MetallicGR

TP-LINK: Ο μικρότερος router του κόσμου είναι εδώ

Recommended Posts

[NEWS_IMG=TP-LINK: Ο μικρότερος router του κόσμου είναι εδώ]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums497-picture35422.jpg[/NEWS_IMG] Η TP-LINK αποφάσισε να λανσάρει τον μικρότερο travel router του κόσμου!

Ο 150Mbps Wireless N Nano router (TL-WR702N) όπως είναι και το πλήρες όνομά του, αποτελεί την ιδανική επιλογή για κάποιον που ταξιδεύει αλλά και για ανθρώπους που βρίσκονται συνεχώς στο δρόμο επιτρέποντάς τους να συνδέσουν επάνω του φορητές συσκευές όπως laptop, smartphones, tablets και κονσόλες με αρκετή ευκολία καθώς υποστηρίζει λειτουργίες: Access Point (AP), Router, Client, Bridge και Repeater. Οι διαστάσεις του δεν ξεπερνούν τα 57 x 57 x18 mm και χωράει άνετα σε μια τσέπη για να το έχετε παντού μαζί σας, μιας και αυτός είναι ο σκοπός του!

Ο δρομολογητής, τροφοδοτείται από την USB θύρα του υπολογιστή, ενώ έρχεται μαζί με power adapter για να το τοποθετήσετε σε κάποια πρίζα. Εξοπλίζεται με όλες τις γνωστές προστασίες για το ασύρματο δίκτυο όπως κρυπτογράφηση WPA-PSK/WPA2-PSK, firewall, λειτουργία προ-κρυπτογράφησης. Η προτεινόμενη τιμή του στην αγορά του Καναδά είναι $24.99 και η διαθεσιμότητά του έχει ήδη ξεκινήσει.

[img_alt=TP-LINK: Ο μικρότερος router του κόσμου είναι εδώ]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture36222.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

σαν τον [MENTION=132]crustytheclown[/MENTION] που τον λεω τις προαλλες ετσι random "Εχεις φορτιστη?" και βγαζει φορτιστη πρίζας απτην τσέπη...

Δε θα την ξεχασω ποτε εκεινη την μερα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, απλά η ουσία του είναι να το έχεις πάνω σου από το πρωί και να το φορτίζεις το βράδυ γιατί υποτίθεται ότι είσαι έξω για δουλειά και όχι σε γραφείο αλλιώς πάνε πάρε κάτι με καλώδιο. Ε αν καταφέρεις να βγάλεις την ημέρα τότε είσαι οκ. Εγώ ένα που είχα δοκιμάσει στις 3-4 ώρες ήθελε φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, απλά η ουσία του είναι να το έχεις πάνω σου από το πρωί και να το φορτίζεις το βράδυ γιατί υποτίθεται ότι είσαι έξω για δουλειά και όχι σε γραφείο αλλιώς πάνε πάρε κάτι με καλώδιο. Ε αν καταφέρεις να βγάλεις την ημέρα τότε είσαι οκ. Εγώ ένα που είχα δοκιμάσει στις 3-4 ώρες ήθελε φόρτιση.

μαλλον μιλας για αλλο πραμα.

το συγκεκριμενο υπαρχει στην ελλαδα κανα 2αρι χρονια και δουλευει μονο με ρευμα (οπως ολα τα παρομοια τσεπης ρουτερακια)

Edited by AMDnord
Link to comment
Share on other sites

στερεύει το ρευμα απτο usb ή απτην πριζα που θα το βάλεις?

:hehe: Άφησε το το παιδί ρε! Τώρα ξύπνησε και δεν είχε πιεί καφέ! :hehe:

Στο θέμα μας τώρα, εγώ μια φορά ρούφηξα όλο το ρευμα από μια πρίζα και μετά

δεν είχαμε ρευμα για τον θερμοσίφωνα και έκανα μπάνιο με κρύο νερό!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος βλάκας υπάλληλος στην TP Link του Καναδά έβγαλε PR για προϊόν 3ετίας και την πάτησε και το TPU και το Guru3D αναδημοσιεύοντας το.

Δείτε και τα σχόλια εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος βλάκας υπάλληλος στην TP Link του Καναδά έβγαλε PR για προϊόν 3ετίας και την πάτησε και το TPU και το Guru3D αναδημοσιεύοντας το.

Δείτε και τα σχόλια εκεί.

Κάποια προϊόντα βγαίνουν πριν την εποχή τους...και θέλουν πάλι PR όταν έρθει η εποχή τους για να τα δεί ο κόσμος :P

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος βλάκας υπάλληλος στην TP Link του Καναδά έβγαλε PR για προϊόν 3ετίας και την πάτησε και το TPU και το Guru3D αναδημοσιεύοντας το.

Δείτε και τα σχόλια εκεί.

εψαξα χθες specs γιατι με μπερδεψε ο σοφος με την αυτονομια του και βρηκα οτι εχει βγει το '12 ξερω γω και πωλειται και ελλαδα εδω και 2 χρονια επισης :P

Link to comment
Share on other sites

Κάποια προϊόντα βγαίνουν πριν την εποχή τους...και θέλουν πάλι PR όταν έρθει η εποχή τους για να τα δεί ο κόσμος :P

Αυτό το router έχεις??? Απ'οτι θυμάμαι η TP-LINK ειναι η αγαπημένη σου μάρκα. :P

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρεί...ούτε καν ήξερα πως υπάρχει τέτοιο πραγματάκι! :P

Εντάξει όμως παραδέξου το, ότι χάρηκες τώρα που η TP-LINK είναι πρωτη μούρη στα νέα. :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει όμως παραδέξου το, ότι χάρηκες τώρα που η TP-LINK είναι πρωτη μούρη στα νέα. :D :D :D

:hehe: Όχι, μου είναι αδιάφορη, ειλικρινά...δεν είμαι fanboy της!

Απλά μου άρεσε το design της! :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now