hwbot

HwBox Hellas O/C Team: 3DMark Vantage - Performance Scores

Recommended Posts

οκ,απλα ηθελα να τσεκαρω το σκορ απο το δικο μου μηχανημα γιατι εκανα κατι αλλαγες

Πηρα μια gtx295 κ ειναι πανω σε μια msi eclipse με cpu i7 920 w/out o/c.

Τωρα κοιταω να ανεβασω τον επεξεργαστη γιατι διαβασα καπου οτι ο 920 ειναι ιδιος με τον 940 απλα εχουν διαφορετικη ταχυτητα.ισχυει αυτο?ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

5.3GHz+ Vantage ? :victory:... Άρα θα παίξει άνετα στα 5.4GHz+ 2k6 και Aquamark πολύ πιο πάνω από 5.6GHz... :time:... Για τρέξε και ένα 32άρι ρε Αντώνη.

το εχω βγαλει περιμενε τωρα το ανεβαζω!

Link to comment
Share on other sites

Που τα βρίσκεις τα cpu ρε Αντώνη?!!!! Σου τυχαίνουν ή τα αγοράζεις όλα μέχρι να το βρεις?! Δωσ'μου και μένα ένα να κάνω τη δουλειά μου σαν άνθρωπος!

Link to comment
Share on other sites

Που τα βρίσκεις τα cpu ρε Αντώνη?!!!! Σου τυχαίνουν ή τα αγοράζεις όλα μέχρι να το βρεις?! Δωσ'μου και μένα ένα να κάνω τη δουλειά μου σαν άνθρωπος!

απο πλαισιο ψάχνοντας τον καλο κρυμμένο θησαυρό ;P..;P..

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω εδω τις σελιδες για το 3d mark vantage και ειδα οτι με physX ανοιχτο βγαζει αρκετα μεγαλυτερο σκορ.Δοκιμασα να τρεξω και με ανοιχτο και με κλειστο και μου βγαζει ακριβως τα ιδια πραγματα σχεδον..

Με κλειστο

tttf.th.png

Με ανοιχτο

vvvd.th.png

Ειναι λογικο??γιατι ειδα σε εναν φιλο σε αλλο post οτι με physX ανοιχτο ειχε μεγαλη διαφορα στο cpu score και στο συνολικο...

Link to comment
Share on other sites

lol

Τρέχεις και τα feature tests:p Δοκίμασε να μην τα τρέξεις και δες άμα βγάλει καλύτερο:P

Δεν ξέρω με ποια scores συγκρίνεις το δικό σου, αλλά έχεις και χαμηλά το cpu και να υποθέσω και την κάρτα;:D

Link to comment
Share on other sites

παιδια πατησα κανονικα apply.και μου φανηκε πολυ περιεργο να μην εχει διαφορα.

To physX ηταν ετσι και αλλιως ενεργοποιημενο απο την αρχη που φορτωσα τους οδηγους.Απλα πηγα το ελεγξα και μολις διαβασα οτι το κλεινετε για να τρεξετε το προγραμμα το εκλεισα και εγω αλλα...Διαφορα καμια...Ιδια σχεδον πραγματα...

Ξαναδοκιμαζω να κλεισω τα features και επανερχομαι...

Sofos τι εννοεις physX auto??:)

H καρτα γραφικων ειναι απειραχτη.Χτες βραδυ φορτωσα το Νtune και οποτε παω να μπω στην επιλογη αποδοση απο το Νvidia cintrol panel κολαει το pc και κρασαρει...Καμια ιδεα??Μηπως φταινει οι 190 οδηγοι και δεν λειτουργει το Νtune??

Link to comment
Share on other sites

rrrq.th.png

Κατι δεν παει καλα να υποθεσω με την καρτα η τους οδηγους????

Απλα για να εχετε μια ιδεα τον επεξεργαστη τον εχω σεταρει και στα 4.2 21χ200.Εκανα το τεστ και το σκορ δεν ηταν και πολυ μεγαλυτερο.ΔΗλαδη για κανεναν λογο δεν ειχα τα σκορ που βλεπω σε πιο μπροστα σελιδες στο τοπικ των 40.000 cpu score εστω και με PhysX enabled.

Εδω ειναι το ενα σκορ με PhysX enabled βεβαια

http://www.hwbox.gr/attachments/hwbot-scores/2765d1245839494-hwbot-3dmark-vantage-performance-ranking-skoraki2.jpg

Με 2χ260 εναντι 1χ295 και με τον επεξεργαστη στα 4.0 ενω εγω τωρα τρεχω με 3.5.

Και μνημες 1600 εναντι 2000.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα γεφταιγαν οι τελευταιοι οδηγοι τις nvidia. κατεβασα τους 185.85 και τα αποτελεσματα ειναι μαλλον απολυτα φυσιολογικα...Κααρτα χωρις OC..Ακομα τουλαχιστον...:P

eeeeg.th.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now