Recommended Posts

Στο σύστημα της υπογραφής μιλάμε; Το seasonic έχει γράψει πολλά χιλιόμετρα;

Oχι.

Θα ειναι σε συστημα με xeon,8gb ddr2,ssd και εναν hdd.

Ισως ο xeon να κλοκαριστει κανα γιγα ακομα.

το psu ειναι μεν απο το '09 αλλα δεν εχει φαει πολυ χιλιομετρο

Link to comment
Share on other sites

Τις 7870 σε ξεχωριστά rails πρέπει να τις έχει σχετικά άνετα. Άσε τις κάρτες stock και δώσε στον επεξεργαστή ότι θέλεις.

Σε x58 / clocked FX θα ήμουν πιο συντηρητικός αλλά στο 775 θα είσαι ok...

Link to comment
Share on other sites

Ok και γω σχετικα αισιοδοξος ημουν,οποτε το προχωραω.

Υγ.παιζει και ενα θεμα στον chrome με διαφημισεις οταν παταω οτιδηποτε στο hwbox..απο στοιχηματικες μεχρι παιχνιδια.

Δεν μου το χει κανει αλλου προς το παρον τουλαχιστον.Για να μην ανοιγω αλλο θεμα στο εβαλα εδω μπας και εχεις καμια λυση.

Link to comment
Share on other sites

Adblock plus στον chrome..Και ρίξε κανα scan στο pc σου με Κανά σοβαρό antivirus..Όχι avira avg avast free winter christmas edition..

Αντιβιοτικα δεν βρηκαν τιποτα.Εκανα επαναφορα στον chrome και ολα κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Τις 7870 σε ξεχωριστά rails πρέπει να τις έχει σχετικά άνετα. Άσε τις κάρτες stock και δώσε στον επεξεργαστή ότι θέλεις.

Σε x58 / clocked FX θα ήμουν πιο συντηρητικός αλλά στο 775 θα είσαι ok...

Επαναφερω για λιγο το θεμα μιας και ειδα οτι απο το psu εχει χαθει ενα καλωδιο που βγαζει 6pins και εχω μεινει μονο με ενα που βγαζει δυο 6pins.

Εαν βαλω απο coolermaster v850 καποιο,λες να υπαρχει θεμα?

Οι δυο καρτες που θα μπουν ειναι 5850 τελικα που θελουν δυο 6pins η καθε μια.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μαλλον εκανα μ@@κια..

Κανοντας καποιες δοκιμες σε ενα αλλο συστημα εκανα την εξης απερισκεπτη ενεργεια..

Βαζοντας το παραπανω psu σε συστημα με 3240-asus maximus iv gene,λογω του δν εχω ολα τα καλωδια,"δανειστηκα"ενα απο το v850 κ συγκεκριμενα το καλωδιο τροφοδοσιας για το dvd rom.

Με το που τα συνδεω,τσαφ κατευθειαν,μυρωδια καμμενου κ σβηνει το pc.

Ανοιγω κατευθειαν βγαζω το καλωδιο(αυτο μυριζε καμμενο κ συγκεκριμενα απο την πλευρα συνδεσης με το dvd.

Συμπερασματα:

Ολα φαινεται να λειτουργουν οπως πριν εκτος τους dvd rom που το ξεσυνδεσα τελειως,αρα δεν ξερω την τυχη του

Και

1.Οταν κλεινω το pc απο δω κ περα κανει κανονικα τερματισμο αλλα με του που κλεινει η οθονη,το συστημα λειτουργει ακομα κ αναγκαζομαι να το κλεινω χειροκινητα

2.Το μικρο ανεμιστηρακι του seasonic φαινεται να μην λειτουργει και,επειδη δν θυμαμαι αν πριν λειτουργουσε,παιζει να επηρεασει το τροφοδοτικο αρνητικα παρολο που το μεγαλο φαν του λειτουργει κανονικα?

Τα παραπανω επαθα ρε παιδες κ θα ηθελα τις γνωμες σας για το τι μπορει να επαθε την βλαβη κ αν διορθωνεται.

Υγ.η μητρικη ειναι στην εγγυηση για λιγους μηνες ακομη.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Για παμε μια ρε παιδες..

dvdrom και psu κομπλε τελικα.Το καλωδιο μυριζει καμμενο και εννοειται παει στον καδο.

Με την μητρικη τωρα τι μπορει να παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now