xristoskativn

Gaming laptop κάτω από 1000

Recommended Posts

Ποια είναι η γνώμη σας για τα "φθηνά" (κάτω από χιλιάρικο) gaming laptop??

ACER ASPIRE V3-772G-747A8G1.5TMAKK 17.3'' INTEL CORE I7-4702MQ 8GB 1.5TB NVIDIA GF GT750M 4GB DOS - ΦΟΡΗΤΟΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ -

Αυτό για παράδειγμα;; μέχρι τι παιχνίδια θα μπορεί να παίζει σε καλά-ικανοποιητικα γραφικά;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ποιοτικά ειναι καλο,αυτο που ξέρω ειναι οτι εχει καει τρελός κόσμος (κι εγω) απο acer.

Και χαλια αντιπροσωπεία στην ελλάδα.

Εγω δεν ακουμπαω ουτε για αστείο.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα το θέμα στην σωστή κατηγορία γιατί ήταν σε λάθος :T:

Όταν λές Gaming, τι εννοέις ακριβώς?

Τι games θα πάιζεις? Θα το έχεις καρφωμένο σε ένα γραφείο ή θα το πηγαινοφέρνεις?

Θέλεις 15άρι ή 17άρι?

Τα Specs του laptop που εδωσες είναι καλά αλλά η καρτούλα έιναι έτσι και έτσι.

Μπορείς να βρείς σίγουρα καλύτερη!

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η γνώμη σας για τα "φθηνά" (κάτω από χιλιάρικο) gaming laptop??

Καλό είναι το laptop απλά αν δεν μετακινήσε είναι αδύναμο για games σε σχέση με ένα desktop με τα ίδια λεφτά :)

Πες μας τι σκοπό έχεις να το κάνεις να σου προτείνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γενικά ρώτησα... Ένας φίλος έχει ένα λαπτοπ με παρόμοια χαρακτηρηστικα (turbo x) και μνήμη nvidia 840m... Και έκανα ένα τεστακι και δεν σηκώνει watchdogs, ghost κτλ...

Εγώ δεν ξέρω τι είδους παιχνίδια θα το έχω.. Αλλά άμα με ****** να μπορώ να παίξω καλά το τελευταίο cod :D

Ρωτάω εν τέλει, αν υπάρχει λαπτοπ πάνω κάτω χίλια ευρώ, που να μπορεί να παίζει τέτοια παιχνίδια... Υπάρχει;;

Edited by GoriLLakoS
Πιπέρι
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με FK το συγκεκριμένο που προτείνει ειναι top στα λεφτά αυτά, αλλα πραγματικά κατα την γνώμη μου αν δεν μετακινήσε ειναι άκυρο τελείως, gaming σε 15.6? εδώ για σερφάρισμα και ειναι οριακή!

Link to comment
Share on other sites

Intel Core i7/ 8 ή 16GB Ram / 1TB HDD ή 256GB SSD είναι πλέον normal για laptop του χιλιάρικου!

Μετά πρέπει να δείς για την καλύτερη κάρτα γραφικών!

Τουτέστιν, σε όποιο κατάστημα μπέις και έχει φίλτρα στην σελίδα του, ξεκίνα με την κάρτα γραφικών!

Με κανα 200άρι-500άρι περισσότερα αγοράζεις κτήνος...αλλά εάν δεν το μετακινείς όπως έιπε και ο

απο πάνω, καλύτερα να το κάνεις desktop να το χαίρεσαι και περισσότερο!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now