MetallicGR

Απορρίφθηκε η μήνυση κατά της ΕΑ για το Battlefield 4

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Απορρίφθηκε η μήνυση κατά της ΕΑ για το Battlefield 4]http://www.hwbox.gr/images/news_images/fps3.jpg[/NEWS_IMG] Το δικαστήριο στη Βόρεια Καλιφόρνια απέρριψε την μήνυση που είχε κατατεθεί πριν από καιρό κατά της EA.

Η εν λόγω μήνυση είχε κατατεθεί με το σκεπτικό ότι τα στελέχη της εταιρίας χρησιμοποίησαν ψευδείς ισχυρισμούς για την ποιότητα του παιχνιδιού Battlefield 4. Οι δύο άνθρωποι που προχώρησαν σε αυτή την κίνηση ισχυρίζονται ότι τους «κορόιδεψε» η εταιρία και ότι τα στελέχη της γνώριζαν για τα πολλά προβλήματα που θα υπήρχαν στο launch του πολυδιαφημισμένου τίτλου. Οι δικαστές συμφώνησαν με την θέση της ΕΑ που υποστήριξε ότι ο ενθουσιασμός των στελεχών της βασιζόταν στην φυσιολογική τους αντίδραση ενόψει μίας καινούργιας κυκλοφορίας και σε καμία περίπτωση δεν προκύπτει κάποιο θέμα δόλου ή παραπληροφόρησης.

To δικαστήριο θεώρησε ότι πρόκειται για μία υπερβολική «αντίδραση» των στελεχών, όπως συμβαίνει συνήθως σε παρόμοιες περιπτώσεις πριν από την επίσημη κυκλοφορία ενός προϊόντος. Οι δύο μέτοχοι που αποφάσισαν να κινηθούν κατά της ΕΑ αναμένεται να παρουσιάσουν τις θέσεις τους άλλη μία φορά στις 3 Νοεμβρίου.

[img_alt=Απορρίφθηκε η μήνυση κατά της ΕΑ για το Battlefield 4]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture35911.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Πάω στοίχημα ότι είχαν amd κάρτες!!!

Αυτοί που είχαν AMD κάρτες είχαν και λιγότερα προβλήματα...

Πέραν αυτού και πέραν της πλάκας, εμένα είχε μαλλιάσει το πληκτρολόγιό μου να τα γράφω.

Το παιχνίδι είχε προβλήματα, αλλά όχι τόσα πολλά σε σχέση με το ντόρο που έγινε.

Επίσης, πολλά από τα προβλήματα ήταν θέμα σχεδιασμού, ρεαλισμού, ή θέμα άποψης, που όμως σε κάποιους πωρωμένους παίκτες δεν άρεσε γιατί είχαν μάθει να παίζουν διαφορετικά και το θεώρησαν λάθος.

Κλασσικό παράδειγμα το visual recoil. Ήταν θέμα ρεαλισμού, αλλά κανείς δεν το αποδέχθηκε ως τέτοιο. Όλοι το θεώρησαν πρόβλημα γιατί είχαν μάθει το σκοπευτικό να είναι πάντα ευθυγραμμισμένο με το όπλο, κάτι που στην πραγματικότητα φυσικά δεν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Παίζω bf4 από το Νοέμβριο π βγήκε κ έχω και το premium το παιχνίδι και μόνο όσοι είχατε amd κάρτες γκρινιάζατε! Το παιχνίδι είχε θέματα που λύθηκαν με τα updates..

Κλασσικό παράδειγμα το visual recoil. Ήταν θέμα ρεαλισμού, αλλά κανείς δεν το αποδέχθηκε ως τέτοιο. Όλοι το θεώρησαν πρόβλημα γιατί είχαν μάθει το σκοπευτικό να είναι πάντα ευθυγραμμισμένο με το όπλο, κάτι που στην πραγματικότητα φυσικά δεν ισχύει.

Αυτό που λες για το σκόπευτρο με πώρωσε κ με κόλλησε πιο πολύ απ όλα στο παιχνίδι!

Link to comment
Share on other sites

Παίζω bf4 από το Νοέμβριο π βγήκε κ έχω και το premium το παιχνίδι και μόνο όσοι είχατε amd κάρτες γκρινιάζατε! Το παιχνίδι είχε θέματα που λύθηκαν με τα updates..

Αν διαβάσεις το αντίστοιχο thread στο TheLab, θα δεις ότι όσοι είχαμε AMD+Win8, δεν είχαμε θέματα. Υπάρχει και poll για αυτό.

Εγώ που ήμουν με AMD, δεν είχα κανένα από τα θέματα που γκρίνιαζαν οι άλλοι με τις nVidia, κολλήματα, CTD, χαλασμένα textures, κλπ και μάλιστα είχε βγει και η κλασσική ατάκα "μονό εσύ δεν έχεις θέμα" (πάει μαζί με το "μόνο εσύ έχεις θέμα" και βασίζεται πάντα σε στατιστικές και ολοκληρωμένες έρευνες...)

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ψηφίζει ειλικρινά σε αυτά τα poll ρε wizard? Τώρα θα μάθουμε το internet και τα forums? Το μεγαλύτερο ποσοστό ψηφίζει επειδή έχει κάτι δουλεύει δεν δουλεύει!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή παρακολουθούσα και συμμετείχα στο συγκεκριμένο thread, from day 1, το συμπέρασμα έβγαινε από τα γραφόμενα.

Πάντως, τώρα, νομίζω και οι δύο εταιρίες παίζουν άριστα. Δε βλέπω γενικευμένα παράπονα από καμία πλευρά.

Το πρόβλημα με το παιχνίδι είναι αλλού. Έχει 1002 πράγματα (gadgets, όπλα, μαχαίρια, attachements, στολές, κλπ) τα οποία είναι Α-ΧΡΗ-ΣΤΑ.

Πριν λίγο μάλιστα μιλάγαμε με ένα συνάδελφο που παίζουμε μαζί, ότι στο 3 παίρναμε κεφάλια με SOFLAM+JAVELIN, ενώ στο 4 είναι για πέταμα...

Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα δεν θα ηταν σιγουρα μεγαλυτερο απο το αθλιο hitreg , το οποιο αθλιο hitreg ειχε και το bf3 που επαιξα σε πιο μεγαλο βαθμο , αλλα με 10tickrate servers προφανως και θα υπαρχουν τετοια προβληματα , νομιζω το ανεβασαν απο μια φαση και μετα ... [16 tickrate εχει το demo replay του cs , 64 οι κακοι σερβερς του mm , 128 τα official games , ως σημειο αναφορας αυτα] το καλυτερο hitreg το εχω δει μοναχα στο cod2 και στο cod4 ... εκει αν ειχες 50-55 ping ησουν αρχοντας ..

κατεμε μεχρι bad company 2 αξιζε φουλ το bf , μετα καπου εχασε το δρομο του

Link to comment
Share on other sites

κατεμε μεχρι bad company 2 αξιζε φουλ το bf , μετα καπου εχασε το δρομο του

Μέχρι BF 2142, μετά από έναν χρόνο και με Mantle το BF4 είναι αρκετά οκ πλέον αλλά και πάλι έχει θεματάκια.

Edited by Aten-Ra
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now