STORM1978

HwBox Hellas O/C Team: GPUPI for CPU - 100M/1B Scores

Recommended Posts

Ε, αν και βγάζει error όταν ανεβάζω παραπάνω, θα δω τι μπορώ να κάνω αλλά αλλού είναι το πρόβλημα.

Την 3η θέση δεν την εμφανίζει στα My global cups πάνω γιατί δεν έχω external verification url, πως θα το κάνω αφού δεν υπάρχει στο GPUPI?

Link to comment
Share on other sites

Δεν τρέχει καλύτερα σε AMD VGA γιατί πολύ απλά δεν είναι process που τρέχει στην VGA(το CPU benchmark) lol

Τρέχει πιο γρήγορα με ΑΜD ΟpenCL driver. Μπορείς να τον κάνεις install ακόμα και αν δεν έχεις AMD CPU ή VGA.

Οι αντίστοιχοι Intel και NVIDIA drivers είναι κατά πολύ πιο αργοί.

Ρόλο παίζουν και τα Batch και Reduction Sizes. Ανάλογα με το CPU πρέπει να διαλέξεις διαφορετικά.

Ένα run με το 24/7 PC μου. Με GTX980 είμαι.

@venisk βάλε το χρέπι σου να δούμε τι κάνει :hehe:

1.JPG

1.JPG

1.JPG

1.JPG.1e650411293a53858000cdcd4254de3f.J

Edited by sofos1990
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε, δεν είπε κανείς ότι το "for CPU" τρέχει καλύτερα σε AMD (GPU) lol :P

Όμως είναι τεράστιο συν, αυτό με τον driver και το batch/reduction sizes που ανέφερες. :T:

Η κάρτα στο παρακάτω είχε μείνει με τα ρολόγια του "for GPU". :hehe:

MetallicGR`s GPUPI for CPU - 1B score: 3min 10sec 653ms with a Core i7 5960X

1406006.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χρυσό με 2600, να 'ναι καλά η Maximus που τo bclock τo έχει για πρωινό :D Μέχρι 108 μου έφτασε με άλλο CPU.

George_oc`s GPUPI for CPU - 1B score: 7min 38sec 310ms with a Core i7 2600

image_id_1504210.jpg

5η θεσούλα, πάλι αεράτη γιατί στο μονοβάθμιο μου έκανε νάζια η μητρική, τσατίστηκα και το φύλαξα :hehe:

Το καλό είναι ότι αυτός ο 2500Κ όσο παίζει στο SS παίζει και στον αέρα (5450MHz max 4c/4t), απλά δεν σηκώνει τα πολύ βαριά bench τερματισμένος στον αέρα. Θα βοηθούσε λίγο το SS αλλά έφαγα 4 ώρες απ' τη ζωή μου για να bootάρει η μητρική χθες με μονοβάθμιο και με το που μπήκε μέσα έφαγα μπλε οθόνη.

George_oc`s GPUPI for CPU - 1B score: 9min 44sec 282ms with a Core i5 2500K

image_id_1503126.jpg

1η θέση στον G470 και 8η θέση παγκοσμίως με μονοπύρηνο CPU, 2 χρόνια τώρα στο κουτί του περίμενε αυτή τη μεγάλη στιγμή για να λάμψψει :hehe:

George_oc`s GPUPI for CPU - 1B score: 58min 34sec 205ms with a Celeron G470

image_id_1504427.jpg

Και 2 photos του setup, η δεύτερη με μπόλικο product placement για τον φίλο μου τον [MENTION=1152]caution[/MENTION] :hehe: Μπύρα άλφα, old holborn, rizzla filters & papers, mx2, coolermaster κτλ :hehe:

image_id_1504432.jpeg

image_id_1504431.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now