Pstef

Freeze-->Reboot-->hang

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες!Έχω ένα προβληματάκι!! Όπως φένεται και απο τον τίτλο το pc παγώνει(τυχαία,οχι κάνοντας κάτι συγκεκριμένο) μετα(απο κάποια δευτερόλεπτα) κάνει restart μόνο του και εκεί που είναι να bootαρει(αφού αναγνωρίσει κανονικά ραμ κτλπ) δεν κάνει boot(μάλιστα ψάχνει για CD)! Πρέπει να μπω στο bios να αλλάξω την προτεραιότητα των δίσκων στο boot menu(για κάποιο λόγο τον πετάει 3-4 τον ssd μου) να κάνω restart και μετα ολα οκ(μέχρι να το ξανά κάνει :P)! Λέτε να φταίε ο δίσκος η τα windows? η κάτι αλλο? :P

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρε τα καλωδιακια sata αν μισοκουμπωσε καποιο

και μετα ξεκινας με bios update για να εισαι σιγουρος (εξω απο τα windows)

και memtest86+

μετα θα πρεπει να κοιταξεις θερμοκρασιες

Link to comment
Share on other sites

Πρωτού πας σε BIOS update, τσέκαρε όπως είπε ο [MENTION=2145]Yoshi[/MENTION] τη συνδεσμολογία, μέτρησε τη μπαταρία του BIOS αν έχεις πολύμετρο (αλλιώς γλώσσα!) και σημαντικό, καθάρισε τα pin της/των RAM με μια γόμα.

Link to comment
Share on other sites

Θερμοκρασίες ειναι οκ! οταν εχω ανοιχτά πχ chrome και τετοια ειναι 42(εκει γυρω)!το bios ειναι up-to-date σίγουρα!τα κάλωδια ειναι συνδεδεμενα μια χαρα γιατι τα έλεγξα πρόσφατα! τωρα το ποτε το ξεκινησε δεν θυμαμαι αν ειναι μετα η πριν που πειρα τον ssd αλλα εχει καιρο!!!!(μηνες) το pc ειναι παλιο G31 chipet socket 775 quad core

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now