hwbot

HwBox Hellas O/C Team: 3DMark Vantage - Performance Scores

Recommended Posts

Ποιες ειναι να το πω ετσι, οι default ρυθμισεις στο Vantage?? Αυτες με τις οποιες παιζουν ολοι. Πηγα να το τρεξω στο 1680x1050 και κολλησε ενω ετρεξε το 1280x1024 με την δευτερη. Απλα το επιπεδο αλλαξα δν πειραξα τιποτα αλλο κ οτι αλλαγες εκανε αυτο αυτοματα!

Ας πουμε στο 06 ολοι το τρεχουν οπως ειναι δεν πειραζουν τιποτα (νομιζω κιολας :P), με το Vantage το ιδιο? Απλα να επιλεγω το επιπεδο με την 1280x1024 αναλυση?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις τρέξει AquaMark3 με GeForce4 MX 4000 να δεις την γλύκα... 9628 με την κάρτα τσίτα... Να περιμένεις 10 λεπτά πάνω από το PC με την θερμοκρασία δωματίου στου 20*C (air condition που σε χτυπάει κάθε τρεις και λίγο) και ξαφνικά να κολλάει εκεί στα κολολούλουδα πως λέγεται εκείνο το test. :D

Να σου πω ένα καλό tweak για το Vantage; PhysX @ on. Μιλάμε δίνει πάνω από 20k στο CPU score.

Μην ψαρώνεις..... :hehe:

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι....Δεν έχει i7 για να χτυπήσει υψηλό overall score. Eπίσης να φανταστώ ότι τα windows είναι αυτά που έχει για κάθε μέρα κλπ....Οπότε, ναι, μια χαρά είναι!!!:)

Link to comment
Share on other sites

άντε να κλοκάρεις τώρα να δεις που θα πάνε τα νούμερα! :D

Το πολεμησα αλλα μετα το δεκατο ρεσετ της μητρικης το παρατησα δεν ειναι και κοντα ο φιλος μου ο κουλμιντ να με βοηθησει :(....

Link to comment
Share on other sites

Ωχ ώχ....ο Νάσος θα σε βοηθήσει?

Νομιζα πώς πήρε σύνταξη αυτός ο ασπρομάλης τύπος :hehe:

Τα σεβη μου να του μεταφέρετε :P

Οχι δεν εχει παρει συνταξη ακομα :P αλλα δυστυχως εχω μετακομισει μακρια τωρα και δυσκολα θα εχω την ευκαιρια να ερθει παλι σπιτι με το κομπιουτερακι και να κανει τις εξισωσεις :)...

Αυριο θα τον παρω τηλ να μεταφερω και τα σεβη σου :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now