hwbot

HwBox Hellas O/C Team: SuperPi 32M Scores

Recommended Posts

Δηλαδή με την δική μου θα έκανε τίποτα? :hehe:

Θα είχα άνετα 100MHz πάνω με την δική σου ;)

Ε αν κάνει 1Μ @ 5GHz, θα κάνει και 32άρι με ένα click πάνω στην τάση και δροσιά λογικά. Τον ίδιο αλγόριθμο τρέχεις, αν δεν σε προλάβουν τα temps, ρε ;)
Για να κάνεις την μέτρηση στα 5GHz να μην το έχεις καημό. :P

Τελικά δεν άντεξα. Πεντάλεπτη μόνωση (η μητρική είναι έξω στο μπαλκόνι και στεγνώνει τώρα :hehe:) και βουρ στα π. Μπορώ να κοιμηθώ ήρεμος επιτέλους :hehe:

George_oc`s SuperPi - 32M score: 5min 51sec 15ms with a Core i7 4770K

image_id_1241331.jpeg

image_id_1241327.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πάλι είχα ξεμείνει από 478 μητρικές (δεν δούλευε καμία :hehe:), χθες το μεσημέρι παρέλαβα ακόμη μία P4P800-Ε Deluxe από το ταχυδρομείο, πήγα από το μαγαζί του [MENTION=1118]venisk[/MENTION] για να μου την βαφτίσει και με την ευχή του έφυγα για bench :hehe:

Πήρα λοιπόν 6 επεξεργαστές από αυτούς που είχα δοκιμάσει στον αέρα και τους δοκίμασα στο SS όλους. Είχα και καλή παρέα με τον Μπασιά. Δεν έχασα χρόνο, την έβαλα κατευθείαν στο μονοβάθμιο και ξεκινήσαμε.

Από τα 6 CPU τα 3 ήταν απίστευτα καλά στον αέρα: Pentium 2GHz Northwood, Celeron 2.3GHz και Celeron 325. Μου έκανε εντύπωση ότι ο 325 δεν πήγαινε βήμα στο μονοβάθμιο, δεν ξέρω αν έφταιγε η μητρική ή δεν του άρεσαν τα κρύα, ας είναι.

Τροφοδοτικό χρησιμοποίησα το AX, δεν την ξαναπατάω να βάλω no name PSU με P4 @ SS. Μνήμες OCZ Gold XTC BH5 και κάμποσους ανεμιστήρες για να γουστάρουμε βαβούρα :hehe:

1η θέση :D

George_oc`s SuperPi - 32M score: 41min 23sec 234ms with a Celeron s478 2.3Ghz

image_id_1500357.jpeg

2η θέση

George_oc`s PiFast score: 1min 1sec 480ms with a Celeron s478 2.3Ghz

image_id_1500359.jpeg

5η θέση απλά είχε πάθει κοκομπλόκο η μητρική και μου χάλασε το ένα OS, οπότε αυτό θα μπορούσε να είναι λίγο καλύτερο γιατί το έτρεξα στου πέππα τα XP

George_oc`s SuperPi - 1M score: 55sec 344ms with a Celeron s478 2.3Ghz

image_id_1500360.jpeg

Στον 2GHz Northwood είχα κομμάτι που έπαιζε ~3300 Pi αέρα οπότε ήξερα ότι θα πάρει καμιά 500αριά MHz στο SS.

Χάρηκα πολύ γιατί είναι απ' τα πιο ανταγωνιστικά S478 CPUs, από άποψη αριθμού αποτελεσμάτων και ψύξης που έχουν παίξει οι υπόλοιποι. Έστησα τσακ μπαμ και το δικό μου XP πάλι να τραβήξει το pi.

4η θέση :D

George_oc`s SuperPi - 32M score: 34min 2sec 453ms with a Pentium 4 2.0 GHz Northwood

image_id_1500365.jpeg

7η θέση

George_oc`s SuperPi - 1M score: 38sec 281ms with a Pentium 4 2.0 GHz Northwood

image_id_1500367.jpeg

Και μια photo του συστήματος όσο έτρεχε το ένα απ' τα 32άρια και δεν είχαμε τι να κάνουμε :hehe:

461-albums267-picture53773.jpg

Πάω να συνεχίσω :D

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now