MetallicGR

Σκέψεις για κυκλοφορία του Tekken 7 στο PC

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Σκέψεις για κυκλοφορία του Tekken 7 στο PC]http://www.hwbox.gr/images/news_images/action4.jpg[/NEWS_IMG] Υπάρχουν πολλές φήμες σχετικά με την κυκλοφορία του Tekken 7 στο PC.

Ασφαλώς από πλευράς της η Bandai Namco Games δεν έχει επιβεβαιώσει τίποτα σχετικά με μια τέτοια προοπτική και το μόνο σίγουρο έως τώρα για το παιχνίδι είναι ότι αναπτύσσεται με βάση την Unreal Engine 4. Πάντως σε πρόσφατες δηλώσεις του ο Katsuhiro Harada άφησε να εννοηθεί ότι οι κάτοχοι PC δεν πρόκειται να μείνουν παραπονεμένοι:

«Ακόμα δεν έχουμε αποφασίσει σε ποιες πλατφόρμες εκτός από τα arcade θα κυκλοφορήσει το παιχνίδι. Σκεφτόμαστε μια έκδοση για PC για συγκεκριμένες χώρες, όπου το PC gaming είναι ο τρόπος ψυχαγωγίας που προτιμούν οι περισσότεροι». Ακόμα, ο Harada υποστήριξε ότι λόγω της χρήσης της Unreal Engine 4 θα πρέπει να γίνουν επιπλέον optimizations. Αυτά θα παίξουν σημαντικό ρόλο στην προσπάθεια κυκλοφορίας του τίτλου σε περισσότερες πλατφόρμες, δίνοντας τη χαρά του παιχνιδιού σε περισσότερους gamers.

[img_alt=Σκέψεις για κυκλοφορία του Tekken 7 στο PC]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture38991.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

^ τα beat 'em up μεγαάλη αγάπη!

MK, Takken, Street Fighter (λιγότερο), Killer Instinct, Soulcalibur... μην αναφέρω double dragon και Cadillac & Dinosaur και με πείτε γέρο :hehe:

Πάντως το MK ήταν που μας χάλαγε τα πληκτρολόγια στην πιτσιρικοπαρέα :D

Link to comment
Share on other sites

tekken σταματησα στο tekken 3 και λιιιγο το tekken tag.

Βεβαια MK συνεχισα να παιζω λογω του οτι το dreamcast ηταν δικο μου :D

Tekken 4 @ PS2 σταμάτησα 'γω, μου το 'χε φέρει η θεία μου από την Αυστραλία όταν της είχα ζητήσει το Enter The Matrix και επειδή ήταν rated Mature, ο πωλητής της έδωσε το Tekken :hehe:

Mortal Kombat έπαιξα και μερικούς μήνες πριν, το Komplete Edition για PC που βγήκε πέρσι. Καλό ήταν, αλλά το MK4 για μένα σταμάτησε στο 4. Το έχω αυθεντικό από την Sold Out, μια εταιρεία που πούλαγε πάμφθηνα παλιούς τίτλους στην Αγγλία :D

Link to comment
Share on other sites

Tekken 4 @ PS2 σταμάτησα 'γω, μου το 'χε φέρει η θεία μου από την Αυστραλία όταν της είχα ζητήσει το Enter The Matrix και επειδή ήταν rated Mature, ο πωλητής της έδωσε το Tekken :hehe:

Mortal Kombat έπαιξα και μερικούς μήνες πριν, το Komplete Edition για PC που βγήκε πέρσι. Καλό ήταν, αλλά το MK4 για μένα σταμάτησε στο 4. Το έχω αυθεντικό από την Sold Out, μια εταιρεία που πούλαγε πάμφθηνα παλιούς τίτλους στην Αγγλία :D

like this!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now