MetallicGR

Η Windows 10 Technical Preview κρύβει Keylogger

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Η Windows 10 Technical Preview κρύβει Keylogger]http://www.hwbox.gr/images/news_images/microsoft1a.jpg[/NEWS_IMG] Προσοχή! Δεν μιλάμε για κάποιο πρόγραμμα όπως τα συνηθισμένα που καταγράφουν κάθε κίνηση στον υπολογιστή, αλλά λειτουργεί με παρόμοιο τρόπο.

Η Microsoft διέθεσε την νέα έκδοση του λειτουργικού συστήματός της Windows 10 Technical Preview, όμως λίγοι πρόσεξαν το preview privacy statement που δημοσίευσε ταυτόχρονα. Σε αυτό φαίνεται πως η Microsoft θα μπορεί, κατά τη διάρκεια της δοκιμής του λειτουργικού από εμάς τους χρήστες, να συλλέγει κατά βούληση διάφορα στοιχεία, όπως ο χρόνος εκκίνησης μιας εφαρμογής.

Επίσης θα παρακολουθεί με ποιες εφαρμογές ανοίγετε τα αρχεία σας για βελτίωση του χρόνου εκκίνησης και θα μπορεί να καταγράφει ότι γράφετε στο πληκτρολόγιο για βελτίωση του auto-complete spell check. Παρόμοιο άρθρο έχει δημοσιευτεί και στο WinBeta.org με την Microsoft να απαντά πως η εταιρεία κρυπτογραφεί τα δεδομένα των χρηστών προτού ανέβουν στους servers της και θα πάψουν να ισχύουν μετά το πέρας της περιόδου της TP.

[img_alt=Η Windows 10 Technical Preview κρύβει Keylogger]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture34501.jpg[/img_alt]

Edited by MetallicGR
Link to comment
Share on other sites

λες και αμα γουσταρουν δεν πετανε και κανα 2 στα κρυφα στα w7 ... εδω το xvideos πλεον προβλεπει και μου βαζει αναλογα στην αρχικη μου :P :P

#θεωριες_συνομωσιας #yo

Link to comment
Share on other sites

λες και αμα γουσταρουν δεν πετανε και κανα 2 στα κρυφα στα w7 ... εδω το xvideos πλεον προβλεπει και μου βαζει αναλογα στην αρχικη μου :P :P

#θεωριες_συνομωσιας #yo

Ναι γιατί τα υπόλοιπα δεν προβλέπουν, μόνο το xvideos τα κάνει αυτά :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now