Recommended Posts

[NEWS_IMG=ECS LIVA Mini-PC με Windows 8.1]http://www.hwbox.gr/images/news_images/ecs.jpg[/NEWS_IMG] Η γνωστή ECS λανσάρει το LIVA Mini-PC με Windows 8.1 προεγκατεστημένα.

Το νέο Mini-PC της ECS έρχεται στην αγορά και διαθέτει τα Windows 8.1 with Bing προεγκατεστημένα τα οποία προσφέρουν μια ομαλή εμπειρία σε οθόνες αφής, ενώ εξοπλίζονται με Apps, έξυπνη αναζήτηση μέσω της μηχανής Bing αλλά και τον περιηγητή Internet Explorer. Ο υπολογιστής λειτουργεί μέσω ενός Bay Trail-M SoC της Intel χωρίς να χρειάζεται επιπλέον ψύξη με την μνήμη του να είναι σε μορφή eMMC (Embedded Multi-Media Card), ενώ διαθέτει και M.2 Socket με προεγκατεστημένη την WiFi 802.11b/g/n και Bluetooth 4.0 Combo κάρτα. Επιπλέον χρησιμοποιεί Low Voltage DRAM 2GB DDR3L και συνοδεύεται από όλες τις γνωστές συνδέσεις όπως HDMI, VGA, 1x USB 3.0, 1x USB 2.0, 1x LAN.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε στην επίσης σελίδα της ECS, εδώ.

[img_alt=ECS LIVA Mini-PC με Windows 8.1]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture35908.jpg[/img_alt]

Edited by MetallicGR
Link to comment
Share on other sites

Πληρώνει η Intel τα μονοπωλιακά κερατά της για να προωθήσει τέτοια κουτάκια. Πάντως το Liva είναι old news. Νομίζω η μόνη διαφορά εδώ είναι ότι πλέον διατίθενται και με την Bing έκδοση που ουσιαστικά είναι δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Αν λες για την έκδοση Bing, δίδεται δωρεάν για μηχανήματα με οθόνη κάτω των 10 ιντσών (αν δεν κάνω λάθος). Δεδομένου ότι μιλάμε για Bay Trail δεν θα μου κάνει εντύπωση να την τσέπωσε δώρο η ECS την Bing έκδοση ή για συμβολικό ποσό αρκετά κάτω των 30?/Liva.

Link to comment
Share on other sites

Αν λες για την έκδοση Bing, δίδεται δωρεάν για μηχανήματα με οθόνη κάτω των 10 ιντσών (αν δεν κάνω λάθος). Δεδομένου ότι μιλάμε για Bay Trail δεν θα μου κάνει εντύπωση να την τσέπωσε δώρο η ECS την Bing έκδοση ή για συμβολικό ποσό αρκετά κάτω των 30?/Liva.

οχι, για ολο το μηχανημα λεω.

Link to comment
Share on other sites

ε ναι αλλα δεν εχει κανενα λογο υπαρξης, αυτο λεω.

Τιιιιι?

Ειδικά στην Ελλάδα?

Ξέρεις τι λόγο ύπαρξης έχει?

Φορολογικός μηχανισμός για κατάστημα...μπαίνει έλεγχος...το βάζεις στην τσέπη σου :hehe:

Πέρα από την πλάκα τώρα...βολευει πάρα πολύ ένα τόσο δα PCάκι για πολλές χρήσεις :P

Link to comment
Share on other sites

Τιιιιι?

Ειδικά στην Ελλάδα?

Ξέρεις τι λόγο ύπαρξης έχει?

Φορολογικός μηχανισμός για κατάστημα...μπαίνει έλεγχος...το βάζεις στην τσέπη σου :hehe:

:hehe: η αληθεια ειναι οτι δε πηγε το μυαλο μου εκει.:hehe:

φανταζεσαι μοναστηρακι τι θα γινει? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now