bfc_xxx

Πρόβλημα στην εκκίνηση.

Recommended Posts

Πάλι σήμερα. Το τράβηξα και βίντεο:

Πιο tweak?

τα ιδια σου εκανε και σε win 7?

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\msahci

αλλαξε την τιμη 3 στο 0. μετα μπες bios και βαλε ahci και τσεκαρε παλι το boot priority.

Edited by conroe
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε sata καλώδιο στον 850 σου..τα χουμε περάσει ξανά..ρε τι βάσανα που είναι αυτά τα pcια!!!

Σήμερα με 1.60V δε το έκανε. Αν το κάνει θα αλλάξω και καλώδια.

Η πλάκα ειναι ότι περνάνε πόσα pcια από τα χέρια μου και μόνο το δικό μου μένει άφτιαχτο.

Έχω κοντά δύο χρόνια την P8Z77-V deluxe και όλο κουφά προβλήματα και ασυμβατότητες μου τυχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Γίνονται κ θαύματα με τις asus...κάτι ξέρω που το λέω..:hehe:

Μια από τις ιστορίες που έχω περάσει με τη συγκεκριμένη μητρική:

Έξι μήνες περίμενα για να δουλέψει η DVBS2 κάρτα που έχω με την P8Z77-V Deluxe. Η Asus "ξεχασε" να συμπεριλάβει το pci-e 1.0a specification και με τα χίλια ζόρια έβγαλε bios update.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πρέπει να έχουν θέμα οι μνήμες, απλά ποτε δεν ασχολήθηκα σοβαρά με αυτό το pc και δε το είχα καταλάβει. Χθες πήγα να τις πειράξω λίγο και τις ανέβασα στα 1800Mhz και 1866Mhz @ 1,6V και το pc δε μπούταρε καθόλου. Από τη στιγμή που είναι 1,5V certified δε θα έπρεπε να μπουτάρουν με 1,6V στα 1800Mhz? Τόσο τάφος είναι?

Μετά επέστρεψα στα 1600Mhz και άρχισε το pc να σβήνει πάλι στο boot. Θα πάρουν δρόμο σιγα σιγα οι μνήμες και θα αντικατασταθούν με άλλες και το kit θα το σπάσω σε διάφορα μηχανήματα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now