Recommended Posts

γεια σε ολους και καλη χρονια

ευχομαι οτι καλυτερο για σας και τις οικογενειες σας

Λοιπον στα θεματα μας

Εχω μια μητρικη Gigabyte GA-EP43T-S3L s0cket 775 που φοραει πανω εναν XEON L5420 not overclocked

το κουλερ του επεξεργαστη ειναι το raijintek nemesis

Λοιπον το real temp idle δειχνει

CPU 55 °C (52 °F)

CPU #1 / Core #1 57 °C (61 °F)

CPU #1 / Core #2 56 °C (72 °F)

CPU #1 / Core #3 57 °C (72 °F)

CPU #1 / Core #4 59 °C (73 °F)

AIDA64 και το SPEEDFAN

CPU 11 °C (52 °F)

CPU #1 / Core #1 16 °C (61 °F)

CPU #1 / Core #2 22 °C (72 °F)

CPU #1 / Core #3 22 °C (72 °F)

CPU #1 / Core #4 23 °C (73 °F)

GPU Diode 29 °C (84 °F)

Πιανω την ψυκτρα και ειναι οχι δροσερη αλλα παγωμενη.Αυτος ο επεξεργαστης καταλανωνει 50 βατ μονο

Ποσα θελει να μας τρελλανει το real temp?

Επισης βλεπω οτι στος πυρηνες δειχνει διαφορετικες θερμοκρασιες.Ειναι φυσιολογικο αυτο?Μηπως εχει στραβο καπακι το cpu?Μηπως πρεπει να ξαναεγκαταστησω ξανα την ψυκτρα?

Αυτα.

Επισης καποιος γνωστης ας μου δειξει εναν οδηγο για να φτιαξω ενα απλο σιτε.Μιλαμε οδηγο για χαζους ομως γιατι τωρα τελευταια δεν μου κοβει και πολυ απ'οτι παρατηρω.....

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά Hurry38!

Αυτός είναι από τους modάρισμένους 771; Αν ναι τότε κάπου εκεί χάνεται η μπάλα, και τα coretemp/real temp δείχνουν ότι να 'ναι. Είτε πιστεύεις το AIDA64, είτε αλλάζεις τα tjmax στα άλλα προγράμματα (νομίζω αυτά είχαν ~70°C), είτε ψάχνεις για microcode injection στην μητρική σου ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ!

Για το άλλο που λες υπάρχουν πια υπηρεσίες που μπορείς να φτιάξεις / hostάρουν site που να τρίβεις τα μάτια σου, με πολύ απλή διαδικασία, δες το squarespace και τα αντίστοιχα πριν βουτήξεις στα βαθιά το web designing ;)

Edited by caution
Link to comment
Share on other sites

Ναι μονταρισμενος ειναι.Πιστευω το AIDA64 και το SPEEDFAN γιατι οπως ειπα πιανω τα heatpipes στην ψυκτρα και ειναι οχι δροσερη αλλα ΠΑΓΩΜΕΝΗ.Για microcode injection αυτο τι ειναι?Τρωγεται?χαχαχαχαχαα

Ευχαριστω για τις συμβουλες παιδια θα ριξω μια ματια στο squarespace μηπως και τα καταφερω

Link to comment
Share on other sites

βλεπω 16 23 23 23 ταιριαζουν απολυτα με τα αλλα προγραμματα.

γιατι τοση διαφορα 16 με 23?

Για το σαιτ εχει να κανει με τον γαμπρο μου που αγορασε δομειν νειμ χωρις να ξερει πως γινεται ενα σαιτ.Οποτε τωρα την εκατσα εγω να τον βοηθησω.Τι ειναι το Wordpress?

Μπορω εκει να φτιαξω ενα σαιτ ακολουθωντας καποιο τουτοριαλ?

Παιδια απο τωρα σας λεω 1000 ευχαριστω και ευχομαι καλη χρονια σε ολους με λιγοτερη φτωχεια

Edited by Hurry38
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now