hwbot

HwBox Hellas O/C Team: SuperPi 1M Scores

Recommended Posts

Old school....

Δεν πήγε και άσχημα...Η μητρική είναι με αέρα.Το ΝΒ ακούει max 1,84V οπότε πιστεύω καλά είμαστε...640 boot δεν είναι κακό....

crio`s SuperPi - 1M score: 7sec 406ms with a Core 2 E8500 (3.17Ghz)

[ATTACH=CONFIG]15995[/ATTACH]

Τελικά δεν έχω χάσει και πολλά επεισόδια... ακόμα το Χ48 "σκοτώνει"... :)...:)...

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μια μητρική που δουλεύει, η 3η P4P800 ήταν η τυχερή :hehe: Πώς τα βλέπεις τα BH5 με 2.85V Στέλιο; 223 2-2-2-5 με όσο πήγαιναν τα subs [MENTION=23]Stelaras[/MENTION]

Το CPU το πήρα τυχαία απ' το tray και απλά έλπιζα να πάνε όλα καλά :D

Το DDR Booster δεν παίζει με αυτήν, θα δοκιμάσω Maximizer άλλη μέρα.

461-albums267-picture21306.png

Link to comment
Share on other sites

Η p800 (δηλαδη τα 865) κατω απο καποιες συνθηκες απενεργοποιηουσαν το PAT (κυριως με διαιρετες απο οσο θυμαμαι) και το bandwidth επεφτε πολυ . Χρειαζομαστε ενα memory test που να μετραει unbuffered (οπως τα παλια sandra) για να δουμε οτι ολα ειναι σωστα

Περα παο αυτο , φυσιολογικο μου δειχνει το 223 για 2.85 . Δες το ομως σε 32αρι . Ειναι λιγο πιο ζορικο .

Επισης , να υπολογιζεις περιπου στα 240-245 με 3.2V

Link to comment
Share on other sites

Η p800 (δηλαδη τα 865) κατω απο καποιες συνθηκες απενεργοποιηουσαν το PAT (κυριως με διαιρετες απο οσο θυμαμαι) και το bandwidth επεφτε πολυ . Χρειαζομαστε ενα memory test που να μετραει unbuffered (οπως τα παλια sandra) για να δουμε οτι ολα ειναι σωστα

Περα παο αυτο , φυσιολογικο μου δειχνει το 223 για 2.85 . Δες το ομως σε 32αρι . Ειναι λιγο πιο ζορικο .

Επισης , να υπολογιζεις περιπου στα 240-245 με 3.2V

Ωραία θα το κοιτάξω. Στο 1Μ πάντως, έπαιξα μέχρι τα 250 με 5:4 διαιρέτη και το performance έδειχνε καλό. Κράτησα ένα ss από όταν ανέβαζα.

461-albums267-picture21305.png

[MENTION=461]George_o/c[/MENTION] βάλε SS στα BH-5 να δεις διαφορά μανίτο! :T:

Το SS το κρατάω για το CPU 'γω, αυτά είναι δουλειές του Στελάρα :hehe:

Ρε απατεωνα Billy ! Με παρακολουθεις ?? :D

Την περασμενη εβδομαδα ετοιμασα τη DFI με βαζελινες και τις μνημες με καπακια ετοιμα για ψυξη ! :hehe:

Βάλε TCCD να πάρεις το παγκόσμιο στις DDR1 ρα :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε απατεωνα Billy ! Με παρακολουθεις ?? :D

Την περασμενη εβδομαδα ετοιμασα τη DFI με βαζελινες και τις μνημες με καπακια ετοιμα για ψυξη ! :hehe:

:hehe: Έχω τοποθετήσει κάμερα στο δωμάτιο σου!

Απλά το είπα επειδή είδα κάποιον να παίζει με LN2 σε BH5 και πορώθηκα :hehe:

Έχω σφραγγισμένες BH-5 Kingston και τις κρατάει κλειστές μέχρι να ωριμάσουν :P

Link to comment
Share on other sites

:hehe: Έχω τοποθετήσει κάμερα στο δωμάτιο σου!

Απλά το είπα επειδή είδα κάποιον να παίζει με LN2 σε BH5 και πορώθηκα :hehe:

Έχω σφραγγισμένες BH-5 Kingston και τις κρατάει κλειστές μέχρι να ωριμάσουν :P

Κι εμείς έχουμε Kingston κύριε και BH5 και BH6. Απλά δεν είναι σφραγισμένα, τι να κάνουμε μας προλάβανε :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς έχουμε Kingston κύριε και BH5 και BH6. Απλά δεν είναι σφραγισμένα, τι να κάνουμε μας προλάβανε :hehe:

Δεν θα οριμάσουν ποτέ! :hehe:

Έχω καλά TCCD άμα θέλεις ρει!

2x256 mothafucka edition με καλό PCB κιόλας :T:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα οριμάσουν ποτέ! :hehe:

Έχω καλά TCCD άμα θέλεις ρει!

2x256 mothafucka edition με καλό PCB κιόλας :T:

Άμα τα χρειαστώ σου πω Bill, thanks. Κάνα benchtable μεταχειρισμένο ψάχνω να αγοράσω γιατί καινούριο το γνωστό του dimas κοστίζει 160? για να μου έρθει εδώ wtf.

Link to comment
Share on other sites

Συζητούσαμε με τον [MENTION=23]Stelaras[/MENTION] σήμερα για τον 4770Κ μου και άθελά του με μπρίζωσε να τον δοκιμάσω στο SS. Είχα να το ανοίξω 1.5 χρόνο περίπου, οπότε το ξεσκόνισα λίγο, το ανέβασα πάνω στο γραφείο, ξύλωσα την υδρόψυξη, μόνωσα τη Gigabyte και ξεκίνησα δοκιμές :hehe: No battery το θερμόμετρο, οπότε το άφησα εκτός.

Αν δεν κάνω λάθος όμως, δεν πάτησε καλά το SS. Το κούμπωνα και το ξεκούμπωνα, αλλά η κεφαλή δεν είχε πάρει ολοκληρωτικά το σχήμα του CPU. Ίσως δεν έβαλα αρκετή πάστα. Το bios της Gigabyte έδειχνε -8*C ακατέβατα, δεν ξέρω αν κολλούσε εκεί η μητρική, ή αν όντως δεν πάτησε καλά το SS... Θυμάμαι πάντως ότι οι ASUS έδειχναν μέχρι -19, κάτι τέτοιο.

Anyway, περίεργοι οι 4770Κ. Με 1.45V έπαιξα 5400MHz 4c/8t με 40x uncore, και με 1.5V έπαιξα 5400MHz 2c με 50x uncore. Επίσης το σύστημα άνοιγε με 5500 και 5600, αλλά κολλούσε στο post, ανεξαρτήτως ρεύματος (δοκίμασα μέχρι 1.65 να είμαι σίγουρος). Μετά από ένα σημείο όμως, τον έπινε άγρια και όποτε του έδινα 55x ή 56x, έκανε shutdown ή απλά δεν είχα σήμα στην οθόνη.

Λέτε όντως να έχει ταβάνι εκεί το CPU; Πώς συμπεριφέρονται γενικά αυτά όταν τερματίσουν; [MENTION=11]mortisboy[/MENTION] [MENTION=771]sofos1990[/MENTION]

Και 2 photos για το καλό. Χαρτί έβαλα γύρω γύρω γιατί πάνω στη γόμα είχε αρκετή υγρασία. Όταν τα έβγαλα όλα ευτυχώς δεν είχαν πάει νερά πουθενά, πέρα από μια δυο σταγόνες. Όλα κομπλέ, ξανακούμπωσα την Seidon, ευτυχώς δουλεύει :hehe:

image_id_1110731.jpeg

image_id_1110730.jpeg

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Λέτε όντως να έχει ταβάνι εκεί το CPU; Πώς συμπεριφέρονται γενικά αυτά όταν τερματίσουν;

Δεν έπαιξε εκεί γιατί ήθελε θερμοκρασίες 99%, επίσης κι η μητρική είναι λίγο low-end ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now