hwbot

HwBox Hellas O/C Team: SuperPi 1M Scores

Recommended Posts

Ας αφήσω κι εδώ το κατιτίς μου.....

Πολύ γρήγορα και με πολλά θεματάκια. Το 1,4 που παίζω δίνει max 1,69V αλλά είναι το πιο σταθερό και δυνατό BIOS. Το 1,3 που δίνει μέχρι 2ν πάνω απο κάποιαν ρολόγια ή temps ενώ ποστάρει με το που πάει να bootάρει σβήνει εντελώς (στα ίδια settings με το 1,4)

attachment.php?attachmentid=7384&stc=1&d=1337523199

screen000.jpg

screen000.jpg

screen000.jpg

screen000.jpg.9be6033315bd224aa9c12ce666

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρει απλά δεν μπορεί να δώσει περισσότερο Vcore με το συγκεκριμένο BIOS, ώστε να παίξει και πιο ψηλά ;)

crio πες τα θέματά σου στον nickshih και ζήτα του κάνα beta bios ;)

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα στον Nick.....Αν δεν είχα το θέμα με το BIOS μπορώ να πω ότι η μητρική είναι πάρα μ πάρα πολύ καλή. Θυμίζει πολύ Asus σε θέμα επιλογών και σταθερότητας.

Το CPU δεν τερματίζει εκεί.6100+ βγάζω 1Μ (δεν κράτησα screenshot) και πάλι με 1,68ν. 6200 οριακά να μπει είναι αλλά φαίνεται ότι του λείπει Voltoχυμός.

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομίζω πως και 6400 1M το έχει η CPU σου.

Θες BIOS ή mobo ( ελπίζω σε κανά 7ήμερο να έχω την V Gene να έρθεις να δοκιμάσουμε τον CPU σου και μερικούς δικούς μου :D )

Link to comment
Share on other sites

Ας αφήσω αυτό εδώ.....Νο cb, cbb στους -175C...Σύνολο δοκιμής 1 ώρα. Σύνολο αζώτου που χάλασα 2lt....έχουμε τσομάκι ακόμα...:P

Επίσης το OS είναι σκ@τα και δεν μπορώ να παίξω με το BCLK, παίζω μόνο με multi άρα το επόμενο βήμα ήταν 6690 (κόλλησε στη 10η λούπα.)

screen010.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ...

11004fd5b5666d6cf.jpg

Boton, ο δικός μου είναι?

εαν ειναι του ΤΑΣΟΥ9 ο 2500κ εχω κ εγω το ιδιο batch...!!! οποιος ασχολειτε με ln2 και τον θελει ας μου στειλει πμ να τον κανουμε ανταλαγη με αλλο cpu..!!!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και το ίδιο batch πολλές φορές δεν έχει την ίδια συμπεριφορά :) Τον έχεις δοκιμάσει τον δικό σου να δείς που τερματίζει?

οχι διοτι δεν παιζω με ln2...:que:...

mexri ta 54x100 me 1.44v to exw dokimasei 32m superPI..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now