hwbot

HwBox Hellas O/C Team: SuperPi 32M Scores

Recommended Posts

Ντίνο έχω να σε δω από το Μάη ωρέ, πώς τα πας; :D Αν ανέβω Αθήνα κατά τις 20 του μήνα, θα κάνουμε καμιά μάζωξη να σε δω; :drinks:

Αν ζω μέχρι τότε, ευχαρίστως.

Link to comment
Share on other sites

Είπα να χαλαρώσω τα μνημόνια. :hehe:

[ATTACH=CONFIG]19963[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]19965[/ATTACH]

Μετά από αρκετό παίδεμα, εκεί που αρχίζουν να πηγαίνουν καλύτερα τα πράγματα, ΠΑΝΤΑ κάτι τελειώνει.

[ATTACH=CONFIG]19964[/ATTACH]

είδες τι κάνει το κόλπο με το "μαγικό" εργαλείο?

Έλα πρέπει να σου δωσε τουλάχιστον 100-150 MHz :P

Link to comment
Share on other sites

Pi 1.5 mod xs κατέβασε από hwbot όπως λένε οι κανόνες :D Επίσης να φαίνεται το checksum αλλιώς δεν το μετράνε για έγκυρο.

Για αρχή, παίξε σε diagnostic mode γιατί φαντάζομαι ότι το OS σου θα είναι fullαρισμένο όσο δεν πάει. Αν έχεις όρεξη για άλλο δίσκο και άλλα OS, βάλε XP να βρεις την υγειά σου.

Κλείσε πυρήνες από BIOS να είσαι μόνο με 2 μέσα και χωρίς HT. Βάλε Real Time Priority, Affinity στο CPU 1. Τρέξε πολλές φορές το 1M.

Αυτά για αρχή μαθητευόμενε :D Τα υπόλοιπα εν καιρώ :D

Link to comment
Share on other sites

Κώστα μπορείς να γράψεις λίγο γενικά τι ρεύματα έδωσες (πήρα κι εγώ έναν αλλά με 1150 δν έχω ασχοληθεί καθόλου, σήμερα ξεκινάω διάβασμα για αυτά)

Μεγειές και εύχομαι 7G :P

Link to comment
Share on other sites

μεγιές Χρήστο

μέχρι 1.65 vcore έδωσα και 2.1v input αλλά το sweet spot φαίνεται να ειναι τα 2.05 (vccin)

τα αλλα ρεύματα analog/digital io είναι αναλογα το κομμάτι εγώ τα έχω 1.1250, το system agent τσιμπησα λίγο 1.100v γενικά ίδια συμεπριφορά με τους 4770K έχει απλά ανεβαίνει πιο εύκολα και χωρίς κουλά, επαιζα 2.5 ωρες χωρίς κανένα απολύτως prob :T:

[MENTION=1152]caution[/MENTION]

οχι φίλε δεν ασχολήθηκα αλλα φαίνεται οκ γιατι παίζουν σφιχτα τα samsung οπως έπαιζαν με τον 4770κ

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

μεγιές Χρήστο

μέχρι 1.65 vcore έδωσα και 2.1v input αλλά το sweet spot φαίνεται να ειναι τα 2.05 (vccin)

τα αλλα ρεύματα analog/digital io είναι αναλογα το κομμάτι εγώ τα έχω 1.1250, το system agent τσιμπησα λίγο 1.100v γενικά ίδια συμεπριφορά με τους 4770K έχει απλά ανεβαίνει πιο εύκολα και χωρίς κουλά, επαιζα 2.5 ωρες χωρίς κανένα απολύτως prob :T:

Με τι ψύξη είσαι εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now