hwbot

HwBox Hellas O/C Team: 3DMark Vantage - Performance Scores

Recommended Posts

i7 920 @ 4200 HT on , 1.25v

rampage 2 extreme (B2 rev :( )

3x2gb gskill trident @ 1600 6-7-6-18 - 72 1n

sapphire 5870 @ 1100 / 1300 @ 1.35v

ολα αυτα με την εξης ψυξη

heatkiller 3.0 copper top

ek acetal fullcover

mcp 355 + xspc reservoir top

thermochill 120.4

4x Yate Loon 120mm D12SH-12 - 2200 RPM @ 5v (για το θορυβο)

ολα αυτα καθημερινα, οταν βρω χρονο πεζει να κανω και τιποτα καλυτερο

σας διαβαζω καιρο, ειμαι αρκετα παλιος απο εποχες pctech.gr (αν θυμαμαι καλα, πριν το thelab.gr), απλα δεν μου ερχεται να ποσταρω αβερτα (βαριεμαι).

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω πολυ ψαξει για optimizations λειτουργικου. οποτε δεν μπηκα και στον κοπο να κανω. οτι εχω πανω για καθε μερα (μεχρι και speech recognition :P )

win7 x64 ultimate ειναι. 10.1 catalyst. τους περασα και λεω δεν κανω και ενα vantage μιας και το εδινε η asus με τη μητρικη.

Link to comment
Share on other sites

τωρα ωσ γνωσιος noobas θα ρωτησω..τι κανουμε εκει??:P

xaxa

welcome to the club of noobs :drinks:

απλα γραφεσαι και ανεβαζεις το σκορ σου στην κατηγορια που εχεις παρει τη μετρηση. ειναι απλο θα το καταλαβεις.

και βεβαια επιλεγεις ομαδα την Η.Ο.Τ.

Link to comment
Share on other sites

Στο HWBOT.org διοργανώνεται το πρωτάθλημα overclocking ας πούμε. Είναι ένας ιδιωτικός οργανισμός που χρόνια τώρα διατηρεί μια τεράστια database με ό,τι επεξεργαστή/μητρική/κάρτα γραφικών φαντάζεσαι. Ανεβάζοντας το score διαγωνίζεσαι είτε με άλλους που παίζουν στην ίδια κατηγορία με εσένα, είτε παγκοσμίως με άλλα 22000+ άτομα που συμμετέχουν. Η ομάδα που έχουμε δημιουργήσει (Hellas Overclocking Team - H.O.T που λέει και το παιδί από πάνω) ήταν για πολύ καιρό πρώτη, τώρα βέβαια πέσαμε στην δεύτερη θέση αλλά εντάξει θα ξανα-ανέβουμε σύντομα... ;)

Μπες και θα καταλάβεις τι εννοώ ;)

Το score που έκανες εσύ θα έπαιρνε περίπου 7.8 - 7.9 πόντους.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα τι παιζει και εχω 1,2 ερωτησεις.

1oν πρεπει να εχω αυθεντικα τα προγραμματα vantage 3δμαρκ06 ας πουμε.

2ον τι κανονες παιζουν??Στο 3dmark06 ας πουμε νομιζω δεν πρεπει να ειναι physx anoixto kai ht??

Στο vantage??Υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να προσεξω??

Και 3ον η h.o.t. ειναι ολη η ελληνικη ομαδα η κανω λαθος??:) hellas overclocking team αναφερετε στο hwbot.org??

4on ο τροπος που τα ανεβαζω ειναι οκ??cpuz mark και gpuz??η θελει και κατι αλλο??

Ευχαριστω για την βοηθεια.Παω να γραφτω..:)

Link to comment
Share on other sites

Όλους τους κανόνες για όλα τα benchmarks θα τους βρεις εδώ. Δηλαδή τι επιτρέπεται, τι απαγορεύεται, τι χρειάζεται ώστε ένα score να είναι legit και ό,τι άλλο φαντάζεσαι. Αν δεν καταλαβαίνεις κάτι, εδώ θα μας βρεις πάλι :D;)

Η H.O.T ναι, είναι Ελληνική ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος διορθωστε με, ειμασταν για καιρο πρωτοι αλλα μαζευτηκαν οι τοπ overclockers και εφτιαξαν μια ομαδα για να μας περασουν. δεν το εξηγω αλλιως αφου οι pure ειναι μόλις 28 άτομα με μεγαλα σκορ και απο διαφορες χωρες!

Link to comment
Share on other sites

4on ο τροπος που τα ανεβαζω ειναι οκ??cpuz mark και gpuz??η θελει και κατι αλλο??

Ευχαριστω για την βοηθεια.Παω να γραφτω..:)

Καλως ηλθες.:)

Κοιτα λιγο εδω τι πρεπει να υπαρχει στο screenshot για να ειναι valid το σκορ, οσο περισσοτερες πληροφοριες δινεις τοσο καλυτερα.

HWBOT 'Attention: example verification screenshots for online submissions updated'

PS. Για το top 20 global χρειαζεσαι compare link απο την Futuremark.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now