venisk

Evga 980 gtx sc acx 2

Recommended Posts

To performance score μου στα 18.755 ειναι στα 1.560mhz/8.420mhz χωρις tdp throttle

Venisk περιμενω αποτελεσμα με oc.

Msi Sli 970 gtx 36.302 gpu score στα (1.555mhz / 8.360mhz)

NVIDIA GeForce GTX 970 video card benchmark result - Intel Core i7-4790K,ASUSTeK COMPUTER INC. MAXIMUS VII HERO

@venisk το γατακι των 550 ευρω ακομα να ξυπνήσει ? Μπουχαχα..

Edited by Sebastian
Link to comment
Share on other sites

Μεγειά ρε Νικόλα nVidiaκια! Ευχαριστούμε για τις photos και την παρουσίαση :D

Πως πάει? Την μύρισες? Μυρίζει όμορφα? :hehe:

Έλα τώρα, μην μου πέιτε πως μόνο εγώ μυρίζω το καινούριο hardware :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Χαρά μου ΜΟΝΟ στο hwbox..:)

Στο λόγο μου την μύρισα..εννοείτε κάθε καμένος hwρας που σέβεται τον ευατό του παίρνει την δόση του φρέσκου hw!!

@Sebastian θα δοκιμάσω και παραπάνω..

lwDeeCz.png

Link to comment
Share on other sites

Θελω να δω ποσα γελοία ταχυτερη ειναι μια 980gtx Evga απο μια MSI 970 gtx για 200 ευρω παραπανω κοστος.

Ελα εισαι 1,5% ταχυτερος, σπρωξε και αλλο... εχεις να δωσεις και αλλο.

Edited by Sebastian
Link to comment
Share on other sites

Θελω να δω ποσα γελοία ταχυτερη ειναι μια 980gtx Evga απο μια MSI 970 gtx για 200 ευρω παραπανω κοστος.

Ελα εισαι 1,5% ταχυτερος, σπρωξε και αλλο... εχεις να δωσεις και αλλο.

Γιατί τόση χολή ρε Seb? Από σένα τα πήρε τα 200? παραπάνω που έδωσε? :D

Ηρέμησε...παρουσίαση ήθελε να κάνει που την πήρε και εσύ μόνο του την μπαίνεις!

Link to comment
Share on other sites

Θελω να δω ποσα γελοία ταχυτερη ειναι μια 980gtx Evga απο μια MSI 970 gtx για 200 ευρω παραπανω κοστος.

Ελα εισαι 1,5% ταχυτερος, σπρωξε και αλλο... εχεις να δωσεις και αλλο.

Seb...στα παιχνίδια με νοιάζει τι κάνει η κάρτα μου όχι σε ρουτίνες, σου χαρίζω όλα τα εύσημα των benchmarks :)

Ούτε bios θα περάσω ούτε ρεύμα θα δώσω για να σου αποδείξω ότι είναι καλύτερη, το γνωρίζεις, default θα χω όσα fps χρειάζονται τα 1600p.

Link to comment
Share on other sites

Seb...στα παιχνίδια με νοιάζει τι κάνει η κάρτα μου όχι σε ρουτίνες, σου χαρίζω όλα τα εύσημα των benchmarks :)

Ούτε bios θα περάσω ούτε ρεύμα θα δώσω για να σου αποδείξω ότι είναι καλύτερη, το γνωρίζεις, default θα χω όσα fps χρειάζονται τα 1600p.

Στα παιχνιδια μεταμορφωνεται :hehe:

Τα σπασμενα του tegra πληρώνετε με το 980gtx :hehe:

Να ήσουν overclocker να πω αλλα δεν εισαι...

THIEF Benchmark Tool ultra σε 1080p

Titan GTX 1.411mhz/7.600mhz water -> 96,0 fps ( http://s1.postimg.org/isndk4lq7/Shipping_Thief_Game_2014_10_28_15_25_09_181.jpg )

970 GTX 1.555mhz/8.400mhz -> 90 fps ( http://postimg.org/image/e6xq6k26x/full/ )

290X 1.210mhz/1.600mhz mantle -> 88,7 fps ( http://postimg.org/image/hou73cph1/full/ )

290 1.247mhz/1.650mhz mantle -> 87.2 fps ( http://postimg.org/image/fizweedf5/ )

290 Tri-X 1.150mhz/1.500mhz mantle->80.3 fps ( http://i59.tinypic.com/nqr481.png )

Edited by Sebastian
Link to comment
Share on other sites

Μεγειά ρε Νικόλα nVidiaκια! Ευχαριστούμε για τις photos και την παρουσίαση :D

Πως πάει? Την μύρισες? Μυρίζει όμορφα? :hehe:

Έλα τώρα, μην μου πέιτε πως μόνο εγώ μυρίζω το καινούριο hardware :hehe:

Με βάση αυτά που έχεις, πρέπει να έχεις καιρό να μυρίσεις "καινούριο" hardware :hehe: :hehe:

Ωραίος [MENTION=1118]venisk[/MENTION]. Τα διέλυσες όλα ρε. :T:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόση χολή ρε Seb? Από σένα τα πήρε τα 200? παραπάνω που έδωσε? :D

Ηρέμησε...παρουσίαση ήθελε να κάνει που την πήρε και εσύ μόνο του την μπαίνεις!

Νουμερακια να δω....απο φωτο εχει γεμισει ολο το νετ :P

Ανοιξε ενα νεο θεμα για να δωσει photo ?

...τωρα που ετοιμαζομαι να παω για σουβλακια θα σου φτιαξω νεο θεμα με photo :hehe:

...υποψην κουτατα θα ειναι! Ελα να τα μυρισεις!

Link to comment
Share on other sites

Seb φαντάζομαι καταλαβαίνεις ότι εσύ μπορεί να πας για σουβλάκια ενώ ο venisk για γουρουνόπουλο. :hehe:

Ε κάτι αντίστοιχο και 970 vs 980.

Και το GTR πατάει μερικές Ferrari αλλά άλλο το ένα άλλο το άλλο.

Το πρόβλημα είναι ότι η NVIDIA έχει "κλειδώσει" την 980. Με τα ΧOC bios το performance είναι μακράν καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανενα γουρονοπουλο που ειναι με ζορι και αρκετη τυχη 10% πανω απο τα σκορια μου :hehe: (χωρις μαιμουδιες με τον driver και το λειτουργικο)

Seb φαντάζομαι καταλαβαίνεις ότι εσύ μπορεί να πας για σουβλάκια ενώ ο venisk για γουρουνόπουλο. :hehe:

Ε κάτι αντίστοιχο και 970 vs 980.

Και το GTR πατάει μερικές Ferrari αλλά άλλο το ένα άλλο το άλλο.

Το πρόβλημα είναι ότι η NVIDIA έχει "κλειδώσει" την 980. Με τα ΧOC bios το performance είναι μακράν καλύτερο.

Αααα ασε τις σαπιες τις evga 980gtx reference τις τραγωδιες για καρτες με τα 6πινα. Πες μας τι κανει η Classified, 3δω ειναι το ζουμι...

Aνθρακας ο θυσαυρος απο οσο βλεπω στο ocnet. Τα 1650+ ουτε για αστειο που λεγανε με αερα....

Ασε τι κανει ο Kingpin....

Η strix 980gtx και η G1 980gtx την χτυπανε ασχημα...

Edited by Sebastian
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω που είχες ακούσει για 1650. Πάντως 1600 πάνε αρκετές κάρτες. Καμία κάρτα δεν φοράει XOC bios, πρέπει να το φλασάρεις μόνος σου. Με τα μαμά bios όλες ίδιες είναι. Η EVGA και η Asus είναι οι μόνες που έχουν δώσει το bios αυτό.

Πάλι το ίδιο μου λες. Απλά εσύ έχεις την 970 και ο άλλος την 980. Εσύ μπορεί να έχεις το GTR αλλά αυτός έχει Ferrari. Δεν γίνεται να το εξηγήσω πιο απλά. Αν ήμουν στο φανάρι και είχα και τα 2 μπροστά μου πιο πολύ με την Ferrari θα ασχολούμουν...

Edited by sofos1990
Link to comment
Share on other sites

Seb φαντάζομαι καταλαβαίνεις ότι εσύ μπορεί να πας για σουβλάκια ενώ ο venisk για γουρουνόπουλο.

[MENTION=5]GoriLLakoS[/MENTION] [MENTION=14197]sifalio[/MENTION] [MENTION=14446]Thanoucos+++[/MENTION] [MENTION=2145]Yoshi[/MENTION] [MENTION=963]$@39@[/MENTION] [MENTION=2195]MetallicGR[/MENTION] [MENTION=408]antonis[/MENTION] [MENTION=4793]khetzal[/MENTION] [MENTION=14418]CClo[/MENTION] [MENTION=2011]John-X[/MENTION] [MENTION=771]sofos1990[/MENTION] [MENTION=5413]conroe[/MENTION] [MENTION=1549]ejic[/MENTION] [MENTION=1012]FireKiller[/MENTION] [MENTION=543]Trabakoulas[/MENTION] [MENTION=796]dragontech[/MENTION] [MENTION=1599]E||hnas[/MENTION] [MENTION=3682]Astalavista[/MENTION] [MENTION=1152]caution[/MENTION] [MENTION=730]jax7480[/MENTION] [MENTION=461]George_o/c[/MENTION] [MENTION=1144]Spirosssss[/MENTION] [MENTION=5203]bfc_xxx[/MENTION] [MENTION=14121]promarkop[/MENTION] [MENTION=11]mortisboy[/MENTION] [MENTION=4851]Hp2[/MENTION] κερνάω γουρουνόπουλο!! Αλλά έχω ferrari δεν μπορώ να σας πάρω όλους μαζί!!! :hehe: Είναι κ άλλοι που ξεχνάω σίγουρα!! Θα φάμε ένα κοπάδι!!

πωπω...παλι καλα που δεν πηρε καμια AMD ο venisk,θα χε πεσει πυρηνικη βομβα στο thread xD

Ανάλογα τι θα κάνει η 390x ποτέ δεν ξέρεις με τον venisk! Εκεί να δεις τι θα πάθει ο seb....:hehe:

περιμενουμε να δουμε fps σε games και οχι points σε benches

Αυτό είναι!

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now