GoriLLakoS

Intel Core i7 Spotted & Priced in EU !

Recommended Posts

[WRAPLEFT]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/548a2f4ef31a6a.png[/WRAPLEFT]Οι πρώτες τιμές για τους πολυαναμενόμενους Intel Core i7 έκαναν την παρέλαση τους στο γερμανικό price comparizon engine aka geizhals ! Η τιμή για τον μικρότερο της οικογενείας των Core i7 διαμορφώνεται αυτή την στιγμή απο τα 378? μέχρι και τα 399?, ούτε λίγο ούτε πολύ, σε 9 Γερμανικά μαγαζιά ! Φαίνεται πώς το NDA πήγε περίπατο εκεί ή η Γερμανία δεν ανήκει στις χώρες που έχουν NDA :P !

Όλη η οικογένεια των νέων αυτών επεξεργαστών αναμένεται να έιναι Online σε όλα τα καταστήματα του κόσμου στις 17 Νοεμβρίου !

Link to comment
Share on other sites

Εγω ήξερα και μέχρι τώρα είχα ειδοποιηθεί για αρχική τιμή ( όχι pre-order price gouged shit ) στα 270 ευρώ... τώρα με την δικαιολογία του δολλαρίου βλέπω να τρώμε 300+ στην μάπα για τον μικρό...

Εν τω μεταξύ αυτή η αλλαγή στην ισοτιμία $/? μόνο την Ελλάδα χτύπησε ?

Γαλλία, Γερμανία, Ιταλία, Ισπανία οι τιμές των CPUs, RAMs, VGAs, Mobos είναι ως είχαν, άντε μερικά προϊόντα είδαν μια άνοδο 10-15 ευρώ... εδώ οι ντόπιοι κύριοι μας δουλεύουνε για τα καλά... 450+ GTX 280... 270+ E8600... έλεος κύριοι.

Link to comment
Share on other sites

Από βδομάδα παιδια, που θα τα έχω στα χέρια μου κανονικά. Τώρα απλά παίζαμε :D

Καλή αίσθηση γενικά, στα benches που εκμεταλλεύονται Quad όντως πετάνε (κάτι 7.5-8Κ στο 06 CPU Score π.χ.)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now