MetallicGR

Η MSI λανσάρει δύο νέες FM2+ μητρικές με το A68H chipset

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Η MSI λανσάρει δύο νέες FM2+ μητρικές με το A68H chipset]http://www.hwbox.gr/images/news_images/msi33.jpg[/NEWS_IMG] Η MSI συνεχίζει και λανσάρει δύο ακόμη μητρικές για το FM2+ socket της AMD.

Οι A68HM-P33 και A68HM-E33 είναι οι πιο πρόσφατες μητρικές για το FM2+ socket και υποστηρίζουν όλους τους γνωστούς APUs Kaveri, Richland και Trinity, δηλαδή των σειρών 5000, 6000 και 7000, ενώ περιλαμβάνουν όλες τις απαραίτητες συνδέσεις όπως LAN, PCI Express 3.0, SATA 6Gb/s, USB 3.0 και υποστήριξη πολλαπλών οθονών. Παράλληλα, εξοπλίζονται με όλες τις γνωστές τεχνολογίες της MSI όπως τα Military Class 4 Components -με Solid CAPs και Dark Chokes για μεγαλύτερη σταθερότητα και αξιοπιστία- καθώς και τα επίσης αποκλειστικά OC Genie 4, Click BIOS 4 & Command Center για τον καλύτερο έλεγχο και τον υπερχρονισμό του συστήματος.

[img_alt=Η MSI λανσάρει δύο νέες FM2+ μητρικές με το A68H chipset]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture36367.jpg[/img_alt]

MSI Press Release

Link to comment
Share on other sites

Με τις imo κακές τιμές για τα μεγάλα FM2+ APUs - μόνο κανένα 6core με μικρή "gpu" θα με έψηνε. Αλλιώς νομίζω ότι το έχω χάσει το ενδιαφέρον μου για δαύτη την πλατφόρμα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο. Ψιλοαπογοήτευση ήταν η όλη φάση.

Σκέφτομαι να αλλάξω το HTPC με Core i7 5930K, X99M Killer και GTX970.

αμα αυτο ειναι htpc το main τι θα εχει?? :shades:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο. Ψιλοαπογοήτευση ήταν η όλη φάση.

Σκέφτομαι να αλλάξω το HTPC με Core i7 5930K, X99M Killer και GTX970.

Ω ρε Ζάχο - πως τα πετάς έτσι, υπάρχουν άνθρωποι με 4πύρηνους για WS. Άνθρωποι βασανισμένοι :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Νταξ, τα ίδια έχει και το main, εκτός μητρικής, μνημών (32GB) και SSD (4x850PRO).

Το θέμα είναι άλλο. Πως εδώ και 3 χρόνια που τιμώ μόνιμα τους AMD APU, μόνο απογοήτευση είναι η όλη φάση.

Αργό το CPU, αργές οι μητρικές, αργή και η GPU... ε, κις μάι ας ρε AMD να πούμε...

Link to comment
Share on other sites

Νταξ, τα ίδια έχει και το main, εκτός μητρικής, μνημών (32GB) και SSD (4x850PRO).

Το θέμα είναι άλλο. Πως εδώ και 3 χρόνια που τιμώ μόνιμα τους AMD APU, μόνο απογοήτευση είναι η όλη φάση.

Αργό το CPU, αργές οι μητρικές, αργή και η GPU... ε, κις μάι ας ρε AMD να πούμε...

τους ssd τους εχεις σε pci-e raid καρτα ή στην μητρικη? :P

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο. Ψιλοαπογοήτευση ήταν η όλη φάση.

Σκέφτομαι να αλλάξω το HTPC με Core i7 5930K, X99M Killer και GTX970.

τρέχεις φίλτρα εικόνας, ή απλά τα έχεις γιατί... μπορείς να τα έχεις? :witless:

Link to comment
Share on other sites

τρέχεις φίλτρα εικόνας, ή απλά τα έχεις γιατί... μπορείς να τα έχεις? :witless:

Βασικά η φιλοσοφία που είχα πάντα για τους υπολογιστές είναι να περιμένεις να τελειώσει τη δουλειά του, όσο λιγότερο γίνεται...

αργη gpu? δηλαδη θα πας στις γρηγορες της intel?:P

GTX970 λέω... θα δείξει. Όλα είναι θεωρίες... πρέπει να πάρουμε WAF.

Link to comment
Share on other sites

GTX970 λέω... θα δείξει. Όλα είναι θεωρίες... πρέπει να πάρουμε WAF.

waf?

για παιχνιδι νομιζω οτι φτανει η apu. κλεινεις την καρτα και παιζεις απο 970 αν γουσταρεις.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά η φιλοσοφία που είχα πάντα για τους υπολογιστές είναι να περιμένεις να τελειώσει τη δουλειά του, όσο λιγότερο γίνεται...

στο HTPC δλδ θα βλέπεις μια δίωρη ταινία σε ένα μισάωρο... :witless: :witless: :witless: :witless:

Link to comment
Share on other sites

waf?

για παιχνιδι νομιζω οτι φτανει η apu. κλεινεις την καρτα και παιζεις απο 970 αν γουσταρεις.

Wife Acceptance Factor.

Για παιχνίδι σε Full HD και με φίλτρα, όχι δεν φτάνει η APU. Ίσως και να φτάνει, αλλά σε άλλα προγράμματα που χρησιμοποιώ, είναι φόλα, όπως το ConvertXtoDVD.

στο HTPC δλδ θα βλέπεις μια δίωρη ταινία σε ένα μισάωρο... :witless: :witless: :witless: :witless:

:hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Wife Acceptance Factor.

Για παιχνίδι σε Full HD και με φίλτρα, όχι δεν φτάνει η APU. Ίσως και να φτάνει, αλλά σε άλλα προγράμματα που χρησιμοποιώ, είναι φόλα, όπως το ConvertXtoDVD.

εννοω να παιζεις απο 970 με τον επεξεργαστη της cpu. δοκιμασες με open cl ή δε το υποστηριζει?

δοκιμασε mediashow, avidemux επισης.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now