MetallicGR

Η ASUS ετοιμάζει την Z97-Pro Gamer Μητρική της

Recommended Posts

Γενικά στις καινούριες μητρικές και ειδικά στις Gamer edition δε μου κάθονται καλα οι D-SUB και DVI θύρες. Ποιος Gamer θα χρησιμοποιήσει την on board κάρτα γραφικών?

Αυτός που περιμένει το rma της vga του και δεν έχει 2η!

Κάποιος που παίζει hearthstone lol wow..τώρα τους λένε gamers...:hehe:....

Και πως να του λένε; χορεύτριες;

/Send from my MI 2S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

LOL!

ουτε εγω παιζω(και ουτε προκειται) lol, αλλα τα δημοφιλεστερα games που ειναι based στην source engine δεν ειναι παιδικα(ισως εξαιρεση το tf2), καθε αλλο,το μεγαλυτερο ποσοστο rage quit οφειλεται μονο στα kids που τα αφηνουν οι γονεις τους και παιζουν ...

οταν καποιος αγαπαει ενα παιχνιδι θα παιξει με οτι εχει, γιατι η θεληση πολλες φορες υπερισχυει της λογικης...και εγω καποτε επαιζα san andreas και το τερματισα(χωρις cheats)μαλιστα, με 15-20 fps σε ενα σαπιο σελερον..

τωρα ας επανελθω στο θεμα. μια χαρα ειναι η rog, και θεωρω καλο που την εχουν εξοπλισει με ολες (σχεδον) τις διαθεσιμες εξοδους, αλλα και το vga καποιο λογο εχει που το βαλανε..μπορει να χρησιμευσει σε πολλες περιπτωσεις, απο bench test machine εως και σε καποιον που δεν διαθετει εξωτερικη καρτα και θελει να τεσταρει την λειτουργια της μητρικης η να δουλεψει με αποκλειστικα με την vga για τους x y λογους που η αναγκη τον εφερε...

εγω παντοτε ειχα την απορια γιατι εξακολουθουν και εξοπλιζουν τις μητρικες με σειριακες και παραλληλη, αλλα παρολο που εγω δεν τις εχω χρειαστει ποτε, σε καποια ατομα λογω επαγγελματος, ειναι ακρως απαραιτητες...

ας μην αποδοκιμαζουμε το καθετι που βλεπουμε και θεωρουμε πως ειναι αχρηστο σε μας....

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω γενικα με τους προλαλησαντες , επειδη το lol μπορει καποιοι να το θεωρουν casual και για παιδια , δεν σημαινει οτι δεν ειναι game κανονικο ..

με αυτη τη λογικη και αν καποιος θελει να το χοντρυνει , οποιος δεν εχει παιξει cs 1.6 1.5 unreal tournament και quake δεν εχει δικαιωμα να λεγεται gamer ...

δεν ισχυουν αυτα !

Link to comment
Share on other sites

με αυτη τη λογικη και αν καποιος θελει να το χοντρυνει , οποιος δεν εχει παιξει cs 1.6 1.5 unreal tournament και quake δεν εχει δικαιωμα να λεγεται gamer ...

Όντως δεν έχει το δικαίωμα...σήμερα λέγεται gamer και η κουτσή Μαρία...επειδή οι περισσότεροι τα έχετε κάνει αχταρμά δεν σημαίνει ότι ισχύει αυτό για όλους μας.

Gamer για μένα είναι κάποιος που αντιμετωπίζει μια πρόκληση για την ηλικία του στο παιχνίδι που παίζει, όχι που κάνει βόλτες στο δάσος όταν ο λύκος δεν είναι εκεί.

Και ξεκολάτε με το hw, δεν είπε κανείς ότι το hw κάνει τον gamer, τα παιχνίδια όμως τον κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν έχει το δικαίωμα...σήμερα λέγεται gamer και η κουτσή Μαρία...επειδή οι περισσότεροι τα έχετε κάνει αχταρμά δεν σημαίνει ότι ισχύει αυτό για όλους μας.

Gamer για μένα είναι κάποιος που αντιμετωπίζει μια πρόκληση για την ηλικία του στο παιχνίδι που παίζει, όχι που κάνει βόλτες στο δάσος όταν ο λύκος δεν είναι εκεί.

Και ξεκολάτε με το hw, δεν είπε κανείς ότι το hw κάνει τον gamer, τα παιχνίδια όμως τον κάνουν.

tumblr_mlhij1cV3T1r8c45ao1_500.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συγκινητικές ιστορίες από gamers των sub 30fps! Κι εγώ κάποτε έπαιζα σε P4 με gt430 games σε competitive επίπεδο με 7-25fps, αλλά ποτέ δεν είπα ότι δεν χρειάζομαι καλύτερο hw για ν αποδώσω κι εγώ τα μέγιστα.

Καλός η κακός το hw είναι τα εργαλεία του gamer, όσο ταλέντο κι αν έχεις πρέπει να έχεις και τα σωστά εργαλεία για ν αποδόσεις

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ένας Gamer ή γενικά κάποιος για να παίξει παιχνίδια δε χρειάζεται να έχει ούτε Z97, ούτε GTX980, ούτε pc τελευταίας τεχνολογίας. Όμως οι εταιρείες που προωθούν μητρικές σαν Gamer, Killer κτλ edition και στοχεύουν στους Enthousiastic τι στο καλό βάζουν πάνω στη μητρική και DSUΒ και DVI και HDMI???? Ένα από αυτά (το πολύ για να μη πω κανένα) φθάνει και περισσεύει και θα μπορούσαν στη θέση τους να έβαζαν κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι είναι εύκολο να χάνεις τόσες ώρες απο τη ζωή σου...εχω κ άλλα πράγμτα να κάνω...λεφτά βγάζεις δουλεύοντας όχι παίζοντας lol!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι είναι εύκολο να χάνεις τόσες ώρες απο τη ζωή σου...εχω κ άλλα πράγμτα να κάνω...λεφτά βγάζεις δουλεύοντας όχι παίζοντας lol!!!

κανεις λαθος φιλε, οι επαγγελματιες παιχτες δεν παιζουν, κανουν κανονικα προπονησεις καθημερινα για ωρες με διαλειμματα

και αυστηρο προγραμμα και πλανο εχουν προπονητες κτλ κτλ.. οπως οι παιχτες του ποδοσφαιρου ετσι και αυτοι, τωρα αμα θα ειναι λολ δοτα σταρκραφτ 1/2 κουντερ δεν λεει τπτ ειναι επαγγελματιες .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now