MetallicGR

Δωρεάν αναβάθμιση από τα Windows 7/8.1 στα Windows 10 αλλά...

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Δωρεάν αναβάθμιση από τα Windows 7/8.1 στα Windows 10 αλλά...]http://www.hwbox.gr/images/news_images/microsoft.jpg[/NEWS_IMG] ...μόνο για τον πρώτο χρόνο σύμφωνα με την Microsoft.

Η Microsoft πραγματοποιεί μια δελεαστική κίνηση λέγοντας πως θα προσφέρει δωρεάν αναβάθμιση στο νέο της λειτουργικό σε όσους χρησιμοποιούν Windows 7 και Windows 8.1, όμως η προσφορά θα διαρκέσει μόνο για το πρώτο έτος της κυκλοφορίας του νέου OS και όσοι τα εγκαταστήσουν μετά το συγκεκριμένο timeframe, τότε θα αναγκαστούν να πληρώσουν για την αναβάθμιση. Επίσης, η επόμενη Technical Preview των Windows 10 θα γίνει διαθέσιμη μέσα στην επόμενη εβδομάδα για τα PCs και μέσα στον Φεβρουάριο για τα τηλέφωνα.

[img_alt=Δωρεάν αναβάθμιση από τα Windows 7/8.1 στα Windows 10 αλλά...]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture40373.jpg[/img_alt]

Edited by MetallicGR
Link to comment
Share on other sites

Σε φάση συνδρομής δεν θα είναι; όχι μια κ έξω αγορά. Και θα καθίστανται λειτουργικά και χωρίς αγορά απλά δεν θα παίρνεις τα updates. Κάτι τέτοιο έχω καταλάβει..

Sent from my Oneplus One using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε φάση συνδρομής δεν θα είναι; όχι μια κ έξω αγορά. Και θα καθίστανται λειτουργικά και χωρίς αγορά απλά δεν θα παίρνεις τα updates. Κάτι τέτοιο έχω καταλάβει..

Sent from my Oneplus One using Tapatalk

νομιζω θα γινει οπως με τα 7->8 πχ 20 ευρω για το Update αλλα για οσους εχουν ηδη τα παραπανω λειτουργικα θα εχουν 1 χρονο να αναβαθμισουν for free. Μετα λογικα θα παιξει ?.

edit: ξεχασα το Like :P

Link to comment
Share on other sites

Εγω δε διάβασα πουθενά ότι μετά το πρώτο χρόνο θα πληρώνεις. Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι το πρώτο χρόνο της διάθεσης των 10 θα είναι δωρεάν η αναβάθμιση. Μετά τον ενα χρόνο όποιος τα θέλει θα πρέπει να πληρώσει για να αναβαθμίσει από 7,8 σε 10.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δε διάβασα πουθενά ότι μετά το πρώτο χρόνο θα πληρώνεις. Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι το πρώτο χρόνο της διάθεσης των 10 θα είναι δωρεάν η αναβάθμιση. Μετά τον ενα χρόνο όποιος τα θέλει θα πρέπει να πληρώσει για να αναβαθμίσει από 7,8 σε 10.

Νομίζω ότι είναι προφανές ότι αυτό εννοεί η MS

Link to comment
Share on other sites

Κάπου βρήκα το πρωί την επίσημη ανακοίνωση της Μ$. Δε διευκρινίζει τι ακριβώς εννοεί. Το πιθανότερο είναι αυτό που λέτε, αλλά επειδή αναφέρθηκαν και υπηρεσίες με συνδρομή, όπως και μελλοντικές βλέψεις για λειτουργικά με ενοικίαση, υπάρχει πιθανότητα να μας πει ότι τα W10 θα είναι με συνδρομή και τον πρώτο χρόνο θα είναι δωρεάν για όσους χρήστες είχαν 7, 8, 8.1.

Link to comment
Share on other sites

Με upgrade εγώ πάντως δεν βάζω λειτουργικό στο pc μου..αν τώρα θέλει πολλά λεφτά η μαμά ms και δεν το βρώ τσαμπέ όπως τα 8.1 ο θε"ί"ος θα βάλει το χέρι του...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Με upgrade εγώ πάντως δεν βάζω λειτουργικό στο pc μου..αν τώρα θέλει πολλά λεφτά η μαμά ms και δεν το βρώ τσαμπέ όπως τα 8.1 ο θε"ί"ος θα βάλει το χέρι του...:hehe:

Τα παίρνεις free ως upgrade και μετά παίρνεις backup και κάνεις clean εγκατάσταση. Αυτό έκανα με τα 8 - 8.1 (όχι free - έδωσα 25 ευρώ αν θυμάμαι καλά για την ανα(υπο)βάθμιση από 7 --> 8).

Βέβαια, μετά από 10 ημέρες τα ξήλωσα και γύρισα στα 7.Εκανα ακόμη μια προσπάθεια με τα 8.1, αυτά κράτησαν 20 ημέρες :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now