MetallicGR

Αναδιπλούμενες οθόνες ετοιμάζει η Samsung για το 2015

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Αναδιπλούμενες οθόνες ετοιμάζει η Samsung για το 2015]http://www.hwbox.gr/images/news_images/samsung4.jpg[/NEWS_IMG] Μπορεί να έχουμε δει παρόμοιες συσκευές, όμως η Samsung θα φέρει κι άλλες στην παραγωγή μέσα στο 2015.

Μερικά παραδείγματα που φέρουν, όχι αναδιπλούμενες, αλλά "λυγισμένες" οθόνες είναι τα G Flex, Galaxy Round και Galaxy Note Edge. Η Samsung θα πάει ένα βήμα παραπέρα κατασκευάζοντας φορητές συσκευές με αναδιπλούμενες οθόνες με ημερομηνία διάθεσης το 2015. Στόχος της, να παράγει περίπου 30 με 40 χιλιάδες μονάδες τον μήνα και μέχρι το τέλος του τρέχοντος έτους, ενώ το γεγονός ότι κανείς άλλος δεν έχει την δυνατότητα κατασκευής τόσων πολλών οθονών, βάζει την Samsung σε πολύ πλεονεκτική θέση.

Παράλληλα η είδηση μας έρχεται μετά την απόφαση της εταιρείας να μειώσει την παραγωγή smartphones το 2015, κυρίως λόγω των χαμηλών εσόδων, οπότε η εν λόγω κίνηση μπορεί να αποτελέσει μια "τονωτική ένεση" αυξάνοντας τα νούμερα.

[img_alt=Αναδιπλούμενες οθόνες ετοιμάζει η Samsung για το 2015]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture37091.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

να φτιαξουν και αλλα εργοστασια να προλαβουν τις παραγγελιες.:hehe:

Συμφωνώ ότι ακούγεται γελοία η όλη ιδέα προς το παρόν, αλλά θέλω να 'δω πως θα 'ρθει να κάτσει στο μέλλον, κάποιο τρόπο θα βρουν :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι ακούγεται γελοία η όλη ιδέα προς το παρόν, αλλά θέλω να 'δω πως θα 'ρθει να κάτσει στο μέλλον, κάποιο τρόπο θα βρουν :hehe:

Στα ταμπλο των αυτοκινητων ? ετσι για να βγαζουν πιο future σχεδια...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι ακούγεται γελοία η όλη ιδέα προς το παρόν, αλλά θέλω να 'δω πως θα 'ρθει να κάτσει στο μέλλον, κάποιο τρόπο θα βρουν :hehe:

αυτο ειναι το μονο σιγουρο, οτι θα βρουν τροπο.

απλα ειχα στο μυαλο μου κινητο σαμ με τετοια οθονη.:hehe: μετα θα ελεγαν... μα γιατι δε πουλαμε?

Edited by conroe
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now