MetallicGR

Samsung Galaxy S6 Metallic & S6 Edge στην CES 2015

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Samsung Galaxy S6 Metallic & S6 Edge στην CES 2015]http://www.hwbox.gr/images/news_images/samsung4.jpg[/NEWS_IMG] Οι τελευταίες πληροφορίες που φτάνουν από το στρατόπεδο της Sammy αναφέρονται στα νέα top of the line smartphones της.

Συγκεκριμένα, λέγεται ότι στην φετινή CES 2015 στο Las Vegas, η Samsung θα αποκαλύψει το Galaxy S6 Metallic, το οποίο όπως φανερώνει και το όνομά του, θα κατασκευάζεται από μέταλλο, ενώ τα φημολογούμενα specs του είναι ισχυρά! Στη επιφάνεια όμως ήρθε και το Premium S6 Edge, που θα φέρει την γνωστή κυρτή οθόνη για την προβολή ειδοποιήσεων. Το λανσάρισμα του διδύμου, αναμένεται με ενδιαφέρον καθώς θέλουμε να δούμε πως θα αντεπεξέλθει η εταιρεία στα μειωμένα "νούμερα" που είδε για το 2014.

Παράλληλα τα φημολογούμενα specs του Galaxy S6 μπορείτε να τα δείτε παρακάτω:

  • 5.5-inch diagonal screen with 1440 x 2560 resolution
  • Exynos 7420 octa-core 64-bit processor / Snapdragon 810 variant
  • ARM Mali-T760 graphics support
  • 3 GB of RAM
  • 32 GB of on-board storage
  • 20 MP (or 16?) primary shooter
  • HD Selfie front camera
  • In-house Cat. 10 LTE Modem
  • Android 5.0 Lollipop

[img_alt=Samsung Galaxy S6 Metallic & S6 Edge στην CES 2015]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture38681.jjpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

να κανω λιγο μια ασχετη ερωτηση ?

αφου η Qualcomm τα παει τοσο καλα στο χωρο τον κινητων με τα γνωστα Snapdragon, γτ δν μπαινει κ στους επεξεργαστες υπολογιστων?

Link to comment
Share on other sites

Είναι τελικά τόσο ηλίθιοι που βάλανε οθόνη 5.5 ιντσών. ΕΥΧΟΜΑΙ με όλη μου την ψυχή να πάει ΑΠΑΤΟ σε πωλήσεις.

Έχεις κινητό 5.7" και σε πειράζει που το s6 θα ναι 5.5? Δλδ το g3 που είναι 5.5 είναι ηλίθιοι? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κινητό 5.7" και σε πειράζει που το s6 θα ναι 5.5? Δλδ το g3 που είναι 5.5 είναι ηλίθιοι? :hehe:

Έχω κινητό 5.7 γιατί το θέλω. Για κάνε ένα poll να δεις πόσος κόσμος θα αγόραζε ένα κινητό 5.7".

Γι'αυτό θα πάει άπατο το S6. Γιατί προσπαθούν τα ζώα, όπως και η HTC αλλά και η LG να κάνουν mainstream τις 5.5 ίντσες. Ε, δεν γίνεται. Πως να το κάνουμε...

Η Apple ήξερε που πήγε στις 4.7 γι'αυτό το iPhone 6 μαμάει σε πωλήσεις και το iPhone 6+ πάει άκλαφτο...

Link to comment
Share on other sites

Ας μην πάρουν ρε φίλε εμάς τι μας νοιάζει? Μετοχές έχουμε? Να πέσουν και οι τιμές...ας παίρνουν iphone εκεί φαίνονται οι πραγματικά άσχετοι βλέπε [MENTION=5]GoriLLakoS[/MENTION] :hehe:

Τα ίδια λέγαμε κάποτε και για τις 4.5" και τώρα είναι μικρά!!

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές δεν πρόκειται να πέσουν. Όσο υπάρχουν θύματα που αγοράζουν (συμπεριλαμβάνω και τον εαυτό μου μέσα) οι τιμές θα είναι εκεί.

Επίσης το θέμα των τιμών το βλέπεις από τη δική σου σκοπιά, στην Ελλάδα, που πρέπει ένας απλός χρήστης για να πάρει flagship συσκευή να δώσει ένα μηνιάτικο.

Εδώ δίνει το 1/10 του μηνιάτικου οπότε λες να τον νοιάζει τόσο;

Link to comment
Share on other sites

να κανω λιγο μια ασχετη ερωτηση ?

αφου η Qualcomm τα παει τοσο καλα στο χωρο τον κινητων με τα γνωστα Snapdragon, γτ δν μπαινει κ στους επεξεργαστες υπολογιστων?

Ποιος να χτυπήσει την Intel εκεί; Ούτως η άλλως, την τεχνογνωσία την έχει σε ARM αρχιτεκτονικές, δεν μπορώ να γνωρίζω αν η Qualcomm είναι σε θέση να παράγει x86 αρχιτεκτονικές. Όπως και να έχει, αυτά που παράγει η Q (δικτυακά, μόντεμ εκτός από CPU κινητού, controllers κλπ) και η θέση της γενικότερα στο mobile αλλά και ως manufacturer δεν νομίζω ότι την απασχολεί καν το marketshare των PC...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now