MetallicGR

Internet στα 10Gbps ετοιμάζει η Ν. Κορέα

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Internet 10Gbps ετοιμάζει η Ν. Κορέα]http://www.hwbox.gr/images/news_images/internet.jpg[/NEWS_IMG] Η Νότια Κορέα προετοιμάζει Broadband δίκτυο 10 Gbps.

Η νέα υπηρεσία που ετοιμάζει γνωστός πάροχος της Ν. Κορέας θα δώσει τη δυνατότητα στους χρήστες να απολαύσουν γρήγορο Internet της τάξης των 10 Gbps που στην πραγματικότητα σημαίνει κατέβασμα ενός αρχείου 1GB σε 0.8 δευτερόλεπτα. Η εν λόγω ταχύτητα που θα προσφέρει ο πάροχος SK Broadband, έρχεται να "βοηθήσει" στην άνοδο του μέσου όρου που είναι 100 MBps

[img_alt=Internet 10Gbps ετοιμάζει η Ν. Κορέα]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture35811.jpg[/img_alt]

Edited by MetallicGR
Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι!

ο καθε ενας θα μπορει να εχει και απο εναν σερβερ στο σπιτι του, χωρις να χρειαζεται να ενοικιασει ...

εμεις εδω στο ελαντα, κολλημενοι στο 1mbit(upload) εδω και μια 10ετια....

Link to comment
Share on other sites

Εκεινο το πιλοτικκο οπτικο δικτυο της forthnet στη ν.σμυρνη αραγε να λειτουργει σ'εμας εδω στο ελλαδα; :P

πρέπει να έχει πάρει το μάτι μου 1-2 άτομα στο adslgr, δεν γνωρίζω κάτι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Με 10Gbp/s νομιζω βγαινει ολη η γραμμη της HOL, FORTHNET μονο του OTE ξεφευγει λιγο παραπανω. Δεν μας λεει ομως εαν αυτη ειναι η ταχυτητα που βγαινει εξω η γραμμη ή ισχυει μονο για την Κορεα.

Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι!

ο καθε ενας θα μπορει να εχει και απο εναν σερβερ στο σπιτι του, χωρις να χρειαζεται να ενοικιασει ...

εμεις εδω στο ελαντα, κολλημενοι στο 1mbit(upload) εδω και μια 10ετια....

Αυτό ρε γμτ :/ Εμένα το download στα ~15-17 που παίζω μου φτάνει και με το παραπάνω. Αλλά τα 0.8 στο upload με σκοτώνουν.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now