venisk

Evga 980 gtx sc acx 2

Recommended Posts

Το όλο ζήτημα με το mfaa είναι πως σου προσφέρει ποιότητα σαν το msaa με μικρότερη επιβάρυνση στη gpu. Το ότι δεν υπάρχουν διαφορές στις εικόνες επιβεβαιώνει αυτό ακριβώς το πράγμα.

99% ιδια τεχνολογια...

ιδια αν οχι καλυτερα benefits για τον χρηστη...

απειρως περισσοτερα benefits για τον developer και ease of implementation...

που υπαρχει ηδη...

και δεν ειναι proprietary crap

βρες τη σωστη απαντηση και κερδισε μια banana for scale :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Νικο πιστευω εισαι γενικος χαμηλα.

Δες λιγο τα δικα μου τεστ με την 780 στα 1385 - 1400 να δεις που βρισκεσαι περιπου....ειμαι σιγουρος κατι παιζει με το setup σου η με την καρτα.Εγω στην θεση σου το bios της θα το εκανα ΚΟΦΑ.

Δες Vantage με το παλιο μου συστημα κιολας....Με βλεπω για αρκετο καιρο ακομα με την 780 παντος.

Vantage48914kGTX780_zpsa418c13b.png

FR11426_zps4d1eb271.png

3DM1116196K_zps3b466b09.png

CRYSISWINDOWS10_zpsa06c25d5.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται οχι δε γινεται...θελουμε 980ti 20nm 16 nm δεν ξερω τι σκ@τ@ θα βγαλει....με το σταγονομετρο ρε φιλε καθε φορα και επιδοσεις και vram ελεος δλδ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται οχι δε γινεται...θελουμε 980ti 20nm 16 nm δεν ξερω τι σκ@τ@ θα βγαλει....με το σταγονομετρο ρε φιλε καθε φορα και επιδοσεις και vram ελεος δλδ.

I feel you - και εγώ θα ήθελα να βλέπω ENTHUSIAST gpu 300wattες και reference 3 slot και καθαρά +30% ανά "βήμα", αλλά δεν γίνεται πλέον, το 90% των r&d χρημάτων πάει στο mobile και μας πουλάνε "καταναλώσεις" πλέον... κακά τα ψέματα... :/

Link to comment
Share on other sites

To Precision μπορεί να κρατήσει τα settings μόνιμα, ή με κάθε restart πρέπει να ξαναστήνεις; Ας πούμε, αν ο Τιτάνας αντέχει, μπορώ να τον έχω 1300 24/7; Πώς;

Νομίζω ότι με κάνα BIOS flash θα είσαι κομπλές Σπύρο! Αλλά δεν ξέρω καθόλου τι παίζει με τον τιτάνα και πόσο έχουν ασχοληθεί.

Link to comment
Share on other sites

Του έχω του Τιτάνα το BIOS του Skynet και παίζει μόνιμα στο 1Ghz αλλά έλεγα για τίποτα παραπάνω :D

1ghz?γιατι τοσο χαμηλα?το skynet bios ειναι πολυ χαλια.....αν θες στειλε μου το bios σου να στο φτιαξω εγω να πηγαινει τεζα η καρτα οπως η δικια μου.

Αφου βαλεις το καλο bios λοιπον μετα δες στο λινκ απο κατω για overvoltage 1.30ν+ απο software....επισης απο bios μπορω να στην κανω να παιζει μεχρι και 1.25v real voltage με πολυμετρο...αλλα στο software θα βλεπεις 1.21ν dont mind.

[Official] NVIDIA GTX 780 Owner's Club

Link to comment
Share on other sites

1ghz?γιατι τοσο χαμηλα?το skynet bios ειναι πολυ χαλια.....αν θες στειλε μου το bios σου να στο φτιαξω εγω να πηγαινει τεζα η καρτα οπως η δικια μου.

Αφου βαλεις το καλο bios λοιπον μετα δες στο λινκ απο κατω για overvoltage 1.30ν+ απο software....επισης απο bios μπορω να στην κανω να παιζει μεχρι και 1.25v real voltage με πολυμετρο...αλλα στο software θα βλεπεις 1.21ν dont mind.

[Official] NVIDIA GTX 780 Owner's Club

Δηλαδή μπορείς να το μοντάρεις να δείνει default αυτά τα settings που σήκωσα; τάση, ρολόγια πυρήνα και μνήμες; θα στο στείλω το βραδάκι επειδή είμαι έξω αλλά μπορείς να υο βρεις εύκολα στο θέμα των Τιτανων στο overclock.net πρώτο θέμα, αν θες να ασχοληθείς το απογευματακι.

Αλλού οι συζητήσεις σας για άλλες κάρτες!!!!

Σιγά μη βαράς, τελειώσαμε :P

Sent from my Oneplus One using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now