venisk

Windows 10 Εντυπώσεις

Recommended Posts

Μιας και έβαλα σήμερα τα 10 είπα να ξεκινήσω αυτό το θέμα :)

Η έκδοση είναι εδώ..έχω πάθει πλάκα με το πως χωρίζει η οθόνη στα 4 και πως σου ζητάει κάθε φορά στο κενό κομμάτι (στο 1/4) αν είναι πολλά ανοιχτά πράγματα τι θέλεις να μπει εκεί, το task view και τα παράλληλα dektops.. καιρός ήταν!!!

Δεν ξέρω τι γίνεται με το z87 που μου λέει ο @MetallicGR εμένα πάντως στο x79 βρήκε τα πάντα μόνο του τα πάντα όμως drivers δίσκους wifi όλα κομπλέ! Αν παρατηρήσω κάτι περίεργο θα το γράψω εδώ ώστε να τα έχουμε μαζεμένα, το ίδιο κάνετε κ όσοι τα δοκιμάσετε!

7PnSuHI.jpg?1

0Lk4NFe.jpg?1

JK9LJFm.jpg?1

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το search μπορεί να την κοπανίσει απο εκει κάτω; Άσχημο ειναι ρε γαμώτο, τα υπόλοιπα οταν, και αν τα δοκιμάσω τα 10.

Πάνω του έχω πατήσει αλλά δεν βγήκα κάποια επιλογή να φεύγει! Θα το ψάξω να δω αν βγαίνει κάπως αλλιώς.

Λέω να τα περάσω στον πύραυλο, απο drivers τι χρησιμοποιείται? Των 8.1?

Εκτός από τα μεγάλα chipset x79 x99 στα υπόλοιπα pc δεν βρίσκουν drivers για δίσκους κλπ! [MENTION=2195]MetallicGR[/MENTION] πες ακριβώς τι δεν βρήκε και στα 2 pc που τα έβαλες να ξέρουν και οι υπόλοιποι μην παιδεύονται άδικα.

Ναι των 8.1 τους drivers έβαλα φίλε!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το search μπορεί να την κοπανίσει απο εκει κάτω; Άσχημο ειναι ρε γαμώτο, τα υπόλοιπα οταν, και αν τα δοκιμάσω τα 10.

Taskbar properties και πατάς customize.Υπάρχει εκεί η επιλογή.Η αλλιώς με δεξί κλικ.

Show_Hide_Search_Task_View_Buttons_Windows_10_Taskbar.png

Show_Hide_Search_Task_View_Buttons_Windows_10_Taskbar.png

Show_Hide_Search_Task_View_Buttons_Windows_10_Taskbar.png

Show_Hide_Search_Task_View_Buttons_Windo

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δοκιμάσει και εγώ. Προς το παρόν μόνο θετικές εντυπώσεις έχω. Το μόνο που θέλω να δω επιπλέον είναι να μπορούμε να κάνουμε pin κάποια εφαρμογή (πχ καιρός) πάνω στο desktop.

Link to comment
Share on other sites

αχαχααχαχααχαχαχ....

Είδα κι έπαθα με τα 8, σιγά μην ασχοληθώ με τα 10, ειδικά αν είναι preview...

Ας κυκλοφορήσουν 5-6 μήνες και μετά.

ακριβως τα ιδια λεω κι εγω! ασε που ακομη δεν εχουν μπει κι ολα τα features (πχ cortana).Σταθερα με τα 7αρια και περιμενω να δω τα 10 μπας και παμε "μπροστα"

Link to comment
Share on other sites

@@ρια, εμένα σκαλωσε το Σταρτ μπατον και δεν επανέρχεται με τίποτα, παταω κλικ πανω και δεν κανει τιποτα,μονο το δεξι κλικ δουλεύει, και σε δυο συσκευές δεν βρήκε οδηγούς.

Link to comment
Share on other sites

αχαχααχαχααχαχαχ....

Είδα κι έπαθα με τα 8, σιγά μην ασχοληθώ με τα 10, ειδικά αν είναι preview...

Ας κυκλοφορήσουν 5-6 μήνες και μετά.

Γέλα όσο θές εσύ χάνεις!!! Το λειτουργικό σκοτώνει λέμε!!!

ακριβως τα ιδια λεω κι εγω! ασε που ακομη δεν εχουν μπει κι ολα τα features (πχ cortana).Σταθερα με τα 7αρια και περιμενω να δω τα 10 μπας και παμε "μπροστα"

Εσύ τα λές ή δεν τα λες στο ίδιο σου κάνει ρε, δεν έχεις drivers :hehe: o άλλος από πάνω όμως έχει!

@@ρια, εμένα σκαλωσε το Σταρτ μπατον και δεν επανέρχεται με τίποτα, παταω κλικ πανω και δεν κανει τιποτα,μονο το δεξι κλικ δουλεύει, και σε δυο συσκευές δεν βρήκε οδηγούς.

Δεν γουστάρουν τα z87 με τίποτα όμως!!!

Link to comment
Share on other sites

Μην κολλάς, έχεις x79 είναι μονόδρομος!! Τώρα πάω σπίτι να σου πω τι λέει το battlefield ώστε να κλείσω και το θέμα με τα games! Θα το βάλω και 2 φορές σε sleep μόνο για σένα!! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικά απo sleep και παίζει και το bf4 μια χαρά! Δεν έχω παρατηρήσει ακόμα τίποτα περίεργο!

Δεν ξέρω φίλε αν δουλεύει με compability!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αυτό που είδα σε δύο Z87 μητρικές που δοκίμασα είναι ότι δεν βρίσκει τους SATA dirvers κατά την εγκατάσταση, άρα δε βρίσκει κανέναν δίσκο, άρα δε μπορείς να τα εγκαταστήσεις. :hehe: Εννοείται ότι πέρασα τους drivers (8.1) της intel στο USB της εγκατάστασης και έκανα browse για να τους βρει όμως λέει ότι, είναι συμβατοί με το υλικό αλλά δεν μπορούν να εγκατασταθούν.

Θα δοκιμάσω και σε Z97 ή/και σε H97 αλλά πριν το κάνω, για να μη το κάνω τζάμπα, θα πρέπει να δούμε ποιες πλατφόρμες υποστηρίζει εγγενώς. Σίγουρα είναι τα HEDT, δηλαδή σίγουρα παίζουν απροβλημάτιστα σε X79 (venisk-αρος), X99 (το έχω δει). Είναι ακόμα νωρίς βέβαια μπορεί σε μερικές μέρες να βγει κανένας beta ξέρω γω.

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιο θέμα δεν είχα με τους δίσκους τους είδε κανονικά εμένα στην εγκατάσταση.

Σε αυτό που επαθα κοκομπλοκο και μου έκανε τρομερή εντύπωση είναι το κατα πολύ γρηγορότερο boot και restart που κανει ο ssd. Λες και πήρα άλλο PC. Και τα 7 που είχα ηταν φρεσκιά εγκατάσταση. Τα ξαναπερναω τώρα να δω.

Link to comment
Share on other sites

τι drivers καλε.... τα εβαλα στο 2ο pcακι σε 775 ... mount το iso και ολα επαιξαν αμεσως .. Ειναι το ιδιο γρηγορα οσο και τα 8.1 που ειχα...

και την lara μου την επαιξα ;) μια χαρα... και ολα κομπλε... Ποτε ειπαμε αναμενονται να κυκλοφορησουν ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αυτό που είδα σε δύο Z87 μητρικές που δοκίμασα είναι ότι δεν βρίσκει τους SATA dirvers κατά την εγκατάσταση, άρα δε βρίσκει κανέναν δίσκο, άρα δε μπορείς να τα εγκαταστήσεις. :hehe: Εννοείται ότι πέρασα τους drivers (8.1) της intel στο USB της εγκατάστασης και έκανα browse για να τους βρει όμως λέει ότι, είναι συμβατοί με το υλικό αλλά δεν μπορούν να εγκατασταθούν.

Θα δοκιμάσω και σε Z97 ή/και σε H97 αλλά πριν το κάνω, για να μη το κάνω τζάμπα, θα πρέπει να δούμε ποιες πλατφόρμες υποστηρίζει εγγενώς. Σίγουρα είναι τα HEDT, δηλαδή σίγουρα παίζουν απροβλημάτιστα σε X79 (venisk-αρος), X99 (το έχω δει). Είναι ακόμα νωρίς βέβαια μπορεί σε μερικές μέρες να βγει κανένας beta ξέρω γω.

Στο μασίνι του εργαστηρίου είχα το ίδιο θέμα με τα 8.1 . Δεν θυμάμαι πως το έλυσα (γύρισα σε ide?) πάντως δεν είναι θέμα των 10.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι ποτέ με τα 8.1 στο συγκεκριμένο μασίνι. Θα δοκιμάσω πάλι σε λίγο γιατί κ μένα μ φαίνεται αδύνατο να μην υπάρχει υποστήριξη για τη mainstream πλατφόρμα..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now