hwbot

HwBox Hellas O/C Team: 3DMark Vantage - Performance Scores

Recommended Posts

Κι ένα Vantage λίγο δύσκολο γιατί θέλει δουλειά ακομη. Η κατάσταση είναι λίγο περίεργη γιατί για να ανέβεις σε bclock θές PCI πάνω απο 110 , αλλά έλα που στα 112 κολάει η κάρτα. Δηλαδή πίκρα. Αλλα σε γενικές γραμμές ήταν καλό..

611417

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν κανονικό το score θα έπαιρνες ~4 πόντους. Τώρα όμως και να το ποστάρεις, αργά ή γρήγορα θα στο κατεβάσουν γιατί έχεις ανοιχτό το PhysX. Δες το CPU score σου ... LOL :D Φαντάσου ότι με ένα i7 920 ίδια MHz με σένα το CPU score κανονικά θα έπρεπε να είναι ~25k.

Link to comment
Share on other sites

Το score σου είναι απολύτως φυσιολογικό ... Εγώ έκανα λάθος και σου είπα 25k τα οποία αν μη τι άλλο ήταν πολλά. Όπως είναι το σύστημά σου και αφού ανεβάσεις λίγο τις κάρτες γραφικών μέσω Riva (αν δεν ξέρεις σου λέμε εμείς τί και πώς) ξαναδοκίμασε και βλέπεις. Δες όμως και τα υπόλοιπα benchmarks που tweak-άρονται και έχουν πιο πολύ πλάκα ... το Vantage είναι all about raw power, αν δεν έχεις raw power (π.χ. 920 + 2xGTX295 - all air setup ή 920 on LN2 + 2xGTX260 on air) τότε :(

Πέρα από το d3doverrider το οποίο από ότι κατάλαβα δεν γνωρίζεις να χρησιμοποιείς (είσαι ακόμα newbbie :D) που σου δίνει κάτι ψιλά, όχι δεν υπάρχουv άλλα σημαντικά tweaks για το Vantage. Ακόμα και το LoD βοηθάει από ελάχιστα έως καθόλου. Αν και η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω ψάξει πάρα πολύ το benchmark αυτό, οπότε δεν είμαι ο αρμόδιος να μιλήσω, όμως γενικά ισχύει το ότι το Vantage δεν tweak-άρεται. Και όχι δεν υπήρχε περίπτωση να σου προτίνουμε κάτι που δεν είναι νόμιμο. Όλα αυτά τα κολπάκια που βλέπετε εσείς οι νέοι overclockers ότι χρησιμοποιούμε, είναι απολύτως νόμιμα. :)

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

mayday!!! sos!!! help!!!

Έχω πρόβλημα με το Vantage και χάνω σίγουρη χάλκινη κούπα...

Ενώ τρέχει κανονικά με το λαπτοπ σε εξωτερική οθόνη, δεν λέει να μου δώσει νούμερο!!!

Τι μπορώ να κάνω???

t923_vantage.jpg

Link to comment
Share on other sites

τα ίδια και μάλιστα λέει ότι δεν υποστηρίζει τα 1280Χ1024 (15,4" φορητός λογικό...)

συνεχίζει να μου το βγάζει... C++ πακέτο έχω το τελευταίο λόγω Catalyst...

t924_error.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now