MetallicGR

Η Apple ζητάει από τη Foxconn τη κατασκευή ενός νέου εργοστασίου

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Η Apple ζητάει από τη Foxconn τη κατασκευή ενός νέου εργοστασίου]http://www.hwbox.gr/images/news_images/apple2.jpg[/NEWS_IMG] Αυξημένη ζήτηση, ή επίδειξη δύναμης;

Η γνωστή σε όλους Apple φαίνεται πως ζήτησε από τη Foxconn την κατασκευή ενός νέου εργοστασίου το οποίο θα παράγει οθόνες για όλες τις "iΣυσκευές" της. Συγκεκριμένα ο λόγος γίνεται για το Innolux εργοστάσιο της Foxconn το οποίο χρειάζεται η Apple μόνο και μόνο για την κατασκευή των οθονών για τις συσκευές της και παρόλο που η εταιρεία του Κουπερτίνο συνεργάζεται με άλλα εργοστάσια για την κατασκευή τμημάτων των συσκευών της, αυτό θα είναι το πρώτο, αποκλειστικό εργοστάσιο, που θα παράγει εξοπλισμό μόνο για την Apple.

Το σημαντικότερο σημείο της συμφωνίας, είναι το ποσό της κατασκευής του νέου εργοστασίου που θα αγγίζει σύμφωνα με πηγές τα $2.6 δισεκατομμύρια.

[img_alt=Η Apple ζητάει από τη Foxconn τη κατασκευή ενός νέου εργοστασίου]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture37079.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερο traffic στο hwbox από haters :hehe: i like! :hehe:

Γι αυτό είμαι εδώ, για να κάνω ότι δεν κάνετε! :hehe:

γουσταρω haters! τρεφομαι, σιγουρα και η apple.

Πες μας κι άλλα :)

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό είμαι εδώ, για να κάνω ότι δεν κάνετε! :hehe:

Πες μας κι άλλα :)

Και εγώ του

η apple οδηγει τις εξελιξεις, πουλαει μονη της οσο πουλανε ολοι μαζι και σιγουρα τη "βρισκει" με τους haters. οι υπολοιποι πουλανε κατσαρολες για τηλεφωνα, με υπερβολικες διαστασεις οθονων, υπερβολικες αναλυσεις και σε λιγο τις βλεπω στο ταμειο πτωχευσης.:hehe: ενταξει υπαρχουν και εξαιρεσεις σιγουρα.

τωρα για την σαμ δυσκολα τα πραγματα. μαλλον θα καταντησει να πουλαει τα αγαπημενα μας κασετοραδιοφωνοπικαπ που μας συντροφευαν στα προηγουμενα χρονια.

Link to comment
Share on other sites

η apple οδηγει τις εξελιξεις, πουλαει μονη της οσο πουλανε ολοι μαζι και σιγουρα τη "βρισκει" με τους haters. οι υπολοιποι πουλανε κατσαρολες για τηλεφωνα, με υπερβολικες διαστασεις οθονων, υπερβολικες αναλυσεις και σε λιγο τις βλεπω στο ταμειο πτωχευσης.:hehe: ενταξει υπαρχουν και εξαιρεσεις σιγουρα.

τωρα για την σαμ δυσκολα τα πραγματα. μαλλον θα καταντησει να πουλαει τα αγαπημενα μας κασετοραδιοφωνοπικαπ που μας συντροφευαν στα προηγουμενα χρονια.

Μα πως πουλάει ρε εσείς; Το android έχει γύρω στο 87% μερίδιο αγοράς και περίπου 10% το iOS. Πως πουλάει;; Ξέρω ότι έχει τεράστιο αποθεματικό σε ρευστό γιατί ΠΟΥΛΑΓΕ τρελά. Με τέτοιο μερίδιο αγοράς όμως ΠΛΕΟΝ πως πουλάει δηλαδή;;

Link to comment
Share on other sites

Μα πως πουλάει ρε εσείς; Το android έχει γύρω στο 87% μερίδιο αγοράς και περίπου 10% το iOS. Πως πουλάει;; Ξέρω ότι έχει τεράστιο αποθεματικό σε ρευστό γιατί ΠΟΥΛΑΓΕ τρελά. Με τέτοιο μερίδιο αγοράς όμως ΠΛΕΟΝ πως πουλάει δηλαδή;;

87% άλλα πόσες από αυτές είναι στην κατηγορία τιμής του IPhone και πόσες των ~100ε;

IOS = 2-3 high end - price συσκευές και όλες πωλούνται από την ίδια εταιρία δεν μοιράζεται το ποσοστό.

Σαν εταιρία και μάλιστα εταιρία που πουλάει μόνο πανάκριβες συσκευές εξακολουθεί να πουλάει πάρα πάρα πολύ σε σχέση με τους άλλους.

/Send from my MI 2S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα πως πουλάει ρε εσείς; Το android έχει γύρω στο 87% μερίδιο αγοράς και περίπου 10% το iOS. Πως πουλάει;; Ξέρω ότι έχει τεράστιο αποθεματικό σε ρευστό γιατί ΠΟΥΛΑΓΕ τρελά. Με τέτοιο μερίδιο αγοράς όμως ΠΛΕΟΝ πως πουλάει δηλαδή;;

σε ποιες αγορες, στην αφρικη?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now