hwbot

HwBox Hellas O/C Team: 3DMark Vantage - Performance Scores

Recommended Posts

are you sure? το 2006 πάντως ήθελε. Θα το δοκιμάσω αύριο.

το internet το χρειαζεσαι για validation score να το βλέπουνε και οι αλλοι ειδάλλως το τελικο σκορ στο βγαζει κανονικα με ενα serial μουφα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω θυμάμαι οταν το είχα κάνει στο τέλος ήθελε σύνδεση στο inernet. Για το 2006 είμαι σίγουρος δεν μου βγάζει σκορ. Το serial που χρησιμοποιώ είναι αυτό που σου στέλνει η futurmark στο email.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θυμάμαι οταν το είχα κάνει στο τέλος ήθελε σύνδεση στο inernet. Για το 2006 είμαι σίγουρος δεν μου βγάζει σκορ. Το serial που χρησιμοποιώ είναι αυτό που σου στέλνει η futurmark στο email.

Αυτό γίνεται επειδή έχεις το Free Version. Στα 3DMark05, 06, Vantage και PCMark Vantage όταν τελειώσει το run σε free version, στο 3DMark Score Tab δεν φαίνεται το score σου. Αντιθέτως, πρέπει να πατήσεις "View your results online" για να δεις το score online στην Futuremark. Για δείτε...

thum_4614b14cd98dea30.png

Στο PCMark Vantage πάλι είναι λίγο διαφορετικό. Θες internet πάλι, αλλά η διαδικασία αλλάζει (σε πετάει κατευθείαν σε link χωρίς tabs και τα συναφή). Για δείτε...

thum_4614b14ce610bc17.jpg

Link to comment
Share on other sites

Toxic, you do not have δικαίωμα to access this page. This could be due to one of several reasons:

1. Your user account may not have sufficient privileges to access this page. Are you trying to edit someone else's post, access administrative features or some other privileged system?

2. If you are trying to post, the administrator may have disabled your account, or it may be awaiting activation.

Link to comment
Share on other sites

μια μετρηση και απο εμένα για τον χρονο που φεύγει.....

[hwbot] 22625 marks - GeForce GTX 295 @ 700/1125/1475 mhz - Core i7 920@4000Mhz everything on air [/hwbot]

καταρχας καλωσόρισες φιλέ μου και μια λεπτομέρεια ειναι οτι δεν χρειάζεται να τρεχεις τα feautere test!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλωσήρθες στη παρέα μας...:D:D

Ωραίο το σκορ σου για αρχή...;)

Παρόλαυτα αν θες είσαι 100% σωστός πρέπει να το ξανατρέξεις, αλλά αυτή τη φορά χωρίς τα

feature test...;)

Link to comment
Share on other sites

Είναι η 2η καλύτερη κάρτα στο ΒΟΤ μετά του Γιώργου απ'ότι είδα. Εάν πάιξω με το cpu στα 5300 περίπου θα βγάλει κοντά 31000 gpu score απ'ότι πιστεύω. Γιατί με τον 950 του Σοφοκλή με win7 είδα και 30600 gpu score με την κάρτα 1000-1240. Αλλ'α είχε πρόβλημα το λειτουργικό και το Vantage και δεν μας έτρεχε καθόλου το cpu test. Καθόλου όμως! Ούτε καν ξεκινούσε. Όχι ότι το cpu είχε πρόβλημα να παίξει εκεί ψηλά. Θα προσπαθήσω κάποια στιγμή τουλάχιστον να χτυπήσω τη 2η θέση. Αυτός είναι ο στόχος μου...:D

Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου ή η δικιά σου....?:P

Θέλω να βγάλει ο 860 στα 4.5 μπας και πιάσω τα 14Κ και μετά το δύσκολο στα 4.6....;)

Α και πρέπει να βρω windows 7 32bit μήπως έχει διαφορά γιατί λένε ότι παίζουν καλύτερα από τα 64bitα....

Link to comment
Share on other sites

Α και πρέπει να βρω windows 7 32bit μήπως έχει διαφορά γιατί λένε ότι παίζουν καλύτερα από τα 64bitα....

Με μία κάρτα δεν νομίζω να έχεις μεγάλη διαφορά.

Σε multi-card setups βοηθάνε πολύ. Τουλάχιστον έτσι ακούγεται ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now