MetallicGR

Το iPad Air 2 εξοπλίζεται με τριπύρηνο επεξεργαστή

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Το iPad Air 2 εξοπλίζεται με τριπύρηνο επεξεργαστή]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums497-picture35029.jpg[/NEWS_IMG] Ο "μυστήριος" A8X του νέου iPad Air 2 διαθέτει 3 πυρήνες σύμφωνα με το GeekBench benchmark.

Ο A8X φαίνεται πως έρχεται με 3 πυρήνες καθώς η Apple σπάνια αναφέρεται σε συγκεκριμένα τεχνικά χαρακτηριστικά στις συσκευές της. Ο εν λόγω επεξεργαστής είναι η μεγαλύτερη έκδοση του A8 που βρίσκεται στα νέα iPhone 6 ενώ το iPad συνοδεύεται και από ένα extra GByte, φτάνοντας τα 2GB συνολικά (από το 1GB που έχουν τα iPhone). Και αν ακόμα είστε δύσπιστοι για τους τρεις πυρήνες, ρίξτε μια ματιά στο παρακάτω screenshot όπου φαίνονται οι επιδόσεις του σε single thread και multithread runs.

[img_alt=Το iPad Air 2 εξοπλίζεται με τριπύρηνο επεξεργαστή]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture35831.jpg[/img_alt]

Edited by MetallicGR
Link to comment
Share on other sites

3 core τι μου θυμίζει τι μου θυμίζει!!!!!!!!!!!!!!

Εκτός τον Phenom(enο) και τον Athl(ι)on εμένα μου θυμίζει κάτι τύπους στη σχολή όταν είχαν σκάσει στην αγορά οι intel ix κ έλεγαν: i3 3 πυρήνες , i5 5πύρηνος επεξεργαστής, i7 εφτά πυρήνες. ευτυχώς το τριχωτό της κεφαλής είναι ακόμα στη θέση του..

Edited by promarkop
Link to comment
Share on other sites

Καλό scalling πάντως...

Υπάρχει κ καλύτερο.. όταν πρωτοπήγα στο ΤΕΙ άκουσα το εξής: "Φίλε έχω 2πύρηνο intel στα 3ghz. 2 πυρήνες 3 ο ένας 3 ο άλλος σύνολο 6ghz. πετάει το σύστημα..."..

μετά ήρθε κ αυτο με τους ix και έπεσα στα σκληρά. έτος 2006 ΤΕΙ πληροφορικής...

Ελλειψη σε κερατινη

το μαλλι μου με αφηνει

Πεφτει απαλα σαν χιονι

μεσ στο σπιτι η στο μπαλκονι

Ειναι λενε η εποχη

στου καραφλα το παιδι

Που ναι καταδικασμενο

με καραφλα παντρεμενο

Εχε γεια καλη μ τριχα

που ολα αυτα τα χρονια σ ειχα..

Γινε λιπασμα καλο

για αλλον εναν καραφλο..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now