

σαν του τσάν όμως δεν είναι......

[ATTACH]638[/ATTACH][ATTACH]639[/ATTACH]

βλεπω σαν και εμενα εχεις 30-40 φορες γενεθλια το χρονο!:hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πόστ θέλω να το αφιερώσω στον Gorillako που τον αγαπάω πολύ και τον στεναχωρώ που και πού........

γιάυτό δεν είναι οι φίλοι?:T:

gprhellas - 9m 18s 984ms - Core 2 Duo Conroe E6700 @ 5385MHz - ASUS Blitz Formula - on LN2

[ATTACH]689[/ATTACH]

P.S.1 M/B και Μνήμες είναι αγορασμένες απο το (plaisio.gr);)

P.S.2 και φυσικά στο ξεπάγωμα ένα λίγο καλύτερο 32άρι 3600......

[ATTACH]690[/ATTACH]

32M_9-18-984_gpr.jpg

32M_3600_gpr.jpg

32M_9-18-984_gpr.jpg.893af75c3a166149ecf

32M_3600_gpr.jpg.99afd38cff253f32f05435c

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πόστ θέλω να το αφιερώσω στον Gorillako που τον αγαπάω πολύ

ZOYZOYNIA MOYYYYYYYYY................τα φτιαξατε ?

αλλον λενε ατριχο αγορι απο αλλου μας ηρθε .......ακους esdee εχουμε και ντοκουμεντα πια

μπραβο gpr για το τρελο 32αρι :bravo: :bravo: :bravo:

Link to comment
Share on other sites

στα 1200 με 4-4-2-4?????????σσσσσσσσσσ ντουππππππ

:drinks:

το δυσκολο δεν ειναι τα timmings σε αυτη τη συχνοτητα αλλα το strap Που ειναι το 800αρη και παιζει τοσο ψιλα τις μνημες, (και το τοσο μεγαλο FSB και σταθερο για 32m)

μπραβο το Blitz, ανταξιο overclockers version του p5k

gpr τωρα ισως σπρωξεις κι'αλλο το 1m με αυτο το board

(το blitz του tsan ειναι?, για να εξηγησω το ξεκ#@ωμα παλι:drinks:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now